Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelező-e biztosítani az...

Kötelező-e biztosítani az ügyvéd jelenlétét, ha a munkavállaló kéri a felmondás átadásakor, az új munkatörvénykönyve szerint?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm 2013. márciusban adta át a felmondásom, a felmondás átadásakor szerettem volna, ha jelen van az ügyvédem is, mivel véleményem szerint a nem valós indokot tartalmazta a felmondás. A munkáltató azt állította, hogy az új munkatörvénykönyve szerint nem kell biztosítani az ügyvéd jelenlétét felmondáskor. A nem valós ok miatt szerettem volna jognyilatkozatot is tenni. Mi az igazság ezzel kapcsolatban?

2013. júl. 8. 16:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Nem kell ügyvéd. Kirúghat. Gondolom a szerződésed olvastad.
2013. júl. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Igen olvastam a felmondásom, de abba szerintem nem a valós indokat írták, hanem a valós indok az volt, hogy létszám leépítés miatt a leépítendő területről hoztak át a helyemre valakit, és helyette engem küldtek el. És nekem pedig rossz munka végzést írtak be, hogy lassú vagyok meg hibázok sokat. De semmi konkrétum, hogy milyen munka feladatot csináltam rosszul, mi volt a hiba stb.
2013. júl. 8. 16:43
 3/32 anonim ***** válasza:
Egy irat átadásánál nem kötelező ügyvéd jelenléte, ha ott is van az nem változtat semmin. Ha az abban foglaltak sérelmesnek tartod, a munkaügyi pert indíthatsz. De ezt nyilván az ügyvéded is mondta már.
2013. júl. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Igen mondta az ügyvédem, de azt is mondta ha jelen lett volna akkor nyilatkozat tételre kérhettük volna a munkáltatót, hogy tart-e létszám leépítést.
2013. júl. 8. 16:59
 5/32 anonim ***** válasza:
nem
2013. júl. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

nem kell ügyvéd

még perelhetsz 30 napon belül

itt a törvény

[link]


nem tűnik jónak az ügyvéded...

2013. júl. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Már pereltem. Azt is mondta az ügyvédem, hogy ezeket az általánosságokat nehezen tudják bizonyítani a bíróságon, hogy sokat hibáztam meg lassan dolgoztam, meg ilyesmi mert ha esetleg azt bebizonyítják hogy egy konkrét esetben hibáztam, akkor miért nem azt írták bele a felmondásba. Illetve olyanokat is írtak nem fejlesztettem magam, pedig beíratkoztam szakirányú MSc képzésre, amit bizonyítani is tudok. Illetve az lenne még a kérdésem, hogy nyílván a tanúk próbálnak majd ellenem vallani mert féltik az állásukat, hogyan lehet őket igaz mondásra kötelezni. Valamint, mi történik akkor ha bizonyos pontokat bebizonyít a felmentésben másokat meg nem tud bizonyítani?
2013. júl. 8. 21:26
 8/32 anonim ***** válasza:
mindenki azt vall amit akar, nem tudod és ne is akard befolyásolni őket. Ha bux fizeted az egész pert! Te nem tudod bizonyítani hogy dolgoztál, ő max tanukkal, hogy rosszul, de ha nem is tudja, mint munkáltató felmondhat neked. Manapság pedig nem igazán kell megindokolni se. De ezért sem marasztalják el, hiszen indokolt. Mindegy mivel. Jogában állt. Vesztett ügy!
2013. júl. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Az ügyvédem azt mondta, hogy kérhetem a munkavállalói per és költség mentességet, és ha veszítek akkor sem kell fizetnem csak az ő ügyvédi költségüket.
2013. júl. 8. 21:38
 10/32 A kérdező kommentje:
Azt sem számít, hogy az indokok nem valósak?
2013. júl. 8. 21:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!