Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 1000 milliárd forintot kapnak...

1000 milliárd forintot kapnak vissza a devizahitelesek, elhiszitek?

Figyelt kérdés

Kb. 500.000 devizahitelessel számolva ez fejenként 2 millió forint. Valóban visszajár nekik, vagy legyen a bankoké, többet adnátok vagy kevesebbet? Nem féltitek a bankokat az összeomlástól?

[link]



2014. júl. 26. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem omlanak össze, max. minket terhelnek jobban.

Egyébként nem, nem hiszem el, hogy 1 000 milliárd fog visszajönni az embereknek.

2014. júl. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Nem hiszem el.
2014. júl. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Bankok készültek erre. A világon sehol se engedték ezt a fajta devizahitelezést, sőt kifejezetten tiltják. Vannak országok (pl Horvátország, Nagy-Britannia), ahol szintén vissza kellett fizetni, bár ott nem évekről volt szó, hanem hónapokról, jóval kevesebb embert érintett.
2014. júl. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Azt gondolták az államcsőd majd elrendezi a kétes ügyleteket.
2014. júl. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

1: A bank mégis hogyan tud visszaadni? Neki alig van saját vagyona. Amit kioszt majd a károsultaknak, az a bankbetétesek vagyona. Lényegében civilek adnak más civileknek pénzt. A bank csak egy közeg.


2: A bankoknál keletkezett többlet befizetés lesz visszautalva azok tulajdonosának. Nem fognak ettől tönkremenni, csak az éves profit lesz kevesebb.


3: Ezt maguknak generálták a bankok. Hogyan adhatnak fedezetre hitelt? A fedezet minden esetben csak vésztartalék lehet, de ők ezt nem vették figyelembe. Nem vizsgálták meg, hogy a hitelesek fizetésükből tudnak-e majd törleszteni.


4: Tudták, hogy a svájci frank árfolyama meg fog ugrani. Ennek ellenére azzal hülyítették a népet, hogy ez mennyire biztos, alacsony kamatozású kölcsön lesz.

2014. júl. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Kétlem (és remélem), hogy nem a kezükbe kapják a devizahitelesek azt a pénzt, hanem a tőketörlesztésükre fogja felhasználni a bank. Emellett ugye forintosítani is fogják a dev.hiteleket, ami ugye nagy forint->deviza váltást kellene jelentsen, tehát várható lesz egy forintgyengülés is.

A bankok állítólag tudták, hogy gyengülni fog a forint. Kétlem, hogy konkrétan tudták volna, legfeljebb valamennyire várható volt a gyengülés. A mértékét viszont kétlem, hogy bárki tudta volna. Nos, akkor most én is megmondanék valamit: a forinthitel kamatát az alapkamathoz fogják kötni. Mivel kétlem, hogy a jelenlegi lejjebb lenne, 100% biztos vagyok benne, hogy a hitelek átváltása után néhány éven belül legalább 5-8%-ra fog emelkedni az alapkamat (optimista becslésem), ezzel lényegesen megemelve a forintosított hitelek törlesztését. Ami újra a bankok nyereségességét fogja növelni. Aztán majd forinthiteleseket fogunk menteni...

2014. júl. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Melyek azok a problémák, amelyekre a most elfogadott törvény nem ad megoldást, illetve milyen újakat teremt?


Ez a törvény igazságtalan a devizahitelesekkel szemben, mert megvonja tőlük a jogot attól, hogy önállóan döntsenek a saját életükről. A törvényalkotó ugyanis belekényszeríti őket egy olyan jogviszonyba, amelyikben a másik fél éveken keresztül átverte őket. Ez ellentétes az emberi szabadság eszméjével. A múlt héten meghívtak a Magyar Nemzeti Bankba egy beszélgetésre, ahol az volt a téma, hogyan lehetne a fogyasztók pénzügyi tudatosságát fejleszteni. A legtöbb fogyasztó szeretne megszabadulni a bankjával kötött szerződésétől. Ez egy tudatos döntés. A kormány és a bíróságok viszont most azt magyarázzák, hogy a fogyasztók érdeke a szerződések érvényben tartása. Magyarországon a fogyasztók önállósága úgy látszik csak addig elfogadott, amíg az nem ütközik a hatalmi elit érdekeivel. PITEE

2014. júl. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy milliárdért megveszik a bírákat. A bíróság megállapítja, hogy a bank helyesen járt el és csökken az 1000 milliárd 100 milliárdra.

Másik egy milliárdért megveszik a politikusokat, de lehetséges, hogy elegendő, ha bedobják a köztudatba, hogy bankcsődöt és államcsődöt okozhat, ha 100 milliárdot vissza kell fizetniük. A politikusok az őszi önkormányzati választások után konszolidálják a bankokat az adófizetők pénzéből.


Azt kívánom, hogy ne legyen igazam !


A magyar viszonyokkal nem számolt a JP Morgan. Ez a hely még mindig vadászparadicsom a tisztességtelenül gazdagodni vágyóknak.

2014. júl. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!