Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Devizahitelesek miért várják...

Devizahitelesek miért várják el hogy megmentsék őket?

Figyelt kérdés
Vállalták a kockázatot, nem jött be, tessék fizetni!
2015. jan. 13. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Kiegészítésre szorul...:(

Ha most a kormány által bevezetett és tervezett devizahiteles mentőprogram változik vagy megszüntetésre kerül akkor ki vállalja a "felelősséget" a megsegített hiteleseknek?

Ugyanez vonatkozott a "bedőlt"hitelekre is 2006-2009-ben.Minden ügyintéző-Hitelt-nyújtó Bank-nyilatkozatai alapján az árfolyam ingás nem rótt különös terhet a hitelfelvevőre.Az előző időszakok alapján(akár több év) biztosítottnak látszott a hitelteher viselése.

Az igazi probléma az árfolyamok nagyarányú elmozdulásával kezdődött,ezt pedig sem a Hitelnyújtó, sem a Hitelfelvevő nem tudhatta előre. A plusz költségeket és minden árfolyam-különbözeti költséget a Hitelfelvevőre terhelik.

2015. jan. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem megmentést várnak, hanem i-gazságot.
2015. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A devizahitelek kiírása eleve ellentmondott a történelmi magyar alkotmánynak, tehát a kezdettől fogva érvénytelenek voltak, így visszakövetelni sincs joguk a bankoknak. A devizahitelesek problémáit csak az oldja meg, ha végre hivatalosan is visszavezetik a Szent Korona-tanra alapuló 3000 éves alkotmányunkat, de legalábbis az Aranybullát. És ezzel Trianon is érvénytelenné válik, szóval csak nyerhetünk vele.
2015. jan. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akik rinyálnak az autópálya matrica miatt, azok miért várják el, hogy a kormány megszüntesse azt?


Tessék tömegközlekedést használni. Senki nem tart pisztolyt a fejükhöz, amikor beszállnak a kocsiba. Sőt, ha rajtam múlna, az összes út fizetős lenne és megnövelném a megyei matrica árát 20.000 forintra. Tessék fizetni!


(Irónia off)


Azért ez nem ennyire egyszerű. A bankok hibás terméket árultak, nem néztek utána eléggé a leendő hitelesnek, nem mérték fel kellően az anyagi helyzetét és sokszor az ingatlan értékét is jelentősen túlbecsülték, hogy több hitelt folyósíthassanak.


Nem azt mondom, hogy csak a bankok a hibásak, de nekik is jelentős részük van az egész helyzet kialakulásában. Ráadásul sírnak a politikusok és közgazdászok a defláció, illetve alacsony GDP miatt, de arra nem gondolnak (dehogy nem gondolnak, csak leszarják), hogy mindez nagyrészt köszönhető a devizahitel-károsultaknak is. Nincs vásárlóerő, nincs fogyasztás, nincs termelés, nincs semmi...


3: Remélem te is csak ironizáltál.

2015. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

azért, mert az nem csak kockázat kérdése, hogy most 7 év után jutottam el oda, hogy ft-ban a tőkerészt visszafizettem, és ft-ban most tartozom kétszer annyival, amit felvettem.


ez számokban kifejezve: 5-öt vettem fel, 5-öt visszafizettem, és most tartozom 9-el.


vágod ezt? ez nem kockázat kérdése! ez ÁTB.SZÁS!!!

GONDOLOM TE SE SZERETED HA ÁTB.SZNAK!

2015. jan. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne átbaszás? Árfolyamváltozás, kamatos kamat nevű apróságokról hallottál már?
2015. jan. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
persze hogy hallottam, de nem ekkora mértékben.
2015. jan. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!