Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! . Ehhez mit...

I noor Y kérdése:

Jobbikosok! . Ehhez mit szóltok? Kérem aki válaszol olvassa el az egészet

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem vagytok sokan. Nagyjából a lakosság 10-12 % át képviselitek ( javítsatok ki ha tévednék).

Viszont azt nem értem hogy ti még mindig bíztok abban a pártban aki saját, régi önmagát megtagadta. Engedjétek meg hogy kifejtsem.

Nem vagyok jobbik 'hívő' mint rájöttetek, ezért nem biztos hogy van annyi tudásom a párttal kapcsolatban mint másoknak. ( ezt szögezzük le)

Viszont minden párttal kapcsolatban van egy alaptudásom

Kezdjük ott hogy a Jobbik Magyarországért mozgalom 2003 ban alakult meg. Egy radikális , jobboldali pártnak indult.El akarta számoltatni, és börtönbe akarta csukatni azokat az embereket akik a rendszerváltoztatás előtt a politikai elit, és vezető réteg voltak, és ugyanezek az emberek átmentették hatalmukat és vagyonukat a rendszerváltoztatás utánra. Ezzel voltak elégedetlenek ( kb mint mindenki más) és ezt a problémát a lehető legradikálisabban akarták megoldani.

Cigányellenes beszédeket is gyakran lehetett hallani tőlük ( főleg régebben). Tehát felvetették a cigánybűnözés problémáját , viszont arra hogy hogyan kellene megoldani , nem mondtak semmit.

2006 -ban történt események után pedig Gyurcsány Ferikét szerették volna elszámoltatni ( https://www.youtube.com/watch?v=5BMA3UIVBaM ) [ itt egy videó arról hogy milyen szépen számol]. Azért a 3+3 ment neki ergo jár a keksz

Na egy kicsit eltértem a témától de ezt muszály volt mert azóta is a kedvencem

Tehát mindezek alapján a Jobbbik egy alternatíva lett volna a fidesz helyett ha a fidesz 2010 után nagyon elszúrja és nem azt adja amit ígér. Hiszen a Jobbik is nemzeti értékeket vallott, tehát a Fidesszel mégiscsak valamilyen szinten egy oldalon álltak.

2014 ben a Jobbik azt várta hogy már közelében lesz a fidesznek, és akár már le is válthatja...nos, csalódniuk kellett.

De szerintem ez nem egy egyszerű csalódás volt hanem egy nagy törés

Annak a reménye hogy a közeljövőben kormányon lesznek lassan szétfoszlott, és ez kétségbeesett lépésekhez és döntésekhez vezetett. Folyamatosan szakítottak régi politikájukkal és gondolkodásmódjukkal. Ennek több állomása volt és mint említettem fokozatosan történt.

Elkezdték kizárni a pártból a régi, radikálisabb nézeteket valló politikusokat. Számuk fokozatosan fogyatkozott...egyesével távolították el őket.

A migrációs kérdésben és nézetet váltottak. Habár hangoztatnak mindenfélét és olyan hirdetéseket láttam amik szerint ők ezt fontosnak tartják, számos olyan alkalom volt amikor ezt meg lehetett kérdőjelezni.

Mára már nem lehet kiigazodni a párton...nem tudhatod mit fogsz kapni tőlük, néha még párton belül is különböző dolgokat mondanak egyes kérdésekre.

Nem véletlenül lett Vona beceneve: Vohamed.( találó ) https://www.youtube.com/watch?v=f2ze6aDhJeA . Itt egy videó indoklásképpen. Csak fél percet szántam a megkeresésére mert emlékeztem hogy láttam már de ezen kívül még több is van.

És az összeborulás a baloldallal már mindennek az allja.

Akiben volt erkölcsi , szellemi tartás már vagy kirúgták vagy kilépett.


Vohamed, Vohamed ,Vohamed

Sokat gondolkoztam azon hogy lehet bejutni a parlamentbe vagy kormányra kerülni. Arra jutottam hogy 2 lehetőség van.

Az első: tehetséges vagy, jól szónokolsz, az intelligenciád nagyfokú és a munkádat szolgálatként fogod fel az emberek iránt és eképpen cselekszel , tehát az ő érdekeit nézed.

Mivel ehhez Vohamednek újjá kellene születnie ő a 2.-at választotta ( viszont ahhoz volt elég intelligens hogy erre rájöjjön )

2. : ha a lelki békéd és egyéni beteljesülésed azon áll vagy bukik hogy miniszterelnök leszel e vagy sem, viszont nem felelsz meg az első lehetőségben megjelölt követelményeknek akkor ez a legkézenfekvőbb.

