Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért érzik úgy a devizahitele...

Miért érzik úgy a devizahitelesek, hogy be lettek csapva?

Figyelt kérdés
Volt egy szerződés egyértelműen benne volt, hogy a törlesztő az adott deviza árfolyam változásához mérten változik. És van pofájuk azt mondani utólag, hogy ők nem devizát kaptak és ezért érvénytelen szerintük, meg a bankok becsapták őket. Akkor nem zavarta őket, hogy nem devizába kapták a pénzt, meg hogy kevesebb volt a törlesztő mint normál forint hitelnél?

2017. jan. 12. 17:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"De bennem az a kérdés is mindig felmerül, hogy ha esetleg csökkent volna a törlesztőrészlet, akkor hányan állnának sorban a bank előtt, hogy megmentsék a bankot a csődtől?"


A bankokat így is az emberek mentették meg a csődtől, akaratuk ellenére, ugyanis az államadósságként elkönyvelt IMF-hitel jelentős része a többségében nyugati tulajdonban lévő bankok feltőkésítésére ment (pont, ahogy a görögöknél).

2017. jan. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Én már akkor sejtettem, hogy csak is uzsorástól érdemes kölcsönt felvenni. Ott nincs 10 oldalas magyarázkodás, nincs változtatás. Mindig jobban jártam, mint ha banktól kértem volna. Tudom, mennyit kérek és mennyit adok vissza. Nincsenek kezelési, levelezési, sms és egyéb költségek. Nincs szerződésmódosítás. Esetleg kések, elég egy telefon és rendben van minden.
2017. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Az egész geviza hitel azért volt rossz, mert átszámították forintra!!!


Pl bemegy az ügyfél és mondja, hogy szüksége van 1M fonrintra és mondják neki, hogy ok itt a devoiza hitel, pl Euróban törlesztheted. Az mondjuk (akkor 250Ft volt egy €) 4500€ mindennel együtt. Ezt átváltották forintra. Mikor a forint romlott és ezzel az Euro 300Ft-ra ugrott, nem engedték az embereknek euroba törleszteni. Rengeteg külföldön dolgozó volt már akkor, akik euroba vagy akár frankban kapták a fizujukat, és nem lehetett nekik euróban törleszteni.

2017. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Az árfolyam változás mértékét a bankok se tudhatták előre, hogy a 160 forintos frank 300 lesz. Megmondták, hogy változik nem mindig ennyi lesz ebből aki akarta érthette. Nem mondták, hogy a törlesztő a duplája lesz mert nem tudták ezt ők sem."


Annyira cinikus, hogy ebben a sztoriban magas rangú bankvezérektől, pénzügyminiszterektől, jegybankelnököktől, stb. lazán elfogadod a "nem tudhatta előre" mentegetőzést, ugyanakkor az egyszerű átlagembereket meg analfabétának bélyegzel a kérdésed kulcsszavai között. És ez még csak nem is igaz! Ha valaki tudhatta a kockázatokat, azok a bankok, illetve a pénzügyi szektor. Ők viszont teljes mellszélességgel kiálltak amellett, hogy erre nincs sok esély.


"A bank is és az úgyfél is válalta a kockázatot, ha az árfolyam a másik irányba mozdul el, akkor a bankok nyereségének elmaradásat ki fizette volna meg?"


Nem. A bank egyáltalán nem vállalt kockázatot az ügylettel, osztogatták is boldog-boldogtalannak, a csúcson elvileg olyanoknak is, akiknek jövedelme sem volt.

2017. jan. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Koplárovics Béci ***** válasza:

"A bankokat így is az emberek mentették meg a csődtől, akaratuk ellenére, ugyanis az államadósságként elkönyvelt IMF-hitel jelentős része a többségében nyugati tulajdonban lévő bankok feltőkésítésére ment (pont, ahogy a görögöknél)."


De ezzel azt ismered el, hogy a bankoknak nem volt anyagi haszna a devizahitelesekből, tehát ők is csak buktak rajta.


"Mikor a forint romlott és ezzel az Euro 300Ft-ra ugrott, nem engedték az embereknek euroba törleszteni. "


Te, mint ifj. Vér István, olcsóbban tudtál volna eurót (svájci frankot, de mindegy) szerezni, mint a bank? Ha euróban (svájci frankban) kaptad a fizetésed, akkor - nyilván árfolyamveszteséggel - mi akadályozott meg abban, hogy átváltsd forintra és befizesd a törlesztőt?


