Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a tartásdíjat nem a gyerekr...

Ha a tartásdíjat nem a gyerekre költik, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 14. 08:45
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
De értsd már meg, hogy neked semmi közöd ahhoz, hogy az exed új családjának mennyi a bevétele. Nem tartozik rád, érted? A gyerektartás összegéhez sincs köze, ha a gyerekednek az angol királynő lenne az új mostohanagyanyja, neked akkor is kellene tartásdíjat fizetned, mert a te gyereked, nem az "új" családnak kötelessége eltartani, hanem neked.
2014. szept. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
Sajnos nem nagyon lehet kontrollálni. Néha előfordul olyan, hogy a gyerek nekirúgja a labdát a tévének, és újat kell venni, de pl. ez a pénz sem a gyerekre költődik. Ez most tudom nagyon kirívó példa, de rakás ilyen helyzet lehet még. Én pl. félretettem a gyerekemnek a gyerektartást a főiskolára és most a suli 300ezerbe kerül neki félévente. Ha nem lett volna ez a tartalék, most nem mehetett volna suliba. Néha voltak amúgyis hirtelen kiadások, orvos, gyógyszer, mandulaműtét, fodrász, különórák, tanfolyamok. Szóval lehet, hogy most per pillanat úgy látod, nem kerül sokba az anyukának a gyerek, de ez még változhat és lehet, hogy ő is félreteszi az összeget.
2014. szept. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
Ja, a fogszabályzót kifelejtettem, nekünk az is 300ezerbe került összesen.
2014. szept. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:

Azért kedves elvált anyukák, kicsit hátrébb az agarakkal!


Itt nem arról van szó, hogy az apuka nem akar fizetni!


Neki a gyerek tartásának felét fedezni a kötelessége! És nem az, hogy beszálljon az új férj, és az attól származó gyerekek költségeibe! Márpedig ha a család jövedelmének 1/3-át a gyerektartás fedezi, akkor egy 5 személyes családban nehezen hiszem el, hogy az teljes egészében a gyermekre van költve, vagy hogy a felesleg félre van téve, nem az a jellemző...


És itt az sem nyom a latba, hogy hát az anya a gyerekkel van gyesen, mert gyanítom, egy kisebbel van otthon, így a nő eltartásába illemből nem szükséges beszállnia!


És ráadásul a ruhák, nyári táborok, beiskoláztatás is közös költség, és ha jól értelmezem, az apuka ezeket is egyedül fedezi!


Kicsit számolgattam...


Nálunk egy középiskolás gyerek van. A rezsi havonta 30 ezer ft (ebben benne van az internet is), tehát a gyermekre eső havi 10 ezer. A fűtés nekünk kb. egy szezonban max 180 ezer ft, az egy főre 60 ezer, havonta lebontva 5 ezer, tehát a rezsi 15 ezer/fő.


Ami nálunk hozzájön ehhez a gyereknek havonta(ruhákat, iskoláztatást nem számolom, mivel azt a kérdező fizeti, ráadásul nem a felét, hanem teljes egészében!), mindent felfelé kerekítve:


Menza: 6.500

Bérlet: 1.500

Zsebpénz: 1.500

Tízórai: 6.000

Telefon feltöltés: 3.000

Iskolán kívüli elfoglaltságok: 4.000

Intim betét, dezodor: 2.000


Reggeli, vacsora otthon, az kb 500 Ft/ nap, az 30 napra (teljes hónap... tehát le se vonom a két hétvégét, amit a kérdező esetében az apánál tölt) 15.000.


Az ebéd két hétvégére max 5 ezer Ft.


Ez durván 60 ezer Ft/hó összesen, tehát az apa költsége ennek a fele... azaz 30 ezer...


Persze ez az összeg családonként változó. Így a 35-40 ezer/hó is reális lehet, amennyiben az anya ezt valóban a gyerekre költi, és ugyanennyit hozzá is tesz! Plusz emellé persze az extra kiadásoknak (ruha, suli, gyógyszerek)a költségét is felesben kellene állniuk!


Amiket tenni lehet:


- Extra kiadásokról elkérni a blokkot, és azoknak csak a felét fizetni!

- Bíróságtól az újabb gyerekre való tekintettel csak akkor kérheted a csökkentést, ha ez a 35-40 ezer ft meghaladja a fizetésed 25%-át. Ugyanis gyerektartásra max a jövedelmed 50%-át állapíthatják meg, és ebben a másik gyermek is egyenértékkel bír!

- Kérheted a gyermek felügyeleti jogát, arra hivatkozva, hogy az anya a gyerektartást a többi gyerekre is ugyanolyan arányban költi, és a te gyermeked emiatt hátrányban szenved.


Elszámoltatásra nagyon nincs lehetőség, hiszen hiába visz ruhákról, kajákról számlát, azt nem tudod bizonyítani, hogy kinek vette...

2014. szept. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:

Tisztálkodó-, tisztítószerek kimaradtak...


Ez nálunk kb. 6 ezer/hó, tehát fejenként 2 ezer...

2014. szept. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:

"Amiket tenni lehet:


- Extra kiadásokról elkérni a blokkot, és azoknak csak a felét fizetni! "


24-es, na ehhez nincs joga elvált apukának, ezt CSAK A BÍRÓSÁG teheti meg.

Amellett azt írod, hogy a teljes iskoláztatást a kérdező fizeti... ezt honnan veszed? Mert ő azt mondta? Közben nincs ott a gyerek mellett, fogalma sincs róla, mibe kerül az iskoláztatása... Nem vagyok elvált anyuka, de láttam már ismeretségi körben olyan elvált apukát, aki nagy hangon hirdette, hogy milyen rendes ember, mert ő fizeti a gyerek teljes iskoláztatási költségeit, - figyelj! - mivel ő vette az iskolatáskát (nem vicc!). Nem tudtuk neki megmagyarázni, hogy az iskoláztatás ennél messze többet jelent, és többe kerül...

2014. szept. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:

Miért ne tehetné meg, hogy elkéri a blokkot?


Általában úgy állapítják meg, hogy x ezer ft/hó (ezekről a kiadásokról nem kérhet blokkot), és az extra kiadások fele...


Namármost ha nem lát számlát, blokkot, akkor mi alapján tudja, mi a fele? El kell hinnie bemondásra?


És hogy mire alapozom, hogy az extrákat az apa fizeti? Valóban arra, amit ő ír, hiszen csak erről látunk adatokat...

2014. szept. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:

Veronika!

Ugyan mit eszik a gyereked, hogy napi 500ba belefér? Száraz kenyeret? Emellett ha pl távfűtéses a lakás, akkor az havi 30e fűtés időszakban, 15 azon kívül.


De tudod mit? Mindegy. Mar vagy hússzor le lett írva: ha szerinte sok, menjen a bíróságra. Szinte eselytelen, hogy le csökkentsék ezt a tartasdijat, mert nem egy kimagaslóan magas összeg.

2014. szept. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:

Hol írtam napi 500-at?


Azt írtam, a reggeli, meg a vacsi 500...


A tízóraira napi 300-at szokott kapni (havi 6 ezer, leírtam), a menza havi 6.500, a hétvégi ebéd naponta egy ezres/főből megvan...

2014. szept. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:

"Ez durván 60 ezer Ft/hó összesen, tehát az apa költsége ennek a fele... azaz 30 ezer..."


Tehát apukának nincs oka sírni, hisz ennyit fizet.

2014. szept. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!