Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sürgős! Ha van szerződésem a...

Sürgős! Ha van szerződésem a tulajjal, és ő mondja fel a szerződést, akkor mi történik? Albérlet

Figyelt kérdés
Ma hívott a lakás tulajdonos, hogy szerdára költözzek ki, mert kell neki a lakás. 1 évre írtunk alá, 5 hónap telt el. 1 havi kauciót fizettem neki, de ilyenkor nincs az, hogy ő fizessen nekem még valamennyit pluszban? Nincs most arra pénzem, hogy máshova fizessek kauciót:S
2011. ápr. 4. 21:26
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
Ugyan nem vagyok szakember, de szerintem ilyen nincs. Ha egy évre szól a szerződés, akkor egy évig ott lakhatsz. Meg aztán nem szoktak egyik napról a másikra kirakni valakit, a szerződésben arra is ki szoktak térni, hogy mennyi a felmondási idő. Ha semmi olyasmit nem tettél, ami miatt rendkívüli felmondással élhet a tulaj (pl. lakbér, rezsi elmaradás, lakás megrongálása), akkor nem tehet ki. Ha erőszakkal ki akar tenni, akkor azonnal hívd a rendőrséget, ugyanis magánlaksértést követ el. Ilyen esetben a törvény a bérlőt védi.
2011. ápr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:

Ha a szerződésben nem tértetek ki a felmondási időre, úgy azt a Ptk. szabályozza. Nézz utána, én úgy emlékszem 30 nap.

(jó nagy szemétláda a tulaj amúgy)

2011. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
benne kéne lennie a szerződésben, hogy melyik fél mikor élhet a rendkívüli felmondással és ennek megfelelően kell eljárni. Nyilván nem csak a kaució járna vissza ebben az esetben, de a többi buktad, ha ez nincs papíron rögzítve. Persze, ez az az eset, ha nem tettél olyat, ami miatt páros lábbal kirúghat bármikor.
2011. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
Kérd vissza a kauciót és kérj lelépési díjat. Ja és 30 nap a rendkívüli felmondás.
2011. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
Gondolom nem vagy bejelentve, hogy bérled az ingatlant. Én megmondanám neki, hogy addig nem költözöm, míg a kauciót vissza nem adja, plusz mivel nem volt tekintettel az 1 hónap felmondási időre, annak a hónapnak a lakbérével is jön. (Nálunk amúgy 2 hónap volt a szerződésben, nem tudom, az-e az alap felmondási idő)
2011. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék, hogy adózik-e a bérbeadás után.

Ha szemétkedik, azért kérdezz rá!

2011. ápr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
6%

Biztos,hogy valamit csinaltal,vagy nem fizetted a rezsit vagy valami nem volt rendben veled. Ird le azt is te mit csinaltal!!!!!

Amugy nem kell felteni az alberloket, engem mindig atb.asztak.De mostmar nem adom ki a lakasom epp ezert,mert mind mocsok. Minnel olcsobban akarnak lakni,aztan a vegen az apeh-kal fenyegetoznek. Mocskos hajlektalan mind!!!!!

2011. ápr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

mint megtudtam, elarverezik a lakasat, mert tartozas van rajta. En a szamlakat neki fizettem. Nem vagyok bejelentve, de szerzodessel berlem a lakast. Nem tudom, hogy o adozik-e utana. Fogalmam sincs mihez kezdek. :S ha csak a kauciot adja vissza, akkor sincs sok eselyem masik lakast talalni.. :S erre havi30at fizettem, de azt is alig :S suli mellett dolgozom, Apukam tartozasat fizetem, nem tudok most eloszedni masik alberletre.(a lakberre lenne, meg a kauciora is, felteve ha vissza kapom, de ha ket havit kernek.. Akkor nekem itt vegem)

Most igy az idegessegtol remegek es bogok.. Valaki esetleg tudna errol biztosat, hatha ilyenkor fizetnie kell valamennyit :S megkoszonnem

2011. ápr. 4. 22:15
 9/43 A kérdező kommentje:
kedves utolso. Tudatom veled, semmit sem csinaltam. Ki is festettem a lakast, a wc javitasat is en fizettem (alul szivargott).. Hoztam sajat hutot, sutot, mert nem volt.. De persze, en vagyok a hibas...Mindent neki fizettem ki minden honap 10-en.. De persze, meg te is rugj belem, tenyleg ez hianyzik csak..
2011. ápr. 4. 22:19
 10/43 anonim ***** válasza:
Várjunk egy picit.Ha a lakást elárverezik akkor más a szitú.Ilyenkor tulajdonos váltás van,ott nyomban.Valószinüleg a tulaj ezért kér a kiköltözésre idő elött.
2011. ápr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!