"Annyira cinikus, hogy ebben a sztoriban magas rangú bankvezérektől, pénzügyminiszterektől, jegybankelnököktől, stb. lazán elfogadod a "nem tudhatta előre" mentegetőzést"


Meg tudná mondani BÁRMELYIK bankvezér, vagy akárki, hogy mennyi lesz az EUR/HUF CHF/HUF vagy bármelyik másik árfolyam 5 év múlva? 1 év múlva? 1 HÉT múlva? HOLNAP?

2017. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Igen kérdező ezt hogy képzeled hogy a hitelfelvevő tudatlan és felelőtlen vessen magára a banki gazdasági szakemberek aki ezt tanulták meg ártatlan álldozatok mert nem láthatták előre mi fog történni?

Szóval csak a hitelfelvevő a hüle mindenki más ártatlan áldozat. Csak uszítani jöttél ide semmi másért.

2017. jan. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nem uszítani jöttem csak nem értem mi az úristen fszát akarnak még a devizahitelesek, Kásler Árpáddal meg Póka Lászlóval az élükön. Én fizessem helyettük vagy csapjuk a magyar adóssághoz nekik meg engedjük el a tartozást, amit a pénzből vettek meg tartsák meg vagy mit?
2017. jan. 12. 20:07
 18/24 anonim válasza:
azt hiszem én részben egyet tudok érteni a kérdező véleményével, ismerek olyan embert a közeli ismeretségemből, aki képes volt különféle kezességvállalási papírok útján az egész rokonságát eladósítani, mert neki új autó, új motor és új lakás kellett most meg, ugyan próbálja lapátolni a szarkupacot amit ő halmozott fel, de azért soha nem felejti el, hogy erről az a mocsok Orbán tehet, tehet egy szart ő róla, vagy talán bárki is kényszerítette, nem hiszem, de mint mindig most is a legkönnyebb hárítani a felelősséget nem értem miért vagyok meglepve
2017. jan. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
*nem felejti el megemlíteni
2017. jan. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Miért érzik úgy a devizahitelesek, hogy be lettek csapva?"


Ezért:


"Én fizessem helyettük vagy csapjuk a magyar adóssághoz nekik meg engedjük el a tartozást, amit a pénzből vettek meg tartsák meg vagy mit?"


Azt leírták, hogy a devizahitelek egy jelentős része problémás volt. Azt is leírták, hogy önmagában a válság előtti hitelezési gyakorlat egy baromi nagy probléma forrása volt.

Jött a válság, elszaladtak az árfolyamok, törlesztők sokan ellehetetlenültek stb stb..


A devizahitelesek megmentése az valami baromi nagy harcnak volt kommunikálva, amiben lenyomták a gonosz bankárokat, persze a fél ország épp azért utálja a másik felét, mert "nekünk kell visszafizetni a hiteleiket". És igazából ez a nagy hazugság, mert ezeket nem az államkasszából oldották meg. A bankok benyelték a "nem túl korrekt" szerződések okozta mínuszt, az állam pedig baromi jól keresett a forintosításon, amit Matolcsyék eltapsoltak ( 100-200mrd forint körüli összeg, már nem emlékszem pontosan).


Igazából a korábbi devizahiteleseknek maradt egy letisztított hitele, amit - ha még nem járt le - fizethet tovább. Ez kicsit ellentétes azzal, amit a királyi média kommunikált.


Szóval te/az állam nem hogy fizettél a devizahitelesek helyett, hanem pont ellenkezőleg, a forintosítással húzták le őket tisztességesen. Nemrég Romániában is lezajlott ugyanez a folyamat, ott a felvett árfolyamon történt a "lejesítés" , igaz ott a jegybank nem is kaszált.


Egy nagyon extrém példa: tegyük fel felveszel egy lakáshitelt, 20 év futamidőre, CHF 152Ft-os árfolyamon, X millió ft a tőkerész majd 4 év múlva amikor még igazából csak a kamatrészt fizeted átváltják neked 253 forintos árfolyamon, így a tőketartozásod rögtön a másfélszerese lesz, miközben mindenki azt kommunikálja hogy te ki vagy segítve és neked milyen jó. Nem éreznéd magad átverve? :D


( ha esetleg orbitális nagy hülyeséget írok, akkor valaki korrekten javítson ki, köszi )

2017. jan. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!