Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelező-e biztosítani az...

Kötelező-e biztosítani az ügyvéd jelenlétét, ha a munkavállaló kéri a felmondás átadásakor, az új munkatörvénykönyve szerint?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm 2013. márciusban adta át a felmondásom, a felmondás átadásakor szerettem volna, ha jelen van az ügyvédem is, mivel véleményem szerint a nem valós indokot tartalmazta a felmondás. A munkáltató azt állította, hogy az új munkatörvénykönyve szerint nem kell biztosítani az ügyvéd jelenlétét felmondáskor. A nem valós ok miatt szerettem volna jognyilatkozatot is tenni. Mi az igazság ezzel kapcsolatban?

2013. júl. 8. 16:02
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Egyébként az válaszoló aki azt mondta, hogy nem érdemes perelni munkaügyes ügyvéd esetleg?
2013. júl. 8. 22:56
 22/32 anonim ***** válasza:
Rendkívüli felmondással rúgott ki?
2013. júl. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Nem rendessel, de előtte még erőltette közös megegyezést, hogy írjam alá, mert azzal jobban járok egy napot adott arra hogy utánna nézzek hogy melyik a jobb és persze azt el felejtette mondani hogy a közös megegyezést nem lehet bíróságon megtámadni a felmondást igen, ráadásul azt mondta hogy március 1.-től nem akarnak fizetni, de addig dolgozzam le a többi napot.
2013. júl. 9. 09:14
 24/32 anonim ***** válasza:
Akkor nem volt annyira amatőr a munkáltató... A felmondási idődet gondolom így kitöltötted, az azalatt ledolgozott napokat kifizették?
2013. júl. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Kitöltöttem de felmentettek a munkavégzés alól, viszont járt Erzsébet utalvány is amit csak jóval később fizettek ki, ráadásul nekem kellett bemenni érte a céghez. Illetve az volt a szokás, ha valakit a teljesítménye miatt küldtek el akkor papíron adtak neki egy feladatot amit valószínűleg nem tud elvégezni így elküldhetik, az én esetemben ilyen sem volt.
2013. júl. 9. 09:45
 26/32 A kérdező kommentje:
Illetve mondom létszám leépítés volt a cégnél abban az időszakban, valamint fel vettek helyettem egy teljes munkaidőst ugyanarra a pozícióra.
2013. júl. 9. 09:50
 27/32 A kérdező kommentje:
Valamint még volt kiadva munka arra a napra, amikor átadták felmondásomat, amelyet persze így nem tudtam elvégezni. Meg mindenki meglepődött, hogy elküldenek szóval a kollégáim sem tudtak róla, aznap szóltak nekik.
2013. júl. 9. 10:02
 28/32 anonim ***** válasza:

Jó. A kérdésedre válaszolva; a munkáltatónak nem kötelessége biztosítani az ügyvéd jelenlétét, viszont a felmondásban lévő indokolást alá kell támasztani, bizonyítani kell. A munkabért illetve az azon felüli juttatásokat ez esetben (munkabért minden esetben) a munkaviszony megszűnésének napjáig legkésőbb át kell adnia a munkáltatónak a munkavállaló részére.


Véleményem szerint, ha az ügyvédeddel úgy látjátok, hogy a munkáltató nem tudja bizonyítani az általa indokolt tényállásokat, akkor érdemes elindítani egy pert.

2013. júl. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Az ügyvédem azt mondta, hogy ilyen általánosságokat, hogy gyakran hibáztam nem igazán tudnak bizonyítani, mert ehelyett azt kelett volna írniuk hogy mikor és mit hibáztam. És utólag már hiába mondják hogy mit hibáztam mikor, akkor miért nem azt írták a felmondásba. Ez tényleg így van? Valamint azt írta hogy nem tettem semmit az önfejlesztésért, ezt pedig bizonyítani is tudom, hogy igen mert Msc-re jártam és felvettem olyan tárgyat amit hasznosítani tudtam munkavégzés folyamán.
2013. júl. 9. 10:40
 30/32 A kérdező kommentje:
Vagyis azt írták.
2013. júl. 9. 10:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!