Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miét ekkora bunkó a legtöbb...

Miét ekkora bunkó a legtöbb e-Jobbikos?

Figyelt kérdés

Sajnos nap mint nap találkozok a fórumokon hasonló párbeszéddel:

e-Jobbikos:-Én a jobbikra szavazok! Aki nem,az nem is magyar! Szebb Jövőt!

vki:-Ne haragudj,megkérdezhetem,hogy miért? Tudsz indokokat felhozni? Nekem annyira nem szimpatikus a jobbik,és valószínűleg nem fogok rájuk szavazni,de attól még magyar vagyok!

e-Jobbikos:-Mert nem vagy magyar te mocskos zsidó! Hogy dögöltél volna meg auswiczba!


Valaki megtudja mondani,hogy miért van ez? Én eddig csak azt az indokot találtam,hogy agymosott hülye bunkó mind. Valaki más?


(s-Jobbikos: az a Jobbik fanatista,aki interneten keresztül pofázik be másoknak)


2009. dec. 13. 14:08
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:

ma 19:39 igen, Rád gondoltam :)


Sok embernek értékrendjéhez meg a Jobbik áll legközelebb, ezért oda szavaz. Nem értem, hogy miért lenne divatpárt. Ugyanúgy egy párt sokszínű szavazóbázissal. Nem hinném, hogy ez a "divat" hamar elmúlna, amíg ilyen állapotok vannak az országban. Már a Római Birodalomban is rájöttek, hogy ha nagy baj van, akkor a lagymatag irányítással semmire sem lehet menni.

2009. dec. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen emberek mindegyik pártnál vannak, sőt te is ilyen vagy

"agymosott hülye bunkó mind".

Nem vagyok Jobbikos, de, hogy te sem kaptál sok észt születéskor, az biztos.

2009. dec. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:

"Agymosott= reálisan gondolkodni képtelen ember. Azt nyomja reggeltől estig, amit a szájába nyomott a média"


A kurucinfó és a barikád pl. média vagy nem média?

2009. dec. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

"Sok embernek értékrendjéhez meg a Jobbik áll legközelebb, ezért oda szavaz. Nem értem, hogy miért lenne divatpárt. Ugyanúgy egy párt sokszínű szavazóbázissal. Nem hinném, hogy ez a "divat" hamar elmúlna, amíg ilyen állapotok vannak az országban."


Úgy próbálsz nem egyetérteni, hogy egyetértesz. Azt írod: "amíg ilyen állapotok vannak". Igen, amíg válság van, addig divatosak a szélsőségek. A helyzet jobbra fordulásával pedig eltűnnek, kimennek a divatból. Válságok idején felfutó szélsőséges pártok: divatpártok, mert válság idején divat "teljes szemléletváltást", "igazi rendszerváltást", "valami radikálisan újat", "valami egészen mást" és hasonlókat követelni, valamint arról vizionálni, hogy "szakadék szélén vagyunk", "katasztrófa lesz, ha nem változtatunk" és a többi. Válság idején ezek a divatos lózungok. A válság elmúltával ezek a szövegek hirtelen már nem tűnnek relevánsnak vagy hitelesnek, és ilyenkor a válságokat meglovagló sikeres 10-15%-os radikális középpártok vissza szoktak fejlődni a törpe kisebbség pártjaivá és 2-3% körül vegetálnak.

2009. dec. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

És szerinted a mostani állapotokat valamelyik parlamenti párt képes megoldani? Itt nem csak a válságra gondolok, hanem az egyes csoportok rendszeres bűnözésére, a parlamenti pártok korruptságára.. Meg hogy várjál még 4évet és minden király lesz. Tudod sok ember már megunta ezt. 20 éve ez megy. Na ez nem a válság hatása!

Ha minden jól menne az országban, persze hogy nem szeretnének az emberek változtatni a dolgokon, ergo nem lennének "szélsőséges" pártok. (Megjegyzem, hogy a mai értelemben vett szélsőséges pár évszázaddal ezelőtt bőven középpárti lett volna)


Egyébként igen, szerintem a kuruc meg barikad is média.

