Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Harcművész/küzdősportoló...

Harcművész/küzdősportoló vagy? Ha igen, kérlek, nézd meg ezt a kérdést!

Figyelt kérdés

Szeretném, ha leírnád, hogy milyen harcművészetet/küzdősportot űzöl, és megfogalmaznád, hogy pontosan miért űzöd, mit ad ez neked mind fizikálisan, mind szellemiekben, mind lelkiekben, miért pont ezt a stílust választottad, és azt, hogy miért tartod jónak, vagy esetleg - ha így gondolod - miért tartod jobbnak a többinél!

Annak is örülök, ha ütköztetitek a véleményeteket, viszont szeretném, ha ezt minden esetben tárgyilagosan és kulturáltan tennétek!

Nagyon szépen köszönöm minden válaszadónak!


2010. nov. 30. 08:18
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!


Mindegyikőtök válaszát nagyon figyelmesen elolvastam, és kivétel nélkül az összes hozzászólásnak nagyon örülök! Kettő válaszra külön is reagálnék.


Kedves második válaszadó, én is teljes mértékben, maximálisan egyetértek Veled, kimondhatatlanul örülök neki, hogy Te is így gondolkodsz, ugyanúgy, ahogy a harmadik válaszoló. Igen kevesen vagyunk szerintem, pedig amellett, hogy amiket leírtál a stílusok összehasonlításáról, egyszerűen tények, a harcművészet egészének és a harcművészek illetve küzdősportolók stílustól független összefogása csakis ilyen szemlélettel megvalósítható. "Nem a stílus teszi naggyá a harcost, hanem a harcos teszi naggyá a stílust." Ez annyira szép összefoglalása a lényegnek, hogy biztosan megjegyzem egy életre!

Nagyon örülök, hogy többen is írtatok még hasonló véleményeket!


Kedves hatodik válaszoló, hadd tegyek annyi megjegyzést a hozzászólásodra, - amit nyilván csak provokatív szándékkal írtál - hogy az efféle hozzáállás nem csak, hogy a józan erkölcsöt sérti, hanem törvénybe is ütközik. A kifinomult küzdelmi képességű személynek ugyanúgy, ahogy az átlagembernek az egyedüli joga a fizikai fellépéshez önvédelem illetve más személy megvédése olyan helyzetben, ahol minden más csődöt mondott. Teljesen lényegtelen, milyen feszült a helyzet, vagy milyen szélsőséges módon provokál valaki verbálisan, elsőként testi agresszióval válaszolni méltatlan és erkölcsileg masszívan megkérdőjelezhető, elítélendő.

Emellett ha csak azért beküldesz valakinek egy jobb horgot, mert nem tetszik, ahogy és amit mond, még fel is jelent testi sértésért, és - lássuk be, hogy jelen esetben jogosan - Te húzod a rövidebbet, mert az a minimum, hogy bírságot kell fizetned.

Alapjaiban megértelek, mert én is viszolygok az emberi arcátlanság minden formájától, de a konfliktusok rendezésének ez a módja méltatlan egy kultúrembertől.

2010. nov. 30. 15:35
 12/59 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm szépen, és várom a további válaszokat!
2010. nov. 30. 15:36
 13/59 anonim ***** válasza:

Én vagyok ismét a második válaszoló.

Örülök a kedves kérdezőnek, hogy szintén hasonlóan gondolkodik. Igazából régebben én is lenéztem egy-két stílust. A capoeira-t nagyon fikáztam akkoriban. Haverom világított rá a lényegre.Haverom 5 éve capoeirázik és 2 éve thai bokszol. Na most egyszer elkísértem egyik thai boksz edzésére, és fogadtunk abban, hogy edzőmeccsen csak capoeira technikákkal fogja leverni a többi thai boxos csibészt. Hát már előre tudtam, hogy én fogom nyerni a fogadást....., persze elvesztettem. :D

Haverom nagyon megszívatta őket, az összes kemény arcú fenegyerek elől kitért, miközben jingázott (jinga= capoeira alapmozgása), és a jó öreg capoeirás lábsöprésekkel, kirugdosta a lábukat, csak úgy estek-keltek. Nem akartam elhinni, pedig a saját szememmel láttam.

