Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! . Ehhez mit...

I noor Y kérdése:

Jobbikosok! . Ehhez mit szóltok? Kérem aki válaszol olvassa el az egészet

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem vagytok sokan. Nagyjából a lakosság 10-12 % át képviselitek ( javítsatok ki ha tévednék).

Viszont azt nem értem hogy ti még mindig bíztok abban a pártban aki saját, régi önmagát megtagadta. Engedjétek meg hogy kifejtsem.

Nem vagyok jobbik 'hívő' mint rájöttetek, ezért nem biztos hogy van annyi tudásom a párttal kapcsolatban mint másoknak. ( ezt szögezzük le)

Viszont minden párttal kapcsolatban van egy alaptudásom

Kezdjük ott hogy a Jobbik Magyarországért mozgalom 2003 ban alakult meg. Egy radikális , jobboldali pártnak indult.El akarta számoltatni, és börtönbe akarta csukatni azokat az embereket akik a rendszerváltoztatás előtt a politikai elit, és vezető réteg voltak, és ugyanezek az emberek átmentették hatalmukat és vagyonukat a rendszerváltoztatás utánra. Ezzel voltak elégedetlenek ( kb mint mindenki más) és ezt a problémát a lehető legradikálisabban akarták megoldani.

Cigányellenes beszédeket is gyakran lehetett hallani tőlük ( főleg régebben). Tehát felvetették a cigánybűnözés problémáját , viszont arra hogy hogyan kellene megoldani , nem mondtak semmit.

2006 -ban történt események után pedig Gyurcsány Ferikét szerették volna elszámoltatni ( https://www.youtube.com/watch?v=5BMA3UIVBaM ) [ itt egy videó arról hogy milyen szépen számol]. Azért a 3+3 ment neki ergo jár a keksz

Na egy kicsit eltértem a témától de ezt muszály volt mert azóta is a kedvencem

Tehát mindezek alapján a Jobbbik egy alternatíva lett volna a fidesz helyett ha a fidesz 2010 után nagyon elszúrja és nem azt adja amit ígér. Hiszen a Jobbik is nemzeti értékeket vallott, tehát a Fidesszel mégiscsak valamilyen szinten egy oldalon álltak.

2014 ben a Jobbik azt várta hogy már közelében lesz a fidesznek, és akár már le is válthatja...nos, csalódniuk kellett.

De szerintem ez nem egy egyszerű csalódás volt hanem egy nagy törés

Annak a reménye hogy a közeljövőben kormányon lesznek lassan szétfoszlott, és ez kétségbeesett lépésekhez és döntésekhez vezetett. Folyamatosan szakítottak régi politikájukkal és gondolkodásmódjukkal. Ennek több állomása volt és mint említettem fokozatosan történt.

Elkezdték kizárni a pártból a régi, radikálisabb nézeteket valló politikusokat. Számuk fokozatosan fogyatkozott...egyesével távolították el őket.

A migrációs kérdésben és nézetet váltottak. Habár hangoztatnak mindenfélét és olyan hirdetéseket láttam amik szerint ők ezt fontosnak tartják, számos olyan alkalom volt amikor ezt meg lehetett kérdőjelezni.

Mára már nem lehet kiigazodni a párton...nem tudhatod mit fogsz kapni tőlük, néha még párton belül is különböző dolgokat mondanak egyes kérdésekre.

Nem véletlenül lett Vona beceneve: Vohamed.( találó ) https://www.youtube.com/watch?v=f2ze6aDhJeA . Itt egy videó indoklásképpen. Csak fél percet szántam a megkeresésére mert emlékeztem hogy láttam már de ezen kívül még több is van.

És az összeborulás a baloldallal már mindennek az allja.

Akiben volt erkölcsi , szellemi tartás már vagy kirúgták vagy kilépett.


Vohamed, Vohamed ,Vohamed

Sokat gondolkoztam azon hogy lehet bejutni a parlamentbe vagy kormányra kerülni. Arra jutottam hogy 2 lehetőség van.