2009. dec. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

"És szerinted a mostani állapotokat valamelyik parlamenti párt képes megoldani?"


A "mostani állapotok" az egy világgazdasági válság. Ezt nem pártok oldják meg, hanem a gazdaság természetes ritmusa az, hogy 2008 őszétől 2009 tavaszáig válság volt, azóta pangás van, illetve idén év végén már elkezdődik az élénkülés, ami jövőre határozottan érezhető lesz, és kb. 2011-re vagy 2012-re már fellendülésről beszélhetünk. Ez nem pártpolitika, hanem bevezető szintű közgazdaságtan.


"Itt nem csak a válságra gondolok, hanem az egyes csoportok rendszeres bűnözésére"


A rablások száma pontosan a válság miatt növekszik. A szervezett bűnözés is a válság miatt válik erőszakosabbá. Erről pont ma van egy riport az indexen. A közbiztonsággal kapcsolatos aggodalmakra a kormány egyébként már érdemben reagált: megnövelték a rendőrképzés keretszámait, a rendőrség köztéri, vidéki jelenlétét fokozzák. Ez nem olyasmi, aminek a hatása holnap lesz érezhető: ilyen intézkedés nincs is. Kb. fél-egy év múlva fog érezhetően javulni a közbiztonság, elsősorban a válság elmúlta, másodsorban a rendőrség megerősítése hatására. Nincsen itt semmiféle "rendszerválság", amiről egyesek fantáziálnak. Szakmai kérdések vannak: rendőriek, gazdaságiak, és ezekre lehet és tudnak is érdemben reagálni.


"a parlamenti pártok korruptságára."


Melyik országban, mikor nem voltak korruptak a parlamenti pártok?


Ha egyébként túl korruptnak érzed valamelyik pártot, akkor ne szavazz rá, ennyi.


"Meg hogy várjál még 4évet és minden király lesz."


A kormány felelőssége a kormányzati feladatok ellátása. Nem lehet a politikától azt várni, hogy "minden király" legyen, mert pl. barátnőd vagy magas fizetésed vagy új autód vagy egyszerűen kiegyensúlyozott életszemléleted vagy sok barátod nem a kormány miatt lesz. Az, hogy hogyan érzed magad, sokkal jobban függ tőled, mint a kormánytól. Ha ezt nem vagy hajlandó tudomásulvenni, az azt jelenti, hogy nem akarsz felnőni.


"20 éve ez megy."


Na mi megy 20 éve? "Ez"? Ez nekem kicsit kevés.


"Ha minden jól menne az országban,... nem lennének "szélsőséges" pártok."


Soha sem megy MINDEN jól sehol. Vannak azonban időszakok, amikor relatíve jobban, és van, amikor rosszabbul mennek a dolgok. Ha a dolgok relatíve rosszabbul mennek, az sok embernek ráhúzódik az agyára és divat lesz a szélsőség. Amikor a helyzet javul, kigyógyulnak a szélsőségekből.

2009. dec. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem lett volna ez a válság(aminek az okosok szerint már rég vége) akkor ugyanúgy lenne bűnözés. A brutális gyilkosságokat, rablásokat hogy hozod össze a válsággal? Ha annyira válság van, miért küldik a pénzt oda, ahol ha munka lenne se dolgoznának? Ott van, közmunkát szociális alapon, ne segélyt, ha munkaképes. Szociális kártya(szintén Jobbikos ötlet volt anno) és még lehetne sorolni... válság miatt nem lépik meg ezeket?

Annyi, hogy szeretnék akár egyedül, sötétben is átmenni a városomon anélkül, hogy belém kötnének. Persze ez is a válság hozadéka... És akkor ha külföldön korruptak akkor nekünk is el kell tűrni?


A király lesz alatt meg azt értem, hogy mindig hajtogatják, hogy most már a 7 szűk esztendőnek vége. Tudod..

2009. dec. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

"Ha nem lett volna ez a válság(aminek az okosok szerint már rég vége) akkor ugyanúgy lenne bűnözés."


Először is lenne, csak kisebb.