Szóval senki se becsüljön le egy stílust sem.

2010. nov. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
100%

6.vok

Nem provokációból írtam,hanem időnként tényleg ez van.Egyébként meg ne nagy vérre menő bunyókra gondolj.Egy átlagember megérti kevesebből is.

De most komolyan,te hogyan reagálnál,hogy sétáltatod az 5 kilós kutyádat pórázon,elkezd ugatni,erre meg beszól a manusz,hogy felrúgja,ha nem hallgattatom el és rá akar csapni egy bicikli pumpával.Mert pl ez történt 1 hete.

Kapott egy tolót seg-greült,utána meg pofán rúgtam.

De egyébként tényleg azt csinálják mindig amit írtál-Hívom a rendőrséget jaj-jaj!-Erre csak azt tudom mondani,ne kezdje el,ha nem fejezi be.Én soha nem kötnék bele senkibe csak reagálok,de nem fogom hagyni,hogy totálisan semmibe vegyenek,vagy elnyomjanak.

2010. nov. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:

Második válaszoló, természetesen ezen mindenki átesik. :) Az ember hajlamos rá, hogy bizonyos stílusokat lenézzen, ez teljesen normális dolog, tapasztalat és felvilágosult gondolkodás kell ahhoz, hogy felismerjük, bármelyik stílussal válhat kiváló harcossá valaki, és inkább csak érdekesség, melyik milyen stílussal harcol, és személyiség dolga, ki mit választ.


Hatodik válaszoló, mint mondom, az alapelvvel egyetértek, de a móddal messze nem! Megértelek, és persze, hogy kinyílik az ember kezében a bicska, amikor valaki ilyesmit megenged magának, és igen, a "nevelő" célzata is megvan a dolognak, ugyanis akit így elintéznek, az nagy valószínűséggel visszavesz, és többször meggondolja, kivel milyen hangnemet enged meg. Viszont amellett, hogy erkölcsileg megkérdőjelezhető az ilyen lépés, van sokkal kulturáltabb megoldása a helyzetnek! Ha ahelyett, hogy leállsz vele vitatkozni, kulturált hangnemben, higgadtan, de nagyon határozottan rendre utasítod az illetőt, akkor esetleg még visszaszól párszor, de mondjuk a harmadik mondatodra már köpni-nyelni nem tud, és nagy valószínűséggel bocsánatot is kér, ezt komolyan mondom. Az olyan primitív ember, aki olyan hangnemet enged meg magának, amit írtál, olyan körökben mozog, ahol maximum a trágár visszaszólás van divatban, ezért egy kulturált, intelligens megfogalmazású, határozott rendre utasításra egyszerűen nincs felkészülve, nincs hozzászokva; olyan az neki, mint egy intellektuális gyomorszájon rúgás. Szinte azonnal visszavesz a modorából, és bocsánatot is kér, ha van rá kapacitása.

Tényleg javaslom, hogy legközelebb vegyél erőt magadon, és próbáld ki! Meg fogsz lepődni, mert minden úgy lesz, ahogy írtam.

2010. nov. 30. 22:53
 16/59 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokáig WTF Taekwondoztam, most ITF Taekwondozom. De ezek mellett rengeteg harcművészetet kipróbáltam már és próbálok is ki nagyon szívesen. El sem hinné az ember, hogy mennyi mindent tanulhatunk másoktól, más stílusokból.:)

Egyébként a 2. válaszoló, olyan tökéletesen fogalmazott, hogy meghajolok előtte! Maximálisan egyetértek vele!!!

