Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a tartásdíjat nem a gyerekr...

Ha a tartásdíjat nem a gyerekre költik, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 14. 08:45
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
Gyerektartaskent nem sok, hiaba tartod annak. Ahhoz neked nincs közöd, hogy ok miből es hogyan elnek. A te dolgod az, hogy fizesd a meghatarozott tartasdijat. Ha sokallod, akkor vagy nem kellett volna neked uj gyereket vállalni, vagy indulhatsz a bíróságra csökkentést kérni: vagy megkapod, vagy nem. Nadragot vehetsz te is a gyereknek, nem kotelezo azt az anyjának intézni. Amúgy rendkivul idegesítő, hogy mindig az ex a xar ember, sose dolgozik, a tartasdijat soha nem költi a gyerekre. Mellesleg a ti kozos gyerekeitekre nem jar 48e csaladi potlek, csak 16, úgyhogy te a tobbi gyerek utan járó penzt inkabb ne oszd be.
2014. szept. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
Úgy látom ,hogy nagyon félre vagyok értve.De irigylem azokat akik 70000 forintot tudnak havonta a gyerekekként költeni.Egyébként,hogy jön össze a 70ezer? Rezsi kb 30ezer ennek 1/5 része 6000.Kaja suliban ingyen van neki.Otthon legyen kb egy 100as ennek 1/5 része 20000 eddig 26000.Maradék hol van ráadásul a 26 felét kéne nekem fizetni ha úgy vesszük.vesszük. Hol láttad,hogy hibáztattam az exet vagy sokallottam az összeget?Csak arra vagyok kíváncsi tudom-e kontrollálni mire költik.
2014. szept. 14. 10:36
 13/52 anonim ***** válasza:

hol 30 ezer a rezsi öt emberre? Tévedésben vagy!

Enni nemcsak az iskolában, hanem otthon és hétvégén is szokott ám a gyerek.

2014. szept. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
Hol 30e a rezsi? Étkezésre személyenként siman elmegy atlag 1000/nap es biztosan meglepő, de kellenek ilyen apróságok, mint pl mosószer, mosogatószer, wc papir, stb. Ha szerinted ez sok - amit abbol lehet kikövetkeztetni, hogy egyaltalan feltetted a kérdést- akkor menj a bíróságra.
2014. szept. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:
A rezsi nálam ,fűtés, villany stb.Ez tudom mennyi mert ott laktam azt is tudom mire mennyi megyen el kb.Vannak most öten bevételük kb 100 ezer + a tartásdíj ami 35-40 havonta amit nem vitatok.Tehát durván az 1/3 összeget én adom.Hogy egyszerűbb legyen a kérdés "számon" tudom-e kérni rajta mennyit költ a gyerekre? Igen vagy Nem?
2014. szept. 14. 10:50
 16/52 anonim ***** válasza:
Nem. Mar irtam, hogy a birosag az egyedüli, aki jogosult elszámoltatni. De hidd el, ekkora összegnél nem fogjak.
2014. szept. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
Kérd meg a volt feleséged, hogy egy hónapig minden kiadást írjon fel, és meglátod, hogy milyen könnyen elmegy a te gyerekedre a tartásdíj.
2014. szept. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:
Tegye fel a kezét aki ért engem:) Hétvégén csak kéthetente eszik otthon.Lényeg,hogy sokkal többet költök a gyerekre mint az anyja.Ha kell a gyereknek valami neki akkor ott az apja.(Cipő,nadrág,suli kezdés stb.)Szerintem nem vagyok egyedül ezzel.Tudom vannak olyan apák akik nem fizetnek vagy csak keveset és nem törödnek a gyerekkel.
2014. szept. 14. 11:01
 19/52 anonim ***** válasza:
Rendszeresen vannak ilyen topicok, hogy a férj pampog, mi kerül ennyibe. Olvass vissza párat, megtalálod ott a magyarázatot.
2014. szept. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
100%
Világosan ertem a kerdesedet. Velemenyed szerint az anya nem a gyerekre költi a tartasdijat. Ha igy gondolod, menj a bíróságra. Ennyi.
2014. szept. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!