Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a tartásdíjat nem a gyerekr...

Ha a tartásdíjat nem a gyerekre költik, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 14. 08:45
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:

És ezt is odaírtam, mielőtt végképp meg lennék kövezve:


"Persze ez az összeg családonként változó. Így a 35-40 ezer/hó is reális lehet, amennyiben az anya ezt valóban a gyerekre költi, és ugyanennyit hozzá is tesz! Plusz emellé persze az extra kiadásoknak (ruha, suli, gyógyszerek)a költségét is felesben kellene állniuk! "


Gyanítom, az apukának az a baja, hogy az, amit, fizet, az nem a gyerekre van költve! Vagy ha igen, az anya nem tesz hozzá semmit!


Ha valóban minden extra kiadást, ruhát az apa fizet, akkor is gyanús, hogy ekkora családi jövedelemmel az általam vázoltaknak esetleg a fele van a gyerekre költve, a többi elmegy a többi gyerekre... holott ők már nem az ex felelőssége!


Az apa csak ezt sérelmezi!


Te örülnél neki, ha a gyereked tartására kifizetnél x összeget, és csak a 60%-a lenne bármilyen formában a gyerekre költve? A többi pedig elmenne a másik gyerek ruhájára, mivel a tiednek úgysem kell, mert te majd megveszed?


Ezt a részt próbáljátok értelmezni, mert a kérdező részéről erről van szó!


Az teljesen más, ha esetleg nem minden úgy van, ahogy leírta, de ezt nem tudhatjuk! A kérdés a felvázolt körülményekről szól!

2014. szept. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek nem éhezik, fűtve van a lakásban, van víz és villany, akkor már nem másra lett költve.
2014. szept. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:

"Te örülnél neki, ha a gyereked tartására kifizetnél x összeget, és csak a 60%-a lenne bármilyen formában a gyerekre költve? A többi pedig elmenne a másik gyerek ruhájára, mivel a tiednek úgysem kell, mert te majd megveszed? "


Abbol indulnék ki, hogy az az ember, akivel gyereket vállaltam, képes a gyereket megfelelően ellátni minden téren. Eszembe nem jutna megkérdezni, hogy ugyan mire költötte a penzt. Mellesleg ugye nem tartod életszerűnek, hogy az anyuka az előző kapcsolatból származó gyerekre rakolt 70e-t -sot többet kellene a ti logikát ok szerint, mert ott van a ra eső csaladipotlek is- a tobbi gyerekre meg -a kerdezo leírása szerint- csak a csaladi meg a segély megy.

2014. szept. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:

Ok, fűtés legyen távfűtés... az elég drága...


5 hónapig 30 ezer, egyébként 15... az havi 22 ezer max, a víz olyan 6-7, a villany 12-13 max...


Ez 42 ezer... 5 főre leosztva havi 8 a rezsi...

Kaja: nagycsaládosnak menza féláron, max 4 ezer, tízórai 6 ezerből kijön, reggeli, vacsi egész hónapra 15...

Hétvégi ebéd 6 napra (3 hétvége, mert minden 2. hétvégét az apánál tölt), az 6 ezer.


Mosószer, tisztálkodószerek fejenként 2 ezer...


Ez 41 ezer Ft! Tehát fejenként 20-21 ezer mindkét szülő részéről, amennyiben csak ezeket az elemi dolgokat kapja meg! Az apa pedig fizet 35-40 ezret, és veszi a ruhákat, beiskolázza a gyereket, fizeti a tábort!


Ergo ha a gyerek csak az alap dolgokat kapja meg, akkor az anya egy fillért sem tesz hozzá a gyerektartáshoz, vagy csak nagyon minimálisan...


Vagy ha a költség feles, akkor a gyerektartás többi részéből gyönyörűen eteti, vagy ruházza a másik két gyereket. :S

2014. szept. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
Rendben, Veronika. Akkor ha váltok, nálatok nem lesz gond a tartasdijjal, ugye? Plane, hogy le vezetted, a te gyereked havi 60e költséggel jar, tehat a 30 neked eleg es szukseges is lenne- pont kb annyiba, mint amennyi tartasdijat itt fizet az apuka. Akkor pontosan mit is akarsz megmagyarázni?
2014. szept. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:

"Mellesleg ugye nem tartod életszerűnek, hogy az anyuka az előző kapcsolatból származó gyerekre rakolt 70e-t -sot többet kellene a ti logikát ok szerint, mert ott van a ra eső csaladipotlek is- a tobbi gyerekre meg -a kerdezo leírása szerint- csak a csaladi meg a segély megy."