Másodszor: Magyarországnak egyáltalán nem fő problémája a közbiztonság, hiszen nemzetközi összehasonlításban nagyon biztonságos az ország. Csak néhány északnyugat-európai országban jobb. Az USA-ban pl. sokkal rosszabb. Aki azt állítja, hogy Magyarországon átlagosan rosszabb a közbiztonság, mint más országokban, az hazudik.


"A brutális gyilkosságokat, rablásokat hogy hozod össze a válsággal?"


El lehetett volna olvasni az ajánlott cikket. Abból kiderült volna, hogy úgy növeli a válság a brutális bcs.-k számát, hogy az alvilágban az adósok kevésbé fizetőképesek, a behajtók dolga is sürgősebb, ezért hamarabb kerül sor erőszakra.


"Ha annyira válság van, miért küldik a pénzt oda, ahol ha munka lenne se dolgoznának?"


Mennyi pénzt küldenek szerinted oda, és hányan vannak, akik "ha munka lenne se dolgoznának"? Adatokat kérek.


"Ott van, közmunkát szociális alapon, ne segélyt, ha munkaképes."


Ha nem segélyt akarsz adni, hanem munkahelyet, ahhoz munkahelyeket kell teremteni. Tessék, ha van annyi tőkéd, hogy csinálni tudsz 100-200 ezer munkahelyet, akkor ne tétovázz, kezdd el most.


"szeretnék akár egyedül, sötétben is átmenni a városomon anélkül, hogy belém kötnének."


Melyik város biztonságos este? Attól függ. Pl. külvárosokban este egyedül bóklászni soha, sehol nem volt biztonságos. Én 30 éve élek Bp.-en és még sohasem kötött belém senki, nyilván nem sétálgatok egyedül hajnali 3-kor peremkerületekben.


Egyébként azt hiszed, hogy Párizs, Róma, Berlin, New York biztonságos este egyedül?


Követelheted, hogy ne legyen bűnözés, de ennyi erővel az örök életet és az ingyen sört is követelheted. Irreális igényeid vannak.


"És akkor ha külföldön korruptak akkor nekünk is el kell tűrni?"


A korrupciót nem tűrni kell, hanem üldözni. Irreális és beteges dolog viszont azt képzelni, hogy elviselhetetlen kudarc, ha van korrupció. A hatalom korrumpál minden korban, minden országban. Ha szerinted ez az ország azért nem sikeres, mert van benne korrupció, akkor Svájcot vagy Angliát is kudarcos államnak kell tartanod, mert ott is van politikai korrupció, hazugság és demagógia. A korrupció mértékét kell lejjebb szorítani, ez helyes célkitűzés, de a korrupció megszüntetése ugyanolyan képtelenség, mint az örök élet + ingyen sör.


"mindig hajtogatják, hogy most már a 7 szűk esztendőnek vége."


Pl. az életszínvonal 1997 és 2003 között, majd 2005-2007-ben növekedett. Az utóbbi 2-3 évben és 2003-2004-ben csökkent. 1990 és 1996 között tényleg volt 7 szűk esztendő, de azóta voltak növekedési időszakok is. Van egy 20-30%-os kisebbség, akit a rendszerváltás vesztesének lehet nevezni, azaz az életszínvonala az 1989-es szint alatt van. A többség életszínvonala azonban jóval az 1989-es szint fölött van ma.

2009. dec. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:

"Magyarországnak egyáltalán nem fő problémája a közbiztonság"


Persze, 20 ezer alatt nem számít semminek kb, és a bűncselekmények majdnem fele nincs bejelentve.(A rendőrségre első 1-2 alkalommal elmentek, aztán semmi. Következőnek minek menjen el?) De azt hiszem, azt kijelenthetem, hogy itt, Borsodban igenis fő probléma.