Az első: tehetséges vagy, jól szónokolsz, az intelligenciád nagyfokú és a munkádat szolgálatként fogod fel az emberek iránt és eképpen cselekszel , tehát az ő érdekeit nézed.

Mivel ehhez Vohamednek újjá kellene születnie ő a 2.-at választotta ( viszont ahhoz volt elég intelligens hogy erre rájöjjön )

2. : ha a lelki békéd és egyéni beteljesülésed azon áll vagy bukik hogy miniszterelnök leszel e vagy sem, viszont nem felelsz meg az első lehetőségben megjelölt követelményeknek akkor ez a legkézenfekvőbb.

Add el magad jól!! Szerződj jó helyre. Így lesz pénzed kampányra vagy bármire hiszen lesznek mögötted

Igaz... ha a választásokat megnyered nem te leszel a góré mert azoknak az érdekeit kell nézni akikhez szerződtél.... DE NEM BAJ! ugyan... mit számít

hát miniszterelnök lettél, mostmár megtörtént a lelki beteljesülés...megcsináltad

Szívesen találkoznék Vohameddel ...kár hogy nem voltam Miskolcon. Megállnék előtte , a szemébe néznék és gúnyos mosollyal az arcomon tapsolnék. Még örülne is neki: ' végre van valaki aki lelkesen hisz a jobbikban'

Tapsolnék én neki 0-24 be ..természetesen a gúnyos mosoly nem maradhat el. 'Szép volt Vohamed, ilyen egy igazi , belevaló politikus. Arra nem vagy képes hogy kiismerd a választópolgáraidat és ügyesen vezesdd meg őket hogy még több százalékot csikarj ki. De legalább jó helyre szerződtél, ennyire azért nem vagy hülye. Legalább van pénz mögötted : Simicska'



Na erről ennyit, amúgy erről lehetne sokat beszélni és az összes pártról lehetne írni egy kis történeti jellemzést


Végszóként: ha eljutottál idáig az olvasásban, akkor dícséret illet.

Sokan ehhez már lusták. Bármilyen nézetet is vallj, legalább vetted a fáradtságot

Nem akartam senkit meggyőzni, csak ugy gondoltam ezt leírom, kérlek ti se akarjatok.

Sok ismerősöm van aki Jobbikos..igen vannak.

Vannak barátaim is, de emiatt nem nézem le őket, és emiatt nem romlott meg a kapcsolatunk

Ezt azért írom mert olvastam , hogy a fideszesekkel nem lehet beszélni mert IQ 80. Hát ez nem igaz . Én mindenkivel meg tudtam eddig ezeket normálisan beszélni.


2018. márc. 29. 13:15
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:

Én minden médiából, előítélet nélkül, racionálisan nézve a dolgokat tájékozódom és lehámozom a demagóg szrságokat minden oldal üzeneteiről, ellenben te csak egy forrásból tájékozódsz és visszautasítod a véleményednek ellentmondó tényeket (tényleg nem egyértelmű, hogy melyikünk is az agy-mosott).


De nem győzködlek tovább, láthatóan gyenge vagy hogy szembenézz a kognitív disszonanciával és elgondolkozz bármin is amit mondunk (és akár felvesd a lehetőségét, hogy tévedsz, illetve hogy nem látod át a dolgokat rendesen).

2018. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
50%
Nekem úgy jött át, hogy azt a pénzes témával kapcsolatban írtad. Amúgy meg nem tértünk el, bőven elég visszajelzést kaptál már, hogy az eredeti kérdésben fszságokat beszélsz, utána meg te hoztad fel, hogy akkor is a Fideszre szavazol, én, vagy inkább mi, megírtuk a véleményünk erről, te meg elkezdtél kardoskodni, hogy az nem igaz, sőt, olyan komoly érveket is felhoztál, mint (lényegében) a "tükör vagyok". XD
2018. márc. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 A kérdező kommentje:

olvasdd el az egészet

ki is emeltem

youtubon , bármilyen cikkben , bármilyen adón

Én is információkat gyűjtöttem

mindenféle: tehát nem csak egy nézetet valló helyekről

de szerinted csak egyféle következtetésre lehet jutni mint egy matek feladatnál

hát igen neked és nekem kb ugyanazzal a mechanizmussal más eredmény jött ki

Csak te kb meg se tudhatod h jó ez az eredményed

most 2018- 2022


Azért próbáltál idegen szavakat használni a fölényed kiteljesítésére...szerintem nem sikerült

ha ezt a taktikát alkalmazod akkor 2 mondatonként kell írni 1 et

ez kevés volt..

2018. márc. 29. 19:20
 54/69 A kérdező kommentje:

Igen mert ha nem vetted volna észre felszólítottam a kérdésben a jobbikosokat

szerinted mire számítottam? hogy fideszesek írnak majd

Meg hogy egy 10 milliós országban nincs ember aki ezzel ne vitatkozna

azért kardoskodtam mert kiváncsi voltam mit válaszolnak rá de kb semmit

egyedül csak te vagy ilyen kitartó

grat

jár a keksz

ma kb emelt kémia érettségit kellett volna csinálnom egész nap

ugyhogy szerintem is fejezzük be mert menthetem a menthetőt

feladatokra értem

de gondolom te nem sűrűn láttál emelt kémia érettségit

nem is tudom hogy hívjalak

szerintem a profilnevednek is annak kellen lennie hogy polihisztor

na szép estét

2018. márc. 29. 19:25
 55/69 anonim ***** válasza:

Milyen idegen szavakat?

Ha a Fidesz nyer, abból is igazolódhat a véleményem (de mindannyian jobban járnánk,h a nem így lenne).

erősen kétlem, hogy te szélesebb körben néztél utána a dolgoknak mint én (már a korodból adódóan is, mivel nem hiszem, hogy 12-14 éves korodtól aktívan követed a politikát), főleg hogy te magad is bevallottad, hogy a Jobbik esetében nem tettél így (és feltételezem a többi ellenzéki párt esetében sem), tehát a te számolásod lehet, hogy jó, de hibásan/hiányosan másoltad ki a könyvből az egyenletet, tehát a te válaszod a saját világképed lekorlátozott változóival lehet helyes, de szinte biztos, hogy hibás lesz az igazi egyenlet (a valóság) tekintetében.

2018. márc. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 A kérdező kommentje:

jo akkor nézzük meg az előző 8 évet

az azelőtti 20 évet

azelőtt meg a kommunizmust



így a végére

2018. márc. 29. 19:33
 57/69 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem, kaptál válaszokat, normálisakat, olyanokat, amik kijavították a hülyeséged (mint az enyém, amit figyelmen kívül hagytál és reakció helyett elkezdtél kampányolni a Fidesz mellett), de onnantól, hogy már tudod, hogy amit írtál az nem igaz/tévedtél, miért vársz rá továbbra is reakciókat? Gondolod csak lesz egy tájékozatlan "jobbikos" aki majd igazat ad neked? Ez nem gerinctelen egy ici-picit?


De egyébként láttam már emelt kémia érettségi feladatokat (még ha én egyébként középszintűt is csináltam). * Miért kell neked itt vitatkozni, ha dolgod van? Gondolom senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy frissitgesd a gyk-t és azonnal válaszolj minden reakcióra.

2018. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon örülök, hogy elolvastam ezt a kérdést és a válaszokat.

A Kérdező teljes mértékben meggyőzött arról, amit eddig is sejteni véltem a fidesz szavazókról, elég agymosottak.

Nekem kicsit az is nehezen hihető, hogy a Kérdező 18 éves lenne, a diákság nagy része ki van bukva a jelenlegi rendszerre, a Zorbán arra nem képes, hogy elmenjen velük vitázni, ha ezek ellenére a Kérdező valóban 18 éves, akkor nem sok barátja lehet és igencsak kirí a többi diák közül.

