Osztatlan közös tulajdon megszüntetése megváltással,úgy hogy a másik tulajdonos nem egyezik bele?
Testvéremmel megörököltük édesapám családi házát,édesanyám a haszonélvező. Édesanyám és én lakok ebben a házban, testvérem nem jár a házhoz, eladni nem akarja nekem a részét, azt mondta felőle össze is dőlhet, akkor se adja el,mert rossz a viszonyunk.(Saját lakása van)
Megváltással az ő akarata ellenére meg tudnám venni?
Mennyi egy ilyen pernek a költsége?
Tapasztalatokat szívesen meghallgatnék
Ha jól értem a kérdésed lényegét, akkor arra vagy leginkább kíváncsi, hogy az akarata ellenére tudod -e kötelezni?
Erre a határozott válasz az, hogy NEM!
Ez közös tulajdon, tehát bármiféle igényedhez a KÖZÖS ingatlan vonatkozásában, az ő beleegyezése is kell!
Egyenlő felek vagytok. Tehát ha neked lenne lehetőséged erre, akkor neki is, nem?
Egyikőtöknek sincs ehhez joga.
Sajnos még az ingatlan megosztása sem opció, mert ahhoz is kell az ő beleegyezése.
Mivel tudnád indokolni a kérésed, az erőszakos elbirtokláshoz, vagy megosztáshoz? Hogy neked az lenne a kényelmes? Pffff.
Halott ügy. Az egyetlen esélyed hogy kompromisszumot kötsz vele. Mindig jusson eszedbe, hogy egy "milliméterrel" sincs több jogod az ingatlan vonatkozásában, mint neki. Ha próbálsz bármit is kitalálni, akkor azzal a joggal amit kitalálsz, automatikusan felruházod őt is!
Közös tulajdon megszüntetése per vége nem az, hogy valaki erőszakkal kivásárolhatja a másikat, hanem hogy ha nincs megegyezés, akkor elárverezik nyomott áron az ingatlant és mindenki tulajdonrész százalékában megkapja a jussát. Annak fényében, hogy itt ráadásul lakottan, tehát haszonélvezettel terhelten lesz árverezve, ez főleg nem lesz túl nagy összeg. Már ha egyáltalán sikeres lesz így az árverés.
A perköltség a pertárgy értékének 6%-a.
#5-nek:
Ez biztos hogy nem lesz a vége. Legalábbis nem a felperes, és az alperes szándéka ellenére. Vagyis nincs olyan hogy egy közös tulajdon megszüntetése érdekében indított perben, a bíró árverezésről hoz határozatot. XD Érdekes is lenne.
Ebben a helyzetben a kérdező nem tudja bírósági útra terelni a kérdést, mert nincs kérdés.
50-50%-ban TULAJDONOSOK mindketten, ráadásul osztatlan közös tulajdonban, vagyis egyiknek sincs semmivel több joga mint a másiknak. Hiába akarna pert indítani, mire fel indítaná? Mivel van több jogi alapja BÁRMIHEZ is, mint a másik félnek?
Semmivel.
Közös megegyezés, más út nem járható.
Hanem mi lenne vége a pernek...? Nincs közös megegyezés, a testvére se eladni,se kivásárolni nem szeretné.
Volt házastársak esetében ez teljesen "bevett szokás", hogy nem tudnak megegyezni, ilyenkor pert indít az a fél pl. aki kiköltözött és a másik félnek nincs hajlandósága se fizetni, se kiköltözni. Ha nem tudnak megegyezni, bizony a végén a bíróság árverést rendel el.
Férjem épp tavaly készült ezt a pert elindítani, már az előzetes bizonyításra az értékbecslő szakértőt ki is rendelték, amikor a volt élettársa 3 év időhúzás után (ő lakik a közös házban, költözni és fizetni nem tud, nem akar) mégis hajlott a megegyezésre, magyarán aláírt egy nyilatkozatot, hogy beleegyezik az ingatlan eladásába.
Ha nem tudod a másik felet meggyőzni, akkor per és árverezés, ha nem tér jobb belátásra. Fel kell vázolni ennek a költségeit, amit utólag a vesztes fél térít meg ügyvédi költséggel, szakértői díjakkal együtt.
#7-nek:
Össze-vissza kevered a fogalmakat!
Váláskor vagyonközösséget szüntetnek meg, nem pedig osztatlan közös tulajdont osztanak meg!
Olvasd el légyszíves, és ne folytasd!
#9-nek:
Tényleg gerjesztitek ezt az orbitális b'romságot?
Nincs olyan, hogy akárki ERŐSZAKKAL, jogosan eltulajdonítja a másik tulajdonát. Mit nem lehet ezen felfogni?!
Ti melyik bolygón éltek? XD
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!