Add el magad jól!! Szerződj jó helyre. Így lesz pénzed kampányra vagy bármire hiszen lesznek mögötted

Igaz... ha a választásokat megnyered nem te leszel a góré mert azoknak az érdekeit kell nézni akikhez szerződtél.... DE NEM BAJ! ugyan... mit számít

hát miniszterelnök lettél, mostmár megtörtént a lelki beteljesülés...megcsináltad

Szívesen találkoznék Vohameddel ...kár hogy nem voltam Miskolcon. Megállnék előtte , a szemébe néznék és gúnyos mosollyal az arcomon tapsolnék. Még örülne is neki: ' végre van valaki aki lelkesen hisz a jobbikban'

Tapsolnék én neki 0-24 be ..természetesen a gúnyos mosoly nem maradhat el. 'Szép volt Vohamed, ilyen egy igazi , belevaló politikus. Arra nem vagy képes hogy kiismerd a választópolgáraidat és ügyesen vezesdd meg őket hogy még több százalékot csikarj ki. De legalább jó helyre szerződtél, ennyire azért nem vagy hülye. Legalább van pénz mögötted : Simicska'



Na erről ennyit, amúgy erről lehetne sokat beszélni és az összes pártról lehetne írni egy kis történeti jellemzést


Végszóként: ha eljutottál idáig az olvasásban, akkor dícséret illet.

Sokan ehhez már lusták. Bármilyen nézetet is vallj, legalább vetted a fáradtságot

Nem akartam senkit meggyőzni, csak ugy gondoltam ezt leírom, kérlek ti se akarjatok.

Sok ismerősöm van aki Jobbikos..igen vannak.

Vannak barátaim is, de emiatt nem nézem le őket, és emiatt nem romlott meg a kapcsolatunk

Ezt azért írom mert olvastam , hogy a fideszesekkel nem lehet beszélni mert IQ 80. Hát ez nem igaz . Én mindenkivel meg tudtam eddig ezeket normálisan beszélni.


2018. márc. 29. 13:15
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
0%

1 Ez egy összeesküvéselmélet.

2 Még ha igaz is lenne, mi alapján állítod, hogy csak Orbán és a tolvaj bandája tudja ettől megvédeni az országot? (Leszámítva, hogy egyébként ő nem védi meg, csak ezt hangoztatja.)

2018. márc. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 A kérdező kommentje:

neked kb tökmind1 mit ír az ember

ja...meg nekem is

ez amit csinálunk olyan sziszifuszi

vagy 50 év múlva is irkálni fogunk

előnyben vagyok

te idősebb vagy 6 évvel :'D :'D

de tényleg most komolyan

arra vársz hogy írjak olyat amire nem mondod rá hogy hazugság?

és te azt várod hogy fogadjam el azokat a dolgokat amiket szerintem te is elferdítettél vagy egyszerűen csak nem tudsz mást mondani ahelyett hogy lopnak meg rablóbanda


most komolyan?


ugye nem


de akkor már inkább aranyba foglalom Vohamed nevét

akkor mindenki boldog lesz

amugy tudtad hogy a mohamed a 3. leggyakoribb név a világon

Ja nem csoda hiszen egy átlagos muszlim családban 8-9 gyerek van

Te amugy mennyit is tervezel ha szabad kérdeznem

Ja és tudtad hogy Orbán Viktornak 5 gyereke van és más EU s politikusnak max 1


én is nagycsaládot szeretnék

luxus helyett inkább tankönyvekre költenék

nemtudom te hogy vagy vele

2018. márc. 29. 20:25
 63/69 anonim ***** válasza:

Arról, hogy eddig nem mondtál semmit amiről ne hallottam vagy olvastam volna (azaz semmi olyat ami ne szerepelt volna már az egyenletemben),a hogy arról sem, hogy te nem gondolkozol, nem jársz utána a dolgoknak, csak feltételezed, hogy mindenki aki mást mond, mint amit hiszel az hazudik vagy át akar verni valahogyan, azt meg nem tudom miért várnád el, hogy egyéb érveket is mondjak, amikor az eddigieket is teljesen figyelmen kívül hagytad (pont mint Orbán, Lázár és a többiek, amikor újságírók kérdeznek tőlük valamit).



Valószínű nem lesz egy gyerekem se (főleg egészségügyi okok miatt), és az amúgy nagyon jó ha neked sok lesz, meg tök jó, hogy ilyen hazafi vagy, de ne csináljunk úgy, mintha ez egy érv lenne, vagy mintha ennek bármi köze is lenne ahhoz, hogy melyikünknek van igaza. ;)


A privát üzeneteidhez meg: "A stílus maga az ember." (Saját magadat minősíted. ^^)

2018. márc. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg ilyen okos vagy, hogy 10 perc alatt megtanulod ötösre a tananyagot, akkor a megnövekedett szabadidődben egy helyesírási szótárt is lapozgathatnál... Érettségin minden helyesírási hibáért pontlevonás jár. Csak szólok előre, nehogy meglepetés érjen.

