Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbánnak vajon megköszöni...

Orbánnak vajon megköszöni majd a devizahitelesek nagyrésze, h kihúzta őket a szarból? Gondolok itt 2018-ra!

Figyelt kérdés

2015. jan. 17. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem. Ugyanis szerintük ez a kormány kötelessége, ami rendben van, de az előzőek tettek rá
2015. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

Pedig a kormánynak ez egyáltalán nem lett volna kötelessége. Beavatkoztak egy magánszerződésbe a bank és az ügyfele között. Piacgazdaságban ilyesmit nem szokás.


Csak hát a hiteleseknek nem akaródzott beismerni, hogy elsősorban ők a hibásak amiért aláírtak 10 milliós szerződéseket, miközben egy szót sem értettek belőle...

2015. jan. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
67%
Igazából először jól beledobta őket (gyengítette a forintot), most meg szerencséje volt (vagy nem véletlen volt olyan sokat Svájcban mostanában?).
2015. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%

"Igazából először jól beledobta őket (gyengítette a forintot) [...]"


Az árfolyamokat a piacok mozgatják, nem a kormányok.

2015. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Pedig a kormánynak ez egyáltalán nem

lett volna kötelessége."


Az viszont kötelessége lett volna, h az ilyen lehúzást megelőzze azzal, h már előtte letiltja az ilyen banki manővereket.

De tudom, nem értesz vele egyet, mert akkor nem lehetne egy jót hőbörögni. most:)

2015. jan. 17. 21:42
 6/14 anonim ***** válasza:

Pedig ezzel egyetértek. A kormánynak akkor jól jöttek ezek a "könnyű" hitelek, mert emelték a fogyasztást és javították a makrogazdasági adatokat, amiből aztán politikai tőkét kovácsolhattak.


A hozzászólásomat pedig nem hőbörgésnek szántam, pusztán ténymegállapításnak.

2015. jan. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

2: A helyzet az, hogy egyrészt pont a devizahitelezés miatt van jelenleg még mindig ilyen szar állapotban az ország. Rengeteg embernek a pénzét elviszi a megemelkedett törlesztőrészlet és azt a pénzt, amit amúgy itthon elköltene, most lapátolják kifele a bankok (igen, lapátolják, mert amit a hiteles itthon megkeres forint, abból frankot vásárolnak).


Normális esetben bevezetni sem szabadott volna, de legkésőbb amikor hatalomra került forintosítani kellett volna. Így, most ebben a formában egy kruvára félmegoldás, ami nem is érint mindenkit.

2015. jan. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

Kedves 2es,mostanra már ittam egy keveset ,úgyhogy emellett nem tudok elmenni szó nélkül.::::::

Amit én aláírtam::::::5-10%árfolyamkülönbözet.Erre azt mondtam vállalom,még otthoni minimálbérből is akár.Jelenleg a német fizetésből élek úgy mint egy otthoni minimálbéres.

Nem létező svájci frankra alapozott forinthitel.

Forintot kaptam,forintot fizetek vissza,igaz 3szor annyit.Ennek megvan a maga oka,de most se politizálni,se apacsindiánozni nem akarok.

Nagyon unom már hogy úgy kezelnek mint azt a bar@mot aki a 3ik LED -tv jét veszi a a cetelemnél hitelre,aztán sír hogy miből esznek így kölkök máunika,há semmit se hagy a bank!

Á nem is érdekel,átmegyek trollkodni egyet a sexuality topicba aztán alszok magamnak.

2015. jan. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Pfff na ezt se gondoltam volna.

Azt hitte majd megy a szokásos óbégatás, de úgy látszik egyre több ember képes felfogni agyilag, h a hitel fogja a gazdaságot és h be se kellett volna hozni.

2015. jan. 17. 21:58
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem a hitel fogja a gazdaságot, sőt hitel nélkül esélytelen a gazdasági növekedés, ezt már 200 éve Széchenyi is megmondta, de akármelyik mai közgazdászt is megkérdezheted. Csak az nem mindegy, hogy milyen az a hitel...


# 8


Ha 5-10%-os árfolyam különbözetet írtál alá és ennél többet fizetsz, akkor perelj.

2015. jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!