Ami meg a Taekwondot illeti, azért szeretem mert mindamellett, hogy nagyon látványos a sok akrobatikus rúgások miatt, igenis nagyon hatékony! Igaz, hogy a lábak használata van inkább kihangsúlyozva, de a kézhasználat ugyanúgy jelentős és nagyon összetett a TKD mozgásanyaga. Rengeteget kaptam a TKDtól, jó állóképességet, nagyon jó reflexeket, hihetetlen gyorsaságot, kitűnő egyensúlyérzéket, erőt, kitartást, önbizalmat, stb. Ezenkívül megtanítja az embert a tiszteletre, fegyelemre, önfegyelemre, stb és olyan lelki egyensúlyt ad, ami segít megbirkózni a mai világ nehézségeivel. Hát így röviden tömören, ennyi.:) Amúgy én is lány vagyok.:D

2010. dec. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök a válaszodnak! :) Egyetértek Veled, a TKD egy gyönyörű és nagyon is hatékony sport. Értetlenül szoktam állni az olyan - sajnos nagyon elterjedt - vélemények előtt, amik gyakran elhangzanak, ehhez hasonlók: "Hülyeség ez a karate meg ilyenek, hiába rugdosol, én bokszolok, kapsz egy sima jobb egyenest az álladra aztán kész". Az ilyen hozzáállás mögött az van, hogy az illető nem ismeri fel a lényeget, miszerint valóban gyorsabban lehet szert tenni egy gyors és erős egyenes ütésre mint ugyanilyen minőségű sarokrúgásra, de ez pusztán annyit jelent, hogy minden stílusnak más a fejlődési íve, viszont mindegyik ugyanoda tart.

Annak is örülök, hogy lány vagy, ha mondhatok ilyet. :) Kifejezetten szeretem a harcos nőket, és hasonlóan az előzőhöz, értetlenül állok az előtt is, ha egy férfit taszít az ilyesmi. Szerintem emögött egyfajta férfibüszkeség van, ami nem tűri a nő fizikai fölényét. Szerintem egy jó párkapcsolatnak csak az alapja a szeretet/szerelem, viszont a feltétele a tisztelet. Ha a párom jobb harcos lenne nálam, azért csakis tisztelni tudnám, és még jobban ragaszkodnék hozzá.

2010. dec. 1. 01:17
 18/59 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A második válaszoló vagyok. Csak azt szeretném megkérdezni tőled, hogy Te milyen küzdősportot vagy harcművészetet űzöl és mióta? És miért tetted fel ezt a kérdést? Egyébként ez egy nagyon jó, komoly és őszinte kérdés. (Tudom most én kérdezek, bocsi)

2010. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló, nagyon örülök a kérdésednek, és nem értem az aggályaidat, úgy gondoltad talán, hogy itt én kérdezek, és a többinek csak válaszolni szabad? :)

A kérdést azért tettem fel, hogy legyen ezáltal egyfajta "fórum", ahol mindenki kulturáltan és békésen megbeszélheti a stílusbeli vitáit, megoszthatja a tapasztalatait és megláthatja, vannak rokonlelkei.

Immáron körülbelül tíz éve dolgozom egy saját harcművészeti koncepción, ami az elolvasott szakirodalmon és számtalan saját ötleten alapul, kiegészítve a hosszú kísérletezés személyes tapasztalataival. A technikai és taktikai anyaga rengeteg változáson ment keresztül az évek során, és először mostanában érzem azt, hogy az elvi fejlesztés végére érve egy kiforrott és kész stílus gyakorlásához foghatok neki ezen keresztül.

Még egyszer köszönöm a kérdést, és várom a további válaszokat!


Harcostársak! Csináljunk egy fórumot ebből a kérdésből! Reklámozzátok a hasonszőrűek között! :)

2010. dec. 2. 00:09
 20/59 anonim ***** válasza:
Nekem egy karatés barátom mesélte, hogy amikor még 1 éve karatézott csak, összetűzésbe keveredett egy aikidossal aki 7-8 éve nyomja. Az kiakarta csavarni a kezét, a haverom meg először nem értette mit akar, aztán jött csak rá h ez vmi aikidos fogás akar lenni. Mellesleg így 3-4X pofán ütötte az aikidós gyereket (nem erőből csak így jelzésül) de egyikre se védekezett semmit. A való életben, egy való verekedésben nem az számít ki milyen harcművészetet űz, mennyi ideje hanem csak is rajtad múlik mi lesz. Ha jó erőnléted van, ismersz jól sok technikát, és erős a lélekjelenléted akkor nagy gond nem érhet.
2010. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!