"Abból kiderült volna, hogy úgy növeli a válság a brutális bcs.-k számát, hogy az alvilágban az adósok kevésbé fizetőképesek, a behajtók dolga is sürgősebb, ezért hamarabb kerül sor erőszakra. "


Tudod jól, hogy nem erről beszélek. Öreg nénik biztos behajtók voltak, mi? Meg Cozma, meg Szögi Lajos... ez csak néhány eset, ami azért kapott médiahátszelet, mert vagy híres emberrel történt, vagy már nem lehetett elsimítani. Sok olyanról hallottam már, hogy kisebb lapokban lejött a brutális gyilkosságról a cikk, de médiában nem. Azt hiszem, többen haltak eddig így meg az elmúlt években, mint a pl. a H1N1-ben. Csak hát a média egyiket felfújja, a másikat nem. Aztán érdemes nem csak az rtlhíreket nézni, ha rendes képet szeretnél kapni az országról.


"Ha nem segélyt akarsz adni, hanem munkahelyet, ahhoz munkahelyeket kell teremteni. Tessék, ha van annyi tőkéd, hogy csinálni tudsz 100-200 ezer munkahelyet, akkor ne tétovázz, kezdd el most. "


Közmunka. Előbb értelmezd. Állam fizeti ugyanúgy mint a segélyt, csak nem ingyen kapják, hanem megdolgoznak érte. Azt hiszem lenne elég takarítanivaló, árkok is elég sz*r állapotban vannak, rengeteg alternatíva van. Nem kötelező, csak ha igényli, akkor kap. Segély helyett. Annyi, hogy így az országnak lenne valami haszna is belőle. Nem tudom, hogy ez a te szemedben miért bűn...



"Melyik város biztonságos este?"


Például a városom egyik része, amiben lakom abszolút biztonságos. Van pár hely, ahol meg már volt olyan, hogy éjjeli tüzeket gyújtogattak, arra kocsikázó emberek autóját szétverték. Nem hiszem, hogy puszta véletlen lenne, hogy azokat a bizonyos helyeket kik lakják. Pénz munka nélkül kapják, 20 ezer forintig nem bűncselekmény a lopás, "megélhetési bűnözés", "rasszista, náci, büdösfasiszta" na ezek adnak ám önbizalmat az ilyeneknek, sugallják nekik, hogy bármit megtehetnek.


"A korrupciót nem tűrni kell, hanem üldözni. Irreális és beteges dolog viszont azt képzelni, hogy elviselhetetlen kudarc, ha van korrupció. A hatalom korrumpál minden korban, minden országban. Ha szerinted ez az ország azért nem sikeres, mert van benne korrupció, akkor Svájcot vagy Angliát is kudarcos államnak kell tartanod, mert ott is van politikai korrupció, hazugság és demagógia. A korrupció mértékét kell lejjebb szorítani, ez helyes célkitűzés, de a korrupció megszüntetése ugyanolyan képtelenség, mint az örök élet + ingyen sör."


Itt ugyanarról beszélünk véleményem szerint, csak te egy korábbi lépést írtál le. Először csökkenteni, aztán meg meg kell próbálni megszüntetni.(Vagy legalábbis alaposan megbüntetni azokat, akik ilyenekben utaznak.)


"A többség életszínvonala azonban jóval az 1989-es szint fölött van ma."


Nos életszínvonalat a világ életszínvonaláhz szoktuk hasonlítani. Ebben a világban csak a növekedés elfogadható. Stagnálás már bukásnak megfelelő majdnem. Nomeg az életszínvonal nem csak a bér reálértékétől függ. Függ a közbiztonságtól, létbiztonságtól, azoktól, amik az ember életét körülveszik, meghatározzák azt. Lehet, hogy 5 kiflivel többet tudsz venni naponta, ha minden nap hallod, hogy 200 dolgozót elküldtek, nem fogod magad jobban érezni annál, mintha biztonságban picit kevesebbet keresnél.

2009. dec. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
Ha meg ennyire biztos vagy benne, hogy ha az általad támogatott párt lesz hatalmon, akkor minden jobb lesz, és eltűnik a Jobbik, akkor meg hajrá. Jobbik most még úgysem lesz hatalmon, megmutathatjátok, hogy milyen is az a felelősségteljes, jó kormányzás. Nem kell fárasztanod magad ilyen írásokkal.
2009. dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!