Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! . Ehhez mit...

I noor Y kérdése:

Jobbikosok! . Ehhez mit szóltok? Kérem aki válaszol olvassa el az egészet

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem vagytok sokan. Nagyjából a lakosság 10-12 % át képviselitek ( javítsatok ki ha tévednék).

Viszont azt nem értem hogy ti még mindig bíztok abban a pártban aki saját, régi önmagát megtagadta. Engedjétek meg hogy kifejtsem.

Nem vagyok jobbik 'hívő' mint rájöttetek, ezért nem biztos hogy van annyi tudásom a párttal kapcsolatban mint másoknak. ( ezt szögezzük le)

Viszont minden párttal kapcsolatban van egy alaptudásom

Kezdjük ott hogy a Jobbik Magyarországért mozgalom 2003 ban alakult meg. Egy radikális , jobboldali pártnak indult.El akarta számoltatni, és börtönbe akarta csukatni azokat az embereket akik a rendszerváltoztatás előtt a politikai elit, és vezető réteg voltak, és ugyanezek az emberek átmentették hatalmukat és vagyonukat a rendszerváltoztatás utánra. Ezzel voltak elégedetlenek ( kb mint mindenki más) és ezt a problémát a lehető legradikálisabban akarták megoldani.

Cigányellenes beszédeket is gyakran lehetett hallani tőlük ( főleg régebben). Tehát felvetették a cigánybűnözés problémáját , viszont arra hogy hogyan kellene megoldani , nem mondtak semmit.

2006 -ban történt események után pedig Gyurcsány Ferikét szerették volna elszámoltatni ( https://www.youtube.com/watch?v=5BMA3UIVBaM ) [ itt egy videó arról hogy milyen szépen számol]. Azért a 3+3 ment neki ergo jár a keksz

Na egy kicsit eltértem a témától de ezt muszály volt mert azóta is a kedvencem

Tehát mindezek alapján a Jobbbik egy alternatíva lett volna a fidesz helyett ha a fidesz 2010 után nagyon elszúrja és nem azt adja amit ígér. Hiszen a Jobbik is nemzeti értékeket vallott, tehát a Fidesszel mégiscsak valamilyen szinten egy oldalon álltak.

2014 ben a Jobbik azt várta hogy már közelében lesz a fidesznek, és akár már le is válthatja...nos, csalódniuk kellett.

De szerintem ez nem egy egyszerű csalódás volt hanem egy nagy törés

Annak a reménye hogy a közeljövőben kormányon lesznek lassan szétfoszlott, és ez kétségbeesett lépésekhez és döntésekhez vezetett. Folyamatosan szakítottak régi politikájukkal és gondolkodásmódjukkal. Ennek több állomása volt és mint említettem fokozatosan történt.

Elkezdték kizárni a pártból a régi, radikálisabb nézeteket valló politikusokat. Számuk fokozatosan fogyatkozott...egyesével távolították el őket.

A migrációs kérdésben és nézetet váltottak. Habár hangoztatnak mindenfélét és olyan hirdetéseket láttam amik szerint ők ezt fontosnak tartják, számos olyan alkalom volt amikor ezt meg lehetett kérdőjelezni.

Mára már nem lehet kiigazodni a párton...nem tudhatod mit fogsz kapni tőlük, néha még párton belül is különböző dolgokat mondanak egyes kérdésekre.

Nem véletlenül lett Vona beceneve: Vohamed.( találó ) https://www.youtube.com/watch?v=f2ze6aDhJeA . Itt egy videó indoklásképpen. Csak fél percet szántam a megkeresésére mert emlékeztem hogy láttam már de ezen kívül még több is van.

És az összeborulás a baloldallal már mindennek az allja.

Akiben volt erkölcsi , szellemi tartás már vagy kirúgták vagy kilépett.


Vohamed, Vohamed ,Vohamed

Sokat gondolkoztam azon hogy lehet bejutni a parlamentbe vagy kormányra kerülni. Arra jutottam hogy 2 lehetőség van.

Az első: tehetséges vagy, jól szónokolsz, az intelligenciád nagyfokú és a munkádat szolgálatként fogod fel az emberek iránt és eképpen cselekszel , tehát az ő érdekeit nézed.

Mivel ehhez Vohamednek újjá kellene születnie ő a 2.-at választotta ( viszont ahhoz volt elég intelligens hogy erre rájöjjön )

2. : ha a lelki békéd és egyéni beteljesülésed azon áll vagy bukik hogy miniszterelnök leszel e vagy sem, viszont nem felelsz meg az első lehetőségben megjelölt követelményeknek akkor ez a legkézenfekvőbb.

