Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sürgős! Ha van szerződésem a...

Sürgős! Ha van szerződésem a tulajjal, és ő mondja fel a szerződést, akkor mi történik? Albérlet

Figyelt kérdés
Ma hívott a lakás tulajdonos, hogy szerdára költözzek ki, mert kell neki a lakás. 1 évre írtunk alá, 5 hónap telt el. 1 havi kauciót fizettem neki, de ilyenkor nincs az, hogy ő fizessen nekem még valamennyit pluszban? Nincs most arra pénzem, hogy máshova fizessek kauciót:S
2011. ápr. 4. 21:26
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
15 209,-Ft
2011. ápr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

10 perce utaltam, úgyhogy pontos.

Ja, jó gépeim vannak.

2011. ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
a 30 csak a lakber volt, nem tudom honnan szedtetek ezt, hogy rezsivel..
2011. ápr. 8. 22:01
 34/43 A kérdező kommentje:
edesapam tartozasat azert fizetem, mert o meghalt es hiaba orokoltem egy lakast tole, azon haszonelvezeti joga van egy bacsinak, amig el nem adhatom el, max sokkal olcsobban.. Igy ha a lakast megtartom, akkor a hiteltartozast is vallalnom kellett. Ez havonta 75 000ft, aminek a felet tudom az arvasagibol fizetni. A tobbit a berembol teszem hozza. Ami marad megy a lakasra, ez olyan 40-45havonta. Telen alig futottem, mert nem tudtam volna kifizetni.
2011. ápr. 8. 22:07
 35/43 anonim ***** válasza:
Jó üzletet csináltál annyi szent.Havi 75.000 Ft-ot fizetsz egy házért amiben egy idegen haszonélvező bácsi éldegél?Miért nem adod el haszonélvezettel együtt?Lehet mire végére érsz a hitelnek,a háromszorosát fizetted ki,mint amennyit ér a ház maga.Ennek mi értelme van?Te meg nyomorogsz,és penészes albérletben laksz,mindeközben tudnál magadon segiteni.
2011. ápr. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
Bocsika,de neked ha jól számolom 120.000 Ft-os jövedelmed van egy szál magadban.És ehhez képest a tulajdonostól várod el,hogy bánat pénzt adjon?Jól irja az elöttem válaszoló el kell adni a lakást,ami nem kizárható,hogy még jó sokáig nem fogsz birtokolni.Családok adják el a terhelt ingatlaikat mert egyszerűen nincs értelme háromszoros törlesztőket fizetni évtizedekig,ezt te is megteheted a lehetőség adott.Ha meg nem ,akkor ne nyavajogj itt és ne a tulajdonos legyen a hibás mert te előrelátó vagy,és ragaszkodsz az ingatlanodhoz.
2011. ápr. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

Márpedig ha a kérdezőnek szerződése van a bérbeadójával, és a szerződésnek nem tett ő eleget, akkor kiperelhetné a bánatpénzt a bérlő. De nem is ez volt a kérdező baja, hanem hogy a kaucióhoz, amit a bérelt lakás tulajdonosa letetetett vele, nem kapja meg. Miért is lenne joga a bérbeadónak megtartani? A bérlő nemhogy megrongálta volna a lakást, hanem festetett, a penészes lyukból majdnem elfogadható kuckót csinált.

És aki nem tudja, hogy egy lakás bérleténél mire szolgál a kaució, az ne mondjon véleményt a visszaadásról, vagy nem visszaadásról.

2011. ápr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Ha szerződésed van egy -teszem fel internet-szolgáltatóval, de ha akarom, a lakását bérbeadóval, mert ez is egy fajta szolgáltatás, egy évre, és felmondod a szerződést, szerződésbontási díjat kell fizetned. Tehát aki egy szerződést nem tart be, az bizony kicsengetheti a szerződéstől elállás díját.

Az pedig, hogy 120 ezret keres a kérdező, és egyedül éli fel, az ő dolga. Ha 600-at keresne, az semmilyen irányba a tényeken nem változtatna.

2011. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
a lakast egy eve probalom eladni, de igy nem veszik meg. A jovedelmem kerlek ugy all ossze, hogy kapok arvasagit 39000et. Ez megy a hitelbe.. Egyetemre jarok es mellette dolgozom. Ott keresek ugy 100at kb, h 3muszakban dolgozom.. Suliban probaltam a koliba felvetelizni, de nem volt eleg az atlagom. Meltanyossagi alapon sem vettek fel.. Mindenki engem tamad, hogy keves a 30egy lakasert, meg oruljek.. Neztetek ti lakas hirdeteseket? 40ert mar vannak 1,5szobas panellakasok.. Normalisak.. Nem 30ert egy szoba.. Rezsire fizettem 10-15ot egy honapban.. 7300volt csak a kozoskoltseg, mert az egyseges..
2011. ápr. 9. 10:42
 40/43 anonim ***** válasza:
10.13-es Nem fogod elhinni,de tudom mire szolgál a kaukció. A tulajdonos valami miatt nem adta vissza,hogy miért arról a kérdező nem ir semmit.Talán a tulajtól kellene a bérlőnek érdeklődni a pénze sorsáról.A kaukció vissza követelése lehetséges polgári peres eljárásban, ami olyan 1-2 év mire sorra kerül a biróságon.Mivel nem ő rúgta ki az albérlőt,hanem a lakást elárverezik,vagy elárverezték valamelyik bank, igy még macerássabb lesz.
2011. ápr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!