Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Újabban Nyugaton miért kötelez...

Újabban Nyugaton miért kötelező törvényileg elfogadni mindenkinek a transzneműeket, és miért akarják ezt ránk is ráeröltetni?

Figyelt kérdés

A melegekkel, leszbikkel, bikkel semmi bajom amíg a hálóban rendezik le a nemiségüket, pont mint az illemtudó heterók, és a másságukat nem politikai tőke kovácsolására használják, mint egyes LMBT-aktivisták.



De pl. nőként nagyon kényelmetlenül érezném magam, ha pl. az uszoda női öltözőjébe betrappolna mellém egy pucér szakállas csávó, és meglobogtatná előttem női személyi igazolványát, mert a pszichológusa kiállította róla, hogy nőnek képzeli magát.


Vagy pl. neadjisten börtönbe kerülnék, és a cellatársam egy ugyanilyen lenne, egy csávó akinek női okmányai vannak, mert a pszichológusa meg az állam is adja a lovat a képzelgései alá.


Vagy ez a normális, és mondjuk 2050-re már az lesz, hogy kiállíttathatok magamnak kobold okmányokat, és akkor az állam mindenkit büntetés terhével rávesz arra, hogy ne embernek, hanem koboldnak nézzen?



2020. nov. 20. 23:58
 111/135 anonim ***** válasza:
14%

Amúgy miért kell mindig külön aláírni hogy Niki?:D Szerintem senki más nem csinál itt ilyet, vagy ez is valami önigazolűs, hogy akkor Niki vagy nem Norbi pl?

Tényleg csak nem értem az okát.

2020. nov. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/135 anonim ***** válasza:
66%

Sokan tesznek így ezen a honlapon, akik anonim felhasználóként látszanak. Ha eddig nem láttál ilyet, azért lehet, mert témakörre jellemző lehet a használata. Én nem látok ebben semmi elítélendőt.


Különösen akkor hasznos, amikor több anonim válaszolónak hasonló az értékelési száma (a zöld pipák), mert segít megkülönböztetni éppen ki válaszolt mire.


Nagyon praktikus lenne, ha a mindenben rosszat látó emberek nem folyton személyében támadnák a hozzászólókat, hanem az érveire reagálnának. "Vagy ez is valami önigazolás", ahogyan te magad mondtad?


Lassan az is kiderülhetne, hogy az anonim válaszolók közül melyek a látszólag semmire nem reagáló, de anonim válaszolók mögött rejtőzködő kérdező alteregói. Ha valaki összeszedné a gyűlölködő válaszokat és összevetné az eredeti kérdéssel, talán gyorsan kiderülne ez is.

2020. nov. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/135 anonim ***** válasza:
84%

#111:


Nem. Legalábbis nálam. Niki nevében nem nyilatkozhatok.

Én magam is azért használok aláírást, hogy egyértelmű legyen melyik az én válaszom, engem ne tévesszenek össze egy másik válaszolóval, vagy mást se tévesszenek össze velem. (Illetve az ilyen sok válaszos kérdéseknél, ebből látszik például, hogy eddig még nem írtam ide, így ne mossanak össze a korábbi válaszolók egyikével se.)


A ThePitch, a Digitális Közmérési Tanács, illetve a Similarweb-bel elérhető adatok alapján, 2019-ben, a gyakorikerdesek.hu NAPI látogatottsága 340322 különböző felhasználó/nem regisztrált látogató.

Ha pesszimisták vagyunk és csak a felét tekintjük regisztráltnak, azaz 170166-ot, aminek szintén pesszimistán, vegyük csak 20%-át (attól több, valószínűleg) a Politika kategóriaában válaszolgatónak, azaz 34033-at.

Ennek legyen szintén a fele (bár valószínűleg több) anonim, azaz 17016.

Namármost, ha 100 darab %-os érték lehetséges, és egyenlő eloszlást feltételezünk (ami nem valószínű), akkor az a következőt jelenti:


CSAK a "Politika" kategóriában, NAPONTA 170 anonim, ugyanolyan százalékkal rendelkező felhasználó van.


--------------


Mivel még az elején, 2007-ben regisztráltam, akkoriban nem gondoltam, hogy ilyen adatlopási botrányok lesznek a világban, így a felhasználónevemnek köze van a valós vezetéknevemhez és keresztnevemhez, így anonim vagyok.