A hazaszeretet is itt kezdődne. Hogy az ember becsüli annyira az anyanyelvét, hogy igényesen írjon. Nem a melldöngetés a mérce...

2018. márc. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 A kérdező kommentje:

OK

és sajnálom

az egészségügyi dolgot

2018. márc. 29. 21:39
 66/69 A kérdező kommentje:

Úgy lesz kedves polihisztor úr , úgy lesz

elnézést...majd készülök többet

Egyébként ebben Kölcsey a példaképem

Mintha csak őt hallottam volna mikor a nyelvről beszéltél

Kifejti a Parainesis című könyvében , hogy a magyar nyelv művelése, csiszolása szinte már kötelesség

Nagyon sok hasznos és mélyreszántó gondolatot olvastam abban a könyvben

apropó polihisztor úr...maga olvasta?

2018. márc. 29. 21:43
 67/69 anonim ***** válasza:
75%

Sokat elárul az átlagos jobbikos vs. fideszes szavazóról, hogy míg a jobbikos válaszolók észérvekkel, kulturált hangnemben VITATKOZTAK, addig te csak személyeskedni, támadni és mocskolódni tudsz. Vita és sárdobáló veszekedés között van ám különbség. A kérdésed alapján egyébként jóval értelmesebbnek gondoltalak, de már az első kommentjeiddel eloszlattad e reményemet. Mennyit fogalmaztad azt a magyarázatot, hogy ilyen jól és többé-kevésbé helyesírási hibák nélkül sikerült? Csak mert a hozzászólásaid ellenben helyesírási hibáktól hemzsegnek és ami még rosszabb, igazi suttyó megmondóemberre utalnak, aki véleményt kér ugyan, de kizárólag a neki tetszőt képes elfogadni, az ellentábort habzó szájjal szidalmazza.

Ja és ha már annyira büszke vagy a kiváló oktatási rendszerre, ahol igenis jó, hogy mindent meg kell tanulni, akkor te ezt miért nem tudtad megtenni a magyar nyelvtan szabályaival 11-12 iskolai tanév alatt? Az emelt kémia érettségi nem lehet kifogás, elvégre te magad mondtad, hogy teljesen rendben van a mai tanulmányi követelményrendszer.

Jobbik melletti érveket pedig már tökéletesen elmondták az előttem szólók. Még liberálisként (fúj, igen, mocskos libsi vagyok, lőjön is mindjárt valaki a Dunába lehetőleg) is el tudom őket fogadni, még ha egyetérteni velük nem is. Mindazonáltal messze szimpatikusabbak, mint a fideszesek.

Apropó, cigányozás...hőn támogatott pártod tagjának, Lázárnak a véleményéhez mit szólsz velük kapcsolatban? Én csak annyit, hogy az a szöveg még a legelvakultabb gárdistáknak is becsületére vált volna.

Vona Gábor nem szent, az tény, a radikalizmusa sosem volt benne szimpatikus, de a mostani iszonyatos cukiságkampánya sem. De köpönyegforgatás terén Orbán mellett elbújhat.

És mielőtt valaki bevágná, hogy ő is ugyanolyan korrupt lesz/lenne, mint a szocik/Fidesz:

1. Remélem, ti is teljes mértékben elfogadjátok, ha valaki olyanért ítél el titeket már jó előre, amit el sem követtetek

2. Ha korrupt, meg lehet majd buktatni. A mostani kormánynál többet biztosan nem tudna ellopni egy 4 éves ciklus alatt, mert az egyszerűen fizikai képtelenség.

Annyira unom már azokat a kérdéseket, ahol valaki kifejezetten a másik véleményére kíváncsi, aztán ha nem tetszik neki, akkor észérvek helyett jön a személyeskedés.

Elfogadás miért nem jobb? Nem kell egyetérteni semmiféle ellenzékkel, csak vedd tudomásul az álláspontjukat, ahogy ők is megteszik ezt a tiéddel.

Üdv

18/L, kortársad

2018. márc. 31. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 A kérdező kommentje:

Kedves, drága és mélyen tisztelt kortársam!

Áldott húsvéti ünnepeket!

És boldog, szeretetteljes életet kívánok

(A már meglévő jóléthez)

Üdv

2018. márc. 31. 10:26
 69/69 anonim ***** válasza:
Nem vagy "hívője" egyik partnak sem, szerintem nem ösztönből kell szavazni, hanem ésszel. Gyurcsány idején a jobbik ellensulyozta bal tulerot a szelsojobbal.Most orbán a szelsojobb. A néppárt-jobbik az ellensuly.
2018. ápr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!