Ha a munkáltató mond fel a munlavállalónak, mert a dolgozó nem hajlandó aláírni a közös megegyezést, az jár valamiféle gonddal, bajjal vagy priusszal a későbbiekben, ha majd a dolgozóáshol akar elhelyezkedni?
Figyelt kérdés
2013. márc. 15. 13:07
1/5 anonim válasza:
Hivatalosan nem. Ellenben én személy szerint biztos nem alkalmaznék olyan embert, akit egyszer már ki kellett rúgni. Pláne pont előttem.
2/5 anonim válasza:
Elvileg semmivel.
Gyakorlatilag is csak akkor látja az új munkaadó, hogy kirúgtak, amikor már felvett és a papírjaid intézi - de lehet még akkor sem. (szerintem személyiségi jogok miatt akkor sem).
3/5 anonim válasza:
A kilépő papírokat tuti, hogy látja.
4/5 anonim válasza:
Ráadásul jobb helyen referenciát kérnek rólad az előző munkáltatódtól. Képzelem, milyen szépeket fognak mondani valakiről, akit ki kellett rúgniuk.
5/5 anonim válasza:
61%-os!
A kilépőpapíroknak csak egy része szükséges az új munkahelyen a belépéshez. Melyek szükségesek, azokban nem szerepel az előző munkaviszony megszűnésének módja.
Ha a munkavállalót a cég működésével összefüggő okok miatt bocsátják el, akkor a munkáltató valószínűleg nem fogja azt mondani, ha referenciát kérnek, hogy nem dolgozott jól. Ha meg a munkájával volt baj, akkor közös megegyezésnél sem fogja azt mondani, hogy a munka hőse volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!