Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól értettem, hogy Szijártó...

Jól értettem, hogy Szijártó szerint azért csalt az EU, mert nem számolta bele a szavazatokba a tartózkodókat?

Figyelt kérdés

A 2018-as országgyűlési választásokon

a választásra jogosultak száma összesen: 8312264

A fideszre leadott szavazatok száma: 2540970

Összes érvényes szavazat: 5731821

TARTÓZKODOTT: 2580443


A fidesz választási teljesítménye: 30,57%


Akkor most mi is a helyzet avval a kétharmaddal?????


2018. szept. 12. 19:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/123 anonim ***** válasza:
76%

Én bizony nagyon támogatnám, hogy fix számú képviselői helyből is hagyják ÜRESEN a távolmaradó és érvénytelenül szavazó polgárok képviselőinek a helyeit!


De amikor kétharmad kell egy alkotmánymódosításhoz, ott is számolják bele az üresen hagyott képviselői helyeket! Jelenleg csak úgy lehetne alkotmányt módosítani, ha minden párt egyetértene vele, mert a székek egyharmada eleve üresen állna.


Ezzel először is rengeteg pénzt megspórolnánk (most épp 60 képviselői hely maradna üresen, az 60 képviselői fizetés, költségtérítés, stb. megspórolása), és rákényszerítenénk a pártokat, hogy MOZGÓSÍTSANAK, és ne csupán a választók egy töredéke döntsön az ország sorsáról.


A Fidesznek pedig legyen igenis 30,57%-a, annyi, ahányan szavaztak rá, és pont.


Szóval számoljuk csak a tartózkodókat is!

2018. szept. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/123 sörpocak ***** válasza:
82%

Azért ez nem teljesen ugyanaz...


A lényeg az, hogy az EU Alapszerződése lehetővé teszi, hogy speciális esetekben a tartózkodásokat is beleszámítsák a szavazásba. Az EP jogászai a mostani szavazást nem ítélték meg speciálisnak. Ezt nevezi Szijártó csalásnak.

2018. szept. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/123 A kérdező kommentje:
Egyetértek #1
2018. szept. 12. 19:10
 4/123 anonim ***** válasza:
68%

Amúgy a hülye Szijjártó hazudott, természetesen (de mikor nem hazudik egy fideszes?), mert nem új dolog, hogy nem számolják a tartózkodókat.


Erről az EP jogi bizottsága döntött, és minden ilyen volumenű döntés így születik az EP-ben azót

2018. szept. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/123 A kérdező kommentje:

sörpocaknak:

"Azért ez nem teljesen ugyanaz..."


Tehát nem demokratikus szavazás kiértékelése?

Ezt ne erőltesd!

2018. szept. 12. 19:12
 6/123 anonim ***** válasza:
34%

Teljesen rossz az, amit mondasz. Aki tartózkodik, az részt vesz a szavazásban, csak egyfajta semleges, tartózkodó szavazatot ad le. Aki otthon marad, az meg részt sem vesz benne. Egész más a parlamneti szavazás, de ha már azzal akarod összemosni, a választáson kb az érvénytelen szavazat felel meg a tartózkodásnak.


Amúgy eleve abszurd, hogy nincs világos szabálya annak, hogy kell 2/3-ot számolni az EP-ben, hanem előtte próbálják kitalálni. A magyar parlamentben ez elképzelhetetlen lenne.

2018. szept. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/123 anonim ***** válasza:
72%

# 6-os, VAN világos szabálya: NEM KELL SZÁMOLNI A TARTÓZKODÓKAT.


Kivétel, ha a jogi bizottság indokoltnak tartja, különleges esetekben. Most nem tartotta indokoltnak a kivételt. És pont.


A többi szánalmas kapálózás, magyarázkodás a maffiakormánytól.

2018. szept. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/123 A kérdező kommentje:

#6-nak:

Tehát az eredmény kiértékelési szabálya szerinted nézőpont kérdése egy demokráciában?

Tényleg meg próbáljátok még ezt is magyarázni? Na most fogjátok szerintem "kihúzni a gyufát"!

2018. szept. 12. 19:16
 9/123 anonim ***** válasza:
62%
Sőt, szerintem az igennel szavazókat is nemnek kellett volna venni.
2018. szept. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/123 sörpocak ***** válasza:
90%

"Tehát nem demokratikus szavazás kiértékelése?


Ezt ne erőltesd!"


Nem erőltetem, hisz nem is mondtam ilyet.

Szerintem azért nem ugyanaz, mert az EP szavazása és a parlamenti képviselők megszavazása két külön tematika. Az egyikben döntésekről, a másikban képviseletről szavaznak.

Ha a képviseleti szavazásnál valódi opció lenne a tartózkodás, akkor azt kellene mondani, hogy a tartózkodókat ne képviselje senki. Ebben az esetben viszont az is előfordulhat, hogy az országgyűlés működésképtelenné válik, hisz nincs feltöltve képviselőkkel (vagy túl kevéssel van feltöltve).


Ezzel ellentétben, ha egy döntés érvénytelen lesz a tartózkodások miatt, attól még maga a szavazó szerv még működőképes marad, csak nem hozta meg az adott döntést, kész.


Nem attól lesz demokratikus valami, hogy onnantól kezdve mindenre ugyanazt a sémát alkalmazzuk, hanem attól, hogy az adott sémákat egyenként elfogadta a többség.

2018. szept. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!