Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a tartásdíjat nem a gyerekr...

Ha a tartásdíjat nem a gyerekre költik, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 14. 08:45
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagyok eltelve magamtól... és csak azért nincs több gyerekünk, mert nem lehet, erre gondolom, nem is gondoltál...


Nem, nem vagyok etalon... csak nem lennék képes meglopni sem a gyerekemet, sem a volt férjemet ilyen esetben...


Ha ezért szar alak vagyok, vállalom...


És senki sem mondta, hogy mindenki ennyit költ, van, aki többet, van, aki kevesebbet... úgy látom, itt tényleg probléma van az értő olvasással... megírtam, mennyibe kerülnek az alap dolgok, ahogy azt is, én mennyit költök, és hozzátettem, hogy akár a kérdező által fizetett összeg is reális lehet, ha az a gyerekre megy, és az anya is hozzátesz ugyanennyit!


Lehet, nem ez a módi, de én igenis úgy gondolom, a gyerek nevelésének a költsége mindkét szülőnek egyetemleges felelőssége!

És csak elmondtam a véleményemet arról, ha valaki kihasználja a volt férjet, és meglopja a tulajdon gyermekét (mert tetszik, nem tetszik, ezt teszi!)!


De szomorúan olvasom, hogy ma ez az általánosan elfogadott. :(

2014. szept. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
Drága Veronika, senki nem lop meg senkit. Ismerős az a fogalom, hogy család? Ja, hogy nem??? Igy mar érthető. Tudod egy szulo, mármint egy normalis szulo, nem képes azt elnézni, higy az egyik gyerek mindent, a masik meg semmit ne kapjon. De tudod mit? Ezzel a logikával GYES alatt te éhen haltak volna, elvégre az a penz a gyerekre van, a csaladi potlek szinten, a ferjed fizetése meg az ove. Vagy mégse?
2014. szept. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:

Miért haltak volna éhen? Hiszen ott az új férj...


Igen, a családban minden közös... de az új család már nem a régi férjhez tartozik... nem köteles őket is eltartani!


Úgy látom, szelektíven olvasol, nagyon!


Megismétlem, ha így sem tudod értelmezni, feladom!


Ha annyi lenne az új férjemmel a jövedelmem, hogy ugyanazt a szintet a másik gyereknek nem tudnám biztosítani, mint amit az apja által fizetett összegből a másiknak, akkor a saját jövedelmemből (és az új férjeméből) nevelném a másik gyermekemet, míg ugyanannyit költenék az elsőre is, kiegészíteném ugyanannyiból a gyerektartásból, a maradékot meg félretenném a gyerekemnek.


A másik gyerekemnek meg az én jövedelmemből, és az új férjeméből igyekeznék ugyanakkora megtakarítást megoldani... ha nem megy, az se részrehajlás, mert azt a gyerek nem tőlem kapta, míg a másik nem, hanem az apjától...


És fel lehet fogni úgy, hogy a családban minden jövedelem közös, csakhogy ez nem a gyerek jövedelme, hanem az ő tartására kapod, és nem a többi gyerekére! A további gyerekek eltartása a te, és az új férjed feladata, nem a régié!


Akkor ha a gyereked nagy lesz, és dolgozni fog, a fizetését is elveszed, ha esetleg kell a kisebb gyerekek eltartására? Valamiből pótolni kell majd a hiányzó családit....


Nem is mondok semmit, gusztustalanok vagytok. :S

2014. szept. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
Te siman hule vagy, Veronika. Tegyük fel, anyuka a gyerekre fordítja az összes tartasdijat. Miután enni akar adni a többinek is, a sajat es a férje jövedelmet erre fordítja. Az előző gyerek meg áradt tartasdijat félre rakja a gyereknek. Mivel penze nem maradt, majd nem fizeti a villany, gaz, fűtés számlát.
2014. szept. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
Veronika, gyere, sírd ki magad nyugodtan... mi a baj? Mert hogy nem ez a kérdés borított ki téged ennyire, az biztos.
2014. szept. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
Nem borultam ki, csak próbáltam megértetni alap erkölcsi normákat. De úgy látom, egyeseknek természetes, hogy az új férj nem dolgozik, ezért az első gyerektől kell elvenni, hogy boldoguljanak, miközben az anya egy cipőt nem vesz a gyereknek, hisz vesz az apja, a gyerektartás fennmaradó részéből meg ruházza a másikat! Van a családban ilyen nő. A keresztfiam utáni gyerektartás, majd az apja halála után az árvaellátása teljes mértékben elment a két kisebb gyerekre, csak mert az új apukának derogált elmenni dolgozni, nem örökölt semmit, mert anyuka olyan szinten kiszipolyozta apukát, hogy nem volt mit örököljön. Ja, és közben én ruháztam, én etettem, mert az árvaellátásból cipőre meg húsra már nem futotta.
2014. szept. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
Nagyszeru, hogy te hibatlan vagy, Veronika. Adja Isten, hogy ne legyel elvalt no es ne kelljen tartasdijbol nevelned a gyerekedet. Ebbol a szmpontbol szerencses is vagy, hogy csak egy van -ezzel a vilagert sem szeretnelek megbantani- mert nem kell csak egyet nevelni, fel sem merulhet, hogy hatranyba kerul.
2014. szept. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
Nem, én sem vagyok hibátlan. De ha valaki nem tud több gyereket eltartani, csak úgy, ha elveszi a már meglévőtől, az ne vállaljon még két gyereket! És baromira nem tartom szerencsének, hogy nem lehetett több gyerekem attól a férfitól, akit szeretek. Mint ahogy azt sem, hogy nem váltunk el... Volt olyan nálunk is, amikor esetleg más elvált volna, mi megbeszéltük, és megoldottuk. Nem a szerencsén múlt.
2014. szept. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:
Veronika értette a lényeget.Köszönöm neki.Egyébként az új kapcsolatomba is "kaptam "gyereket és meg se fordult a fejembe ,hogy különbséget tegyek közöttük amit szerintem nem is lehet nyilván nem az apja vagyok és nem is akarok az lenni .Nagyon jó a kapcsolat vele pedig 14 éves kora óta (most 22 éves)"nevelem".
2014. szept. 15. 05:58
 50/52 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, Veronika épp leírta, hogy 60e siman elmegy a sajat egyszem gyerekere, tehat hiaba érvelt amellett, hogy a kedves ex feleséged nem a gyerekre kolt, pont az ellenkezőjét bizonyította. Mellesleg kapaszkodj meg: az uj barátnőd gyermeke a torvény szempontjából nem számít. A sajat vered eltartasa az elso, a hozott gyerekehez neked semmi közöd. De jo fej vagy amúgy, ha a masik gyereke fontosabb, mint a sajatod. Továbbra is tartom: ha sokallod a tartasdijat, menj a bíróságra. Csak meg ne lepodj, hogy nem változtatnak rajta.
2014. szept. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!