A válaszoló viszont, aki végig érvelt a Jobbik mellett, teljes mértékben meggyőző. Én nem szavaztam régebben a Jobbikra, idegenkedtem a stílusoktól, de egyre jobban tetszenek. A programjukkal tudok azonosulni és ha ilyen szavazói vannak, mint az itt válaszolók, akkor egyre inkább úgy érzem, hogy érdemes lesz elmenni szavazni és valóban a Jobbikra szavazni. Köszönöm neked így ismeretlenül is, hogy így érveltél a Jobbik mellett.

2018. márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
Szívesen, már ezért megérte.
2018. márc. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 A kérdező kommentje:

A médiavihar nem csitul az író körül: Camus az ezredforduló óta mindinkább a bevándorlásellenes harcnak szentelte magát, mozgalmakat, pártokat alapított, 2010-ben pedig

megalkotta a Nagy Felcserélés fogalmát.


Renaud Camus a kifejezéssel arra utal, hogy szerinte az uralkodó elitek módszeresen cserélik fel a tősgyökeres európai lakosságot nem európai eredetű népcsoportokkal.


A Nagy Felcserélés nem valamiféle teória, csupán többé-kevésbé megfelelő elnevezése egy gigantikus, vitathatatlan és katasztrofális jelenségnek, a lakosságcserének, a helyettesítés útján történő népirtásnak. A globális felcserélésezzel szemben nagyon is egy elmélet, egy világlátás. Úgy hiszem, a posztindusztriális modernitás emblematikus motívuma a felcserélés, a helyettesítés művelete és ténye:

az igazat a hamissal, a valódit a hamisítvánnyal, a bennszülöttet a kívülről érkezővel, a természetest a mesterségessel,


a költségeset az olcsóval, a bonyolultat az egyszerűvel, Velencét a Las Vegas-i Velencével, Párizst a pekingi Párizzsal, Versailles-t Disneylanddel, a valós világot a turisztikai másolattal, a követ és a márványt a forgácslappal, a fát a műanyaggal, az irodalmat az újságírással, az újságírást a „gyorshírekkel”, a művészetet a tudománnyal, a tudományt a „társadalomtudományokkal”, Európát Afrikával, a kultúrát a szórakozással, a természetet a beépítéssel, a várost és a vidéket az univerzális külvárossal, a zenét a dübörgő zörejekkel, a hegyeket a gépi felvonókkal, a férfit a nővel, a férfit és a nőt robotokkal, az anyákat béranyákkal, az emberiséget a poszt-emberiséggel, a humanizmust a transzhumanizmussal, az emberi fajt az Egyneműsített Emberi Matériával, igen, a termékemberrel, az emberi Nutellával cserélik fel, ezzel a kétes, megállás nélkül gyártott ipari masszával.


Egy adott területen, ahol egy évszázadok óta élt egy nép, hirtelen, csupán egy-két nemzedéknyi idő alatt, egy vagy több eltérő nép bukkan fel. A bennszülött lakosságot nem irtják ki, még ha megannyi merényletet és köztörvényes bűncselekményt szenved is el, hanem

fokozatosan elsüllyesztik, megfullasztják, leretusálják a fényképről, felcserélik.



ez egy idézet...tehát nem én írtam

de egyet értek vele


az ilyen emberek mint te vagy a jobbik

nem lenne képes ezt megakadályozni

Harcolunk ez ellen itt európa közepén a V4 el az oldalunkon

és egy dolgot tudok mondani

szerencse hogy az ilyen emberekből nincs túl sok

de ha lenne is...már nagyrészt kimentek külföldre amilyen hazafiak


és 18 éves vagyok

csak tudod engem hazafinak neveltek aki ezt nem hagyja éés ha kell meghal a hazájáért

és mindent feláldoz érte de itt marad itt kűzd és itt leheli ki a lelkét azzal a mondattal hogy szeretlek Magyarország

' Bölcsőd az vala és majdan sírod is'

dehát minek az irodalom igaz?? igaz??

2018. márc. 29. 20:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!