Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért érzik úgy a devizahitele...

Miért érzik úgy a devizahitelesek, hogy be lettek csapva?

Figyelt kérdés
Volt egy szerződés egyértelműen benne volt, hogy a törlesztő az adott deviza árfolyam változásához mérten változik. És van pofájuk azt mondani utólag, hogy ők nem devizát kaptak és ezért érvénytelen szerintük, meg a bankok becsapták őket. Akkor nem zavarta őket, hogy nem devizába kapták a pénzt, meg hogy kevesebb volt a törlesztő mint normál forint hitelnél?

2017. jan. 12. 17:05
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"De ezzel azt ismered el, hogy a bankoknak nem volt anyagi haszna a devizahitelesekből, tehát ők is csak buktak rajta."


Dehogy ismerem! A bankok talán az OTP-t leszámítva a felelőtlen üzletpolitikájuk miatt kerültek kakiba mikor kitört a válság. A devizahitelezés idején a magyar bankszektor jövedelmezőbb volt, mint a nyugati anyacégeik.


"Meg tudná mondani BÁRMELYIK bankvezér, vagy akárki, hogy mennyi lesz az EUR/HUF CHF/HUF vagy bármelyik másik árfolyam 5 év múlva? 1 év múlva? 1 HÉT múlva? HOLNAP?"


Ez viszont felveti, hogy a devizahitel eleve egy rossz, aggályos termék, ami közelebb áll a szerencsejátékhoz mint a tisztességes üzleti ajánlathoz. De azért ne menjünk már el emellett az ordító kettős mérce mellett, egyelőre a bankok akik kínálták a devizahitelt.

2017. jan. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Cáfolom, hogy a bankok nem tudhattak arról, hogy az árfolyam emelkedni fog. A kamatparitás elvét és a határidős árfolyam számításának a módszerét szakiskolák oktatják.

Egy tisztességes bankvezető erről tájékoztatást adott volna az ügyfelei számára.

Elmondta volna, hogy a devizahitel konstrukcióval valószínűleg nem fog jobban járni, mint a forinthitellel, mert a két ország inflációs célértékei és kamatkülönbségeiből adódóan a svájci frank árfolyama várhatóan emelkedni fog a forinthoz képest, ami fel fogja emészteni a kamatkülönbségből fakadó előnyt.

Amelyik bankvezető nem ismeri a határidős árfolyamszámítást, az ne nyújtson devizahitelt, vagy hasznosabb ha utcát sepreget.


Aki szeretne megismerkedni a határidős árfolyamszámítás módszerével, annak ajánlom figyelmébe az Erste bank határidős árfolyam-megállapodás nevű szolgáltatását, amit árfolyamkockázat kivédéséhez ajánlanak, furcsamód kizárólag üzleti ügyfelek részére.



[link]


[link]

2017. jan. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

A kormányzat felelőssége:


2001-év előtt szó sem lehetett devizahitelről, mert bűncselekménynek számított.

Amikor a forint felülértékelődött senki sem tiltotta a devizahitelt (2001-2008 évek).

Most amikor a svájci frank van felülértékelődve, szívesen adósodnék el Svájci frankban, de nem lehet. A lakosság tehát mindig ki van használva, és ehhez a kormányzat ügyesen asszisztál (ezért meghúzogatnám a kormányzati tanácsadók fülecskéjét).


Az Izlandi kormány szakértőket kért fel, és bebörtönözte a csaló bankárokat.

Romániában is "kibújt a szeg a zsákból" és felvételkori árfolyamon számoltak el.


Ezzel összehasonlítva, hazánkban is összeállt egy parlamenti vizsgálóbizottság, ahol Járay Zsigmond kifejtette, hogy "Én a magam részéről elmondtam számtalanszor, a lóversenyt tisztességesebb fogadásnak tartom, mint a devizaárfolyamra való fogadást."

A parlament ezután hozott egy törvényt, amivel a tehetősebbeknek lehetősége volt az akkori piaci árfolyamnál alacsonyabb áron lezárni a devizás konstrukciót.

A bankok ekkor egymással kartellezve megemelték a forinthitelek kamatait, ezzel megakadályozták, hogy a csóróbb ügyfelek megszüntethessék az árfolyamkitettségüket.

A kormányzat e kartellezést ölbe tett kézzel nézte végig, és anélkül, hogy levonta volna a megfelelő konzekvenciákat piaci áron forintosította a csóróbb adósok hitelét.


A kormányzat a legnagyobb magyarországi bank vezetőjét, valamint a PSZÁF vezetőjét a legmagasabb állami kitüntetésben részesítette, amint Orbán Viktor adott át személyesen (többszörösen megbántam, hogy valaha is rá szavaztam)

Hazánk vezetői különös vonzalmat táplálnak a tisztességtelen emberek iránt.


A kormányzat ugyanakkor nagyon helyesen tisztességtelennek vélelmezte a kamatemelést, és e vélelmet tudtommal semelyik banknak nem sikerült megdöntenie bíróság előtt, de az el sem jutott a kormányzat tudatáig, hogy a kölcsönfelvétel óta az irányadó pénzpiaci kamatok csökkentek, így azt is érvényesíteni kellene az adósok javára.

Ebben a nagy megmentésben kb. 40 ezer per volt a bíróságok előtt, amiben az adósok nyertes pozícióban voltak. A megmentő törvény (DH törvény) erejénél fogva ezeknek az addigi perköltsége az adósok terhén maradt a bankok helyett, és a perilletéket, amit jogszerűen a vesztes félnek kellene megfizetni az adófizetőkre terhelődött.


Szerinted nem lettünk becsapva, folyamatosan és gátlástalanul?

Ha neked adnának egy ajándékot és utána hátba szúrnának, akkor nem lennél felháborodva?

2017. jan. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

A Magyar Bankszövetség 2006 január 31-én a Magyar Távirati Irodán (MTI) keresztül egy nyilatkozatot tett közzé.

Ebben az alábbi útmutatókkal látták el Magyarország polgárait:


"Nem kell félni a devizaalapú konstrukcióktól."

...

"A hosszabb lejáratú hitelt felvenni szándékozók továbbra is nyugodtan választhatják a devizaalapú konstrukciókat, mert a hitel futamideje alatt valószínűleg nem lesz a törlesztési terhet jelentősen és tartósan megnövelő árfolyammozgás"


Ne legyen kétséged, hogy a devizahitelesek a bankfiókokban is ugyanezt a tájékoztatást kapták.


Szerinted ez a tájékoztatás igaz volt, vagy hamis?

Vajon kinek kellett volna jobban ismernie a pénzpiac törvényszerűségeit, a közgazdasági szakmában képzetlen adósnak, vagy a professzionálisan képzett pénzügyi szolgáltatónak?

Szerinted ezek ismeretében becsapták a devizahiteleseket, vagy nem?

Ha nem, akkor kérlek indokold meg álláspontod.

2017. jan. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!