Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! . Ehhez mit...

I noor Y kérdése:

Jobbikosok! . Ehhez mit szóltok? Kérem aki válaszol olvassa el az egészet

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem vagytok sokan. Nagyjából a lakosság 10-12 % át képviselitek ( javítsatok ki ha tévednék).

Viszont azt nem értem hogy ti még mindig bíztok abban a pártban aki saját, régi önmagát megtagadta. Engedjétek meg hogy kifejtsem.

Nem vagyok jobbik 'hívő' mint rájöttetek, ezért nem biztos hogy van annyi tudásom a párttal kapcsolatban mint másoknak. ( ezt szögezzük le)

Viszont minden párttal kapcsolatban van egy alaptudásom

Kezdjük ott hogy a Jobbik Magyarországért mozgalom 2003 ban alakult meg. Egy radikális , jobboldali pártnak indult.El akarta számoltatni, és börtönbe akarta csukatni azokat az embereket akik a rendszerváltoztatás előtt a politikai elit, és vezető réteg voltak, és ugyanezek az emberek átmentették hatalmukat és vagyonukat a rendszerváltoztatás utánra. Ezzel voltak elégedetlenek ( kb mint mindenki más) és ezt a problémát a lehető legradikálisabban akarták megoldani.

Cigányellenes beszédeket is gyakran lehetett hallani tőlük ( főleg régebben). Tehát felvetették a cigánybűnözés problémáját , viszont arra hogy hogyan kellene megoldani , nem mondtak semmit.

2006 -ban történt események után pedig Gyurcsány Ferikét szerették volna elszámoltatni ( https://www.youtube.com/watch?v=5BMA3UIVBaM ) [ itt egy videó arról hogy milyen szépen számol]. Azért a 3+3 ment neki ergo jár a keksz

Na egy kicsit eltértem a témától de ezt muszály volt mert azóta is a kedvencem

Tehát mindezek alapján a Jobbbik egy alternatíva lett volna a fidesz helyett ha a fidesz 2010 után nagyon elszúrja és nem azt adja amit ígér. Hiszen a Jobbik is nemzeti értékeket vallott, tehát a Fidesszel mégiscsak valamilyen szinten egy oldalon álltak.

2014 ben a Jobbik azt várta hogy már közelében lesz a fidesznek, és akár már le is válthatja...nos, csalódniuk kellett.

De szerintem ez nem egy egyszerű csalódás volt hanem egy nagy törés

Annak a reménye hogy a közeljövőben kormányon lesznek lassan szétfoszlott, és ez kétségbeesett lépésekhez és döntésekhez vezetett. Folyamatosan szakítottak régi politikájukkal és gondolkodásmódjukkal. Ennek több állomása volt és mint említettem fokozatosan történt.

Elkezdték kizárni a pártból a régi, radikálisabb nézeteket valló politikusokat. Számuk fokozatosan fogyatkozott...egyesével távolították el őket.

A migrációs kérdésben és nézetet váltottak. Habár hangoztatnak mindenfélét és olyan hirdetéseket láttam amik szerint ők ezt fontosnak tartják, számos olyan alkalom volt amikor ezt meg lehetett kérdőjelezni.

Mára már nem lehet kiigazodni a párton...nem tudhatod mit fogsz kapni tőlük, néha még párton belül is különböző dolgokat mondanak egyes kérdésekre.

Nem véletlenül lett Vona beceneve: Vohamed.( találó ) https://www.youtube.com/watch?v=f2ze6aDhJeA . Itt egy videó indoklásképpen. Csak fél percet szántam a megkeresésére mert emlékeztem hogy láttam már de ezen kívül még több is van.

És az összeborulás a baloldallal már mindennek az allja.

Akiben volt erkölcsi , szellemi tartás már vagy kirúgták vagy kilépett.


Vohamed, Vohamed ,Vohamed

Sokat gondolkoztam azon hogy lehet bejutni a parlamentbe vagy kormányra kerülni. Arra jutottam hogy 2 lehetőség van.

Az első: tehetséges vagy, jól szónokolsz, az intelligenciád nagyfokú és a munkádat szolgálatként fogod fel az emberek iránt és eképpen cselekszel , tehát az ő érdekeit nézed.

Mivel ehhez Vohamednek újjá kellene születnie ő a 2.-at választotta ( viszont ahhoz volt elég intelligens hogy erre rájöjjön )

2. : ha a lelki békéd és egyéni beteljesülésed azon áll vagy bukik hogy miniszterelnök leszel e vagy sem, viszont nem felelsz meg az első lehetőségben megjelölt követelményeknek akkor ez a legkézenfekvőbb.

Add el magad jól!! Szerződj jó helyre. Így lesz pénzed kampányra vagy bármire hiszen lesznek mögötted

Igaz... ha a választásokat megnyered nem te leszel a góré mert azoknak az érdekeit kell nézni akikhez szerződtél.... DE NEM BAJ! ugyan... mit számít

hát miniszterelnök lettél, mostmár megtörtént a lelki beteljesülés...megcsináltad

Szívesen találkoznék Vohameddel ...kár hogy nem voltam Miskolcon. Megállnék előtte , a szemébe néznék és gúnyos mosollyal az arcomon tapsolnék. Még örülne is neki: ' végre van valaki aki lelkesen hisz a jobbikban'

Tapsolnék én neki 0-24 be ..természetesen a gúnyos mosoly nem maradhat el. 'Szép volt Vohamed, ilyen egy igazi , belevaló politikus. Arra nem vagy képes hogy kiismerd a választópolgáraidat és ügyesen vezesdd meg őket hogy még több százalékot csikarj ki. De legalább jó helyre szerződtél, ennyire azért nem vagy hülye. Legalább van pénz mögötted : Simicska'



Na erről ennyit, amúgy erről lehetne sokat beszélni és az összes pártról lehetne írni egy kis történeti jellemzést


Végszóként: ha eljutottál idáig az olvasásban, akkor dícséret illet.

Sokan ehhez már lusták. Bármilyen nézetet is vallj, legalább vetted a fáradtságot

Nem akartam senkit meggyőzni, csak ugy gondoltam ezt leírom, kérlek ti se akarjatok.

Sok ismerősöm van aki Jobbikos..igen vannak.

Vannak barátaim is, de emiatt nem nézem le őket, és emiatt nem romlott meg a kapcsolatunk

Ezt azért írom mert olvastam , hogy a fideszesekkel nem lehet beszélni mert IQ 80. Hát ez nem igaz . Én mindenkivel meg tudtam eddig ezeket normálisan beszélni.


2018. márc. 29. 13:15
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 A kérdező kommentje:

4 es :)

Igen, a Soros hálózat látta hogy Orbán Viktor a legtehetségesebb az akkori fiatalok közül ezért elvitték 'kiképezni' a saját emberüknek

Csakhogy ő a megszerzett tudást arra használja fel hogy most bemutasson nekik.

Igen így van

18 éves vagyok, szavazóképes. úgy gondolom ez egy hatalmas felelősség, hogy kire szavazok és újabban elkezdett ez a téma nagyon érdekelni. Főleg ezért

Bocsássatok meg de április 8.-án a fideszre szavazok

Mindenki szavazzon arra akiben/ akikben megbízik, hiszen személyesen nem ismerjük őket.

egy vadidegenre se bíznád a vagyonod de itt ez történik

Szóval... bízzunk és higgyünk hogy nem csak azért csücsülnek a parlamentbe hogy nekik jobb legyen

( bár ha ez történik az ugyis meglátszik)

örülök hogy a pozitív oldalát látod

Igen, jó hogy mások véleményét is hallom de eddig is próbáltam különböző irányzultságú csatornákat nézni és minél többmindenkit meghallgatni ( és tulajdonképpen megerősödtem abban hogy jól fogok dönteni)

örülök hogy eddig nem volt anyázás

értelmesen is lehet beszélni csak értelmesen kell megszólítani az embereket

2018. márc. 29. 15:25
 22/69 anonim ***** válasza:
52%

#21 Kérdező


Nem értetted amit mondani akartam. Orbán arculatváltásairól beszéltem, aminek egy állomása volt hogy liberális politikusként Soros-ösztöndíjas volt. Arra akartam kilyukadni hogy Orbán pályafutását végignézve nevetséges dolog a Jobbik néppártosodásán felháborodni, főleg úgy hogy sose voltál jobbikos.

2018. márc. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
91%

Semmi gond, nem tehetsz róla.


Remélhetőleg olvassa a kérdést és a válaszokat nálad értelmesebb/kevésbé megvezetett bizonytalan is.

2018. márc. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 A kérdező kommentje:

De amugy az egyik kommentelő félreértett

Amikor a cigányokról volt szó, úgy mutatta be mintha nekem azzal lenne bajom hogy mostmár nem mondanak cigányellenes beszédeket

Én csak tényszerűen közöltem az információkat ( amit sokan megkérdőjeleznek)

De távol áll tőlem az utálkozás

Azzal nem értek egyet mikor a cigányokat kijelentik kollektív bűnösöknek

2 osztálytársam ( az egyik jobbikos ) is erről beszélt és nekem eléggé az jött le hogy ők is elkönyvelték őket bűnösöknek

próbáltam nekik elmagyarázni hogy kollektíve ilyet ne mondjanak már másokra de nem nagyon fogták fel


A jobbikos osztálytársam amugy nagyon nagy hülyeségeket mondott a jobbik mellett érvnek

Én beismerem hogy a ti érveitekben sokkal több értelmet lehet észrevenni mint azokban


egyszer hoztak haza az állomásról és míg a kocsiban bennt ültem egész végig a fideszeseket szidta vezetés közben


Eszembe jut néha akkor röhögök egy kicsit : ' azok a mocskos narancsok'

2018. márc. 29. 15:37
 25/69 A kérdező kommentje:

Hát ..orvosira készülök

Már írtam egy novellát

Jön a következő

Osztályelső voltam..mindig , mindenhol

Egyszer elmentem egy matektanárhoz

vagy 30 év volt a háta mögött

kinyitotta a füzetemet, elszégyelltem magam: nem írok szépen, rendezetten, sok a firka meg hasonló

15 másodperc után kijelentette : nagyon jó vagy...nem is tudom mit tanítsak neked

ezen én is meglepődtem

Szóval találj értelmesebbet és kezet fogok veled

2018. márc. 29. 15:41
 26/69 anonim ***** válasza:
93%

Ha rám érted, hogy félreértettem, nem értettem félre, egyszerűen nem volt igaz. (És a cigányokkal van probléma, persze nem minddel és nem mindenhol, de nagy hiba a pc-skedés miatt elnézni ezek felett és kezeletlenül hagyni a problémákat, mert pont ez vezet a rasszizmus terjedéséhez és az emberek radikalizálódásához.)



Egyébként én fenntartottam, hogy nem vagy hülye csak agy-mosott, szóval nem kell kiakadni, kiegyezhetünk a másodikban.

2018. márc. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
46%
* Viszont ha egy pártról a szimpatizánsai alapján alkotsz véleményt, akkor nem lehetsz a legélesebb kés a fiókban. (+ A jegyeid nem az eszed tükrözik, hanem, hogy mennyire van feneked és szorgalmad leülni és megtanulni az anyagot, illetve hogy milyen matektanáraid voltak, ugyanis a matekot hosszútávon csak az nem érti, aki lemaradt valahol.)
2018. márc. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 A kérdező kommentje:

azt nem fogod beadni hogy ebben az országban van minimum 2 és fél millió agymosott

de tudod mit, hogyha így nevezzük azokat akik nem hazaárulókra szavaznak akik eladnák az országot és helyet engednének a külföldi befolyásnak akkor legyen


hát most nézem nem rád gondoltam

utánnad írta az aki azt hiszi minden jó a jobbikból származik

majd imádkozok érte


de én nem mondtam hogy a szavazók alapján ítélem meg

csak egy történet volt


és ez nam csak a matekra vonatkozik. az is egy idetartozó történet volt


hanem kb mindenre


igazad van, sokszor azon mulik h milyen segged van a tanuláshoz. nekem olyan fokhagymagerezdes


de viccet félre téve : van 2 tábor a szorgalmasok( ők általában ezzel kompenzálják gyengébb képességeiket)

és a lusták de okosak ( ők nem voltak sose rászorítva a tanulásra mert nem volt rá szükségük...ezért nehéz nekik az egyetemet megszokni)

a 2. tábort erősítem viszont valamennyi szorgalom belém is szorult


Néha van átfedés a két csoport között :Pl Arany János

2018. márc. 29. 16:15
 29/69 anonim ***** válasza:

Értem, én nem olvastam el a többiek válaszait.


"azt nem fogod beadni hogy ebben az országban van minimum 2 és fél millió agymosott"


Pedig ez a helyzet, és semmi sem igazolja ezt jobban, mint az ez utáni mondatod.


Egyébként azért emeltem ki a matekot, mert ahhoz nem elég magolni, viszont nem is csak intelligencia kérdése, akik nem értik azok az oktatási rendszer áldozatai (lemaradtak, mert ugyan ők még nem értettek meg egy-egy adott részt, de tovább kellett menni az anyagban és onnantól már semmit sem értenek ami arra a számukra hiányzó tudásra építkezik).


Nekem egyébként régen nagyon jól ment a matek (a legkisebb erőfeszítés nélkül) és ezért mindig kaptam is dicséretet, ami nagy hiba volt a tanárok részéről, mert így minden másról amihez tanulni is kellett volna valamennyit (vagy gyakorolni) arról úgy gondoltam, hogy nekem nem megy és majdnem 10 évbe telt mire rájöttem, hogy amúgy ha raknék bele energiát és időt, minden mást is sokkal könnyebben/gyorsabban meg tudnék tanulni, mint sokan mások. (Kicsit eltértünk a tárgytól,d e ez egy jó példa arra, hogy milyen fontos a gyerekeket önmagukhoz és a befektetett energiájukhoz mérten dicsérni és jutalmazni, és nem egy általános sztenderd alapján.)

2018. márc. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 A kérdező kommentje:

Igazad van!!!

Hajrá magyarország ! Hajrá magyarok!

Soli Deo gloria!

2018. márc. 29. 16:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!