Add el magad jól!! Szerződj jó helyre. Így lesz pénzed kampányra vagy bármire hiszen lesznek mögötted

Igaz... ha a választásokat megnyered nem te leszel a góré mert azoknak az érdekeit kell nézni akikhez szerződtél.... DE NEM BAJ! ugyan... mit számít

hát miniszterelnök lettél, mostmár megtörtént a lelki beteljesülés...megcsináltad

Szívesen találkoznék Vohameddel ...kár hogy nem voltam Miskolcon. Megállnék előtte , a szemébe néznék és gúnyos mosollyal az arcomon tapsolnék. Még örülne is neki: ' végre van valaki aki lelkesen hisz a jobbikban'

Tapsolnék én neki 0-24 be ..természetesen a gúnyos mosoly nem maradhat el. 'Szép volt Vohamed, ilyen egy igazi , belevaló politikus. Arra nem vagy képes hogy kiismerd a választópolgáraidat és ügyesen vezesdd meg őket hogy még több százalékot csikarj ki. De legalább jó helyre szerződtél, ennyire azért nem vagy hülye. Legalább van pénz mögötted : Simicska'



Na erről ennyit, amúgy erről lehetne sokat beszélni és az összes pártról lehetne írni egy kis történeti jellemzést


Végszóként: ha eljutottál idáig az olvasásban, akkor dícséret illet.

Sokan ehhez már lusták. Bármilyen nézetet is vallj, legalább vetted a fáradtságot

Nem akartam senkit meggyőzni, csak ugy gondoltam ezt leírom, kérlek ti se akarjatok.

Sok ismerősöm van aki Jobbikos..igen vannak.

Vannak barátaim is, de emiatt nem nézem le őket, és emiatt nem romlott meg a kapcsolatunk

Ezt azért írom mert olvastam , hogy a fideszesekkel nem lehet beszélni mert IQ 80. Hát ez nem igaz . Én mindenkivel meg tudtam eddig ezeket normálisan beszélni.


2018. márc. 29. 13:15
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:

A politikai éleslátás és az értelmi szint nem társul minden esetben. Nekem is van olyan ismerősöm, akire szinte példaképként tekintek, mégis politika témában úgy vitatkozik, mint egy utolsó részeges a kocsmában.


Ezért sem tartom helyénvalónak ha valaki azt mondja hogy a Fideszesek hülyék, vagy a Jobbikosok hülyék. Inkább azt mondanám hogy megvezethetőek. Nem érdekli őket annyira a politika hogy mélyebben beleássák magukat a mocsokba, így a tévéből átvett propaganda jelenti számukra a politikai tájékozottságot.



Ezt a tanulmányi ranglétrát meg hülyeségnek tartom. Nem retardált "polihisztorokra" van szükség, akik minden téren középszerűek, hanem mindenki abban kellene érvényesüljön már középsuliban is, amiben jó. Egy matek-fizika osztályban ne az irodalom jegy legyen a ranglétra mérvadója. Ez a jelenlegi felfogás csak a motivációt öli ki. Ha én matekból vagyok jó, meg fizikából és programozásból, akkor minek kellene 5-ös legyek töriből, irodalomból, földrajzból s minden hülyeségből? Miért ez a mérce egy matek-fizika osztályban? Miért számít bele a töri érettségi a mérnöki egyetem felvételijébe? Az a ranglétra, amit te próbálsz felállítani, szerintem az oktatásban az a tényező, amit először kellene felszámolni.


A gyerekeket ne az alapján ítéljük meg hogy miben nem jók. Mindenki abban versengjen, amiben tehetséges, és az alapján kapjon dicséretet. A többiből meg az alap bőven sok. Mert mi az eredménye annak, hogy mindent emelt szinten követelnek? Az hogy az emberek jelentős része azt se tudja, hányadik században voltak a világháborúk, vagy hogy miért volt a '48-as forradalom... És a legegyszerűbb matematikai problémák is nehézséget okoznak az életben. Ha valaki valamit nem szeret, úgyse lesz belőle jó. Max középszerű, és az alapján rangsort állítani, hogy ki mennyire tudja kiölni magából a személyes motivációit.. Én is jó tanuló vagyok, és voltam, nem magamat sajnálom. Hanem a sok elbaxott tehetséges embert.


A lopásra visszatérve, pl. strandon ugyanaz az illető 2x egymás után kiejtette a 20.000 forintosát, mind a 2x visszaadtam. Gondlom az emberek legalább 30%-a zsebre tette volna. De az ilyenek ne vádolják a politikusokat "korrupcióval", mert ők se jobbak. Vagy aki feszt mocskolódik, az ne vádolja a Fideszt a gyűlölet kampányával. Azt tartom fontosnak, hogy először mindenki a saját háza táján tegyen rendet. És ne a politikát okoljuk a saját szar életünk miatt. Mert ez is egy társadalmi probléma. Itt mindenki másra mutogat, és mindenki mindent jobban tud. Közben precízség, igényesség kb. annyi van, mint az oly gyakran szidott romák körében.


Az az ember, aki a saját társadalmi szintjéből képtelