Kötelező-e biztosítani az ügyvéd jelenlétét, ha a munkavállaló kéri a felmondás átadásakor, az új munkatörvénykönyve szerint?
Figyelt kérdés
A munkáltatóm 2013. márciusban adta át a felmondásom, a felmondás átadásakor szerettem volna, ha jelen van az ügyvédem is, mivel véleményem szerint a nem valós indokot tartalmazta a felmondás. A munkáltató azt állította, hogy az új munkatörvénykönyve szerint nem kell biztosítani az ügyvéd jelenlétét felmondáskor. A nem valós ok miatt szerettem volna jognyilatkozatot is tenni. Mi az igazság ezzel kapcsolatban?2013. júl. 8. 16:02
11/32 anonim válasza:
Kérheted, amennyiben az indokolt, s rászorulsz. Trkintettel h nincs munkád, indokolt lenne. De ügyvédre telik? Ha úgy lennél nem telne, azaz a kormányhivatalnál kérnél ingyenes ügyvédet is. Am megéri a cécó? Ebből semmi nem lesz. Vissza nem vesznek, kártérítés kizárt. Ink keress másik állást.
12/32 anonim válasza:
Tudod bizonyítani h az indokok nem valósak? Nem. Neki nem kell bozonyítani. Nem volt megelégedve és pont. Ennyi elég h kirúgjon. Nincs értelme killódnod.
13/32 A kérdező kommentje:
Az ügyvédem azt mondta, hogy nekik kell bizonyítani az indokaik valósságát. Amúgy azt mondta, hogyha bizonyos havi bruttó alatt kerestem akkor mindenképp meg kell hogy adják a munkavállalói per és költség mentességet. Egyébként hivatalosan nincs ügyvédem csak ismerősöm segít.
2013. júl. 8. 21:51
14/32 A kérdező kommentje:
Ennyit változott az új munkatörvénykönyve, akkor gyakorlatilag nem is érdemes munkavállalóként perelni?
2013. júl. 8. 21:59
15/32 anonim válasza:
De érdemes, ha van miért. Ő már megindokolta a felmondásban. Ahhoz tartja magát és ennyi. Te támadod, beked kell bizonyítani, hogy amit állít valótlan. Ezt nem fogod bizonyítani. Mióta dolgoztál ott? 90 naptól öregebb a szerződésed? Ha nem s volt kikötve próbaidő, azalatt indok nélkül kirúghat.
16/32 A kérdező kommentje:
2011 márciusában kezdtem el dolgozni.
2013. júl. 8. 22:08
17/32 A kérdező kommentje:
Tehát volt egy majdnem kétéves munkaviszonyom, és érdekes módon pont akkor lett gond a teljesítményemmel, amikor létszám leépítés volt. Mondjuk 2011-ben volt egy figyelmeztetésem, ami először szóban volt akkor utánna összekaptam magam mégis megkaptam írásban is később, valszeg azért mert megemlítettem hogy szeretnék MSc-re menni és részmunkaidőben dolgozni, bele is írták a hogy nem kérhetem a részmunkaidőt 2012 végéig, valamint akkor fenn tartották a jogot, hogy 2 hónapig megfigyelnek és bármikor elküldhetnek, de nem küldtek el. Majd később ők maguk mondták, hogyha szeretném az MSc-t akkor megengedik a részmunka időt. 2012 októberében még bónuszt is kaptam. Azután pedig elküldted és fel vettek helyettem egy teljes munkaidőst.
2013. júl. 8. 22:14
18/32 A kérdező kommentje:
Szóval nem próbaidő után küldtek el, így mik az esélyeim.
2013. júl. 8. 22:16
19/32 A kérdező kommentje:
Vagyis nem 2011 márciusában hanem májusában.
2013. júl. 8. 22:16
20/32 A kérdező kommentje:
Azt is mondta, az ügyvédem, hogyha kiderül, hogy létszám leépítés volt, akkor jók az esélyeim. Illetve más személyeskedő indokok is vannak, valamint arra hogy valakinek az alkalmatlanságát akarják bizonyítani majdnem kétéves munkaviszony esetén kifejezetten ideges lesz a bíróság.
2013. júl. 8. 22:20
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!