Valóban nem életszerű...


Viszont akkor valóban az első gyerek apjának kellene besegíteni a másik két gyerek nevelésébe? Miért is?


Akkor az anya legyen olyan fair játékos, hogy számolja ki kb, mennyit költ havonta a gyerekre, ezt felezze meg, és a gyerektartásból csak ennyit használjon el! A többit pedig tegye be egy bankba, vagy akárhová, jó lesz akkor, ha a gyerek továbbtanul, vagy önálló életet kezd!


De ezt a pénzt az anya a gyerek ellátásának a fele költségére kapja, és nem az új férje, és nem is az attól származó gyerekek etetésére!

2014. szept. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

"Rendben, Veronika. Akkor ha váltok, nálatok nem lesz gond a tartasdijjal, ugye? Plane, hogy le vezetted, a te gyereked havi 60e költséggel jar, tehat a 30 neked eleg es szukseges is lenne- pont kb annyiba, mint amennyi tartasdijat itt fizet az apuka. Akkor pontosan mit is akarsz megmagyarázni?"


Nem áll szándékomban válni, de nem lenne belőle probléma... én is dolgozok, ugyanennyit én is beletennék a gyerekem nevelésébe...


És ha szülnék másikat (fiktív, nem áll szándékomban), eszembe nem jutna az egyik gyerekemtől elvenni azt, amivel az apja besegít, hogy a másikra, vagy az új férjemre költsem!


És ha úgy számolnám, hogy többet kaptam, mint amennyit a gyerekre költöttem (mármint a rá eső részt, beszámítva a családit is), én a felesleget eltenném a gyerekemnek.

2014. szept. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

"Akkor az anya legyen olyan fair játékos, hogy számolja ki kb, mennyit költ havonta a gyerekre, ezt felezze meg, és a gyerektartásból csak ennyit használjon el! A többit pedig tegye be egy bankba, vagy akárhová, jó lesz akkor, ha a gyerek továbbtanul, vagy önálló életet kezd! "


Agyilag, erkölcsileg, emocionálisan sokkal nem vagy megaldva. Apa ra emlékeztetőt, hiaba vagy no, Veronika, aki teli szalámit meg banánt hozott mindennap, miután elvált anyádtol es neki állt orjongeni, amikor kiderült, higy anyám eszi meg, mert mi nem szeretjük. Véleménye szerint akkor ki kellett volna dobni, mert "inkabb a szemétbe, mint anyadba." Nem lennek a gyereked, mert te képes lennel elnézni, hogy az egyiknek mindent, a masik meg esetleg éhezik. Továbbra is tartom: menjen apuka, pereljen. Aztan majd kiderül.

2014. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:

Nem, nem nézném el soha, hogy az egyik gyerekem éhezzen! Mindkettő ugyanazt kapná, csak nem úgy, hogy elveszem az egyik gyerekemtől azt, amivel esetleg segíteni tudnám a jövőjét!


Csak annyi, hogy én fedezném... és ha az apa többet fizetne, mint amibe kerül, azt megkapná felnőttkorban!


Tényleg nem értem: ti képesek vagytok a volt férjjel eltartatni a másik apától való gyereket is, úgy, hogy a saját gyereketektől veszitek el???


Biztos én vagyok rossz anya, de előbb köpném szemen magam, minthogy ezt megtegyem!


De feladom... most vagy ilyen morálisan züllött lett a társadalom, vagy csak egyesek nem képesek az értő olvasásra... nem tudom...

2014. szept. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

T. Veronika! Te tényleg nem jöttél még rá, hogy nem te vagy az etalon a világon? Te gyönyörűen, részletesen levezetted, hogy miből-hogyan éltek, de ez TE VAGY, és nem mások, nem a kérdező, és nem a volt neje.

Attól, hogy neked ilyen költségeid-kiadásaid vannak, még nem biztos, hogy másnak is, és ha más nem hajszálpontosan ugyanarra és ugyanannyit költ, mint te, attól még nem egy megvetendő gonosz ember.

Képzeld, van, akinek pl. több gyereke van, mint neked... ők bujdossanak el gyorsan szégyenükben, amiért nem úgy élnek, mint te? Oké, azt látjuk, hogy nagyon el vagy telve magadtól, de egyszer talán észreveszed, hogy a gonosz csúnya világ nem körülötted forog.

2014. szept. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!