Viszont rengeteg felhasználóval találkoztam korábban, akik ugyanakkora válasz-hasznossági százalékkal rendelkeztek, mint én, így sokszor, ha én írtam a #2 választ, ő a #4 választ ami a #3-ra reagált, akkor utána simán válaszolt valaki "#2/#4" kezdetű üzenettel, pedig kettőnk válasza ellentétes volt. Mégis azt hitték egy személy vagyunk.


Amióta ez az új pipás megjelenítés van, pedig csak még nehezebbé vált.


T.T.C

2020. nov. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/135 anonim ***** válasza:
72%
#111 másba már nem tudsz belekötni?
2020. nov. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/135 harminezer oxigén ***** válasza:
90%

#111


Az előttem szólók jól megválaszolták, a hozzászólásokat így könnyebb azonosítani és így könnyebb könnyebb eldönteni hogy pontosan ki kivel is vitázik épp.


Ugyan ez miatt szoktam tagoltan, külön címezni a hozzászólásaimat ha kifejezetten egy adott hsz-re válaszolok felhasználónév és/vagy aláírás hiányában a hsz. sorszámával (mint most is).


És azért "Niki" az aláírás mert így hívnak. Gondolom te sem szereted ha máshogyan, más névvel hivatkoznak rád mint aki vagy, legyen az akár a rendes neved, akár a különböző online platformokon használt felhasználóneved.


Niki

2020. nov. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/135 anonim ***** válasza:
11%
Igazából ennek a "Nikinek" van egy halom alt-ja, amikkel felpontoztatja magát, meg még válaszolgat.
2020. nov. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/135 anonim ***** válasza:
10%
114: A kérdés az nem belekötés, másrészről meg ezen az alapon akkor mindenki aláírhatná mert így hívnak, nem egyszerűbb akkor bekapcsolni, hogy mutassa a felhasználónevét, és máris lehet látni melyiket írta. :) Na Ennyi csak.
2020. nov. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/135 anonim ***** válasza:
83%

#117: a felhasználónevekről külön vitát lehetne nyitni. Gondolom te sem anonim névvel regisztráltál vagy a valódi neveddel.


Rátapintottál amúgy a lényegre, mert valóban mindenki olyan nevet mond be interneten, amilyet akar. Onnantól fogva ha kommunikálni akarsz közvetlen vele, akkor az általa megadott néven kell hívnod.


Mennyit számít a név? Az csak egy cimke. Ha te Abc1902 néven írsz, akkor téged úgy fogunk megszólítani.


Ugyanígy van ez a társadalmi nemekkel. Ha valaki nőként lép fel, nőiesen viselkedik, nőként határozza meg magát, akkor azt nőként kezeljük.


Egy orvosi vizsgálat során vagy intim kapcsolatokban kerül csak elő, ki mit visel a nadrág vagy szoknya alatt. Éppen ezért neked és a banki alkalmazottnak, jegyellenőrnek semmi közötök hozzá.


A kérdező kérdése ugyanebből az okból kezdetektől fogha hazug, mert a nyugati kultúra nem akar ránk erőltetni semmit. Csak azt várják el, hogy az emberi jogokat egyik európai országban sem csorbítják, sem egyénileg, sem intézményesen.

2020. nov. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/135 anonim ***** válasza:
16%

"A kérdező kérdése ugyanebből az okból kezdetektől fogha hazug, mert a nyugati kultúra nem akar ránk erőltetni semmit. "

Bruhahahahaha...

Ha nem akarnak ránk kényszeríteni semmit, akkor nem pofáznak bele abba, hogy mi itt mit csinálunk és ennyi.

Ez történik? Nem, folyamatosan ezt teszik 10 éve, mindenbe beleszólnak, mindent meg akarnak változtatni - ezért vannak a kötelezettségszegési eljárások, a bíróság előtti feljelentgetések és a zsarolások is, hogy itt ne az legyen amit mi akarunk, hanem az amit ők.

Miért hazudsz ilyen totál egyértelmű dologban?

2020. nov. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/135 anonim ***** válasza:
86%

Úristen, hát én biztos nem fogok végig olvasni 120 választ (bár az első pár oldalnál még követtem egyébként), de csak bele olvastam, és láttam milyen szánalmas dolgokkal próbálnak bele kötni a transzneműségbe, és egy transznemű emberbe. Sajnálom, hogy ennyire frusztrált manapság mindenki.

Niki, örülök, hogy van valaki köztetek, aki olyan intelligens mint te, és kiáll a jogaitokért.

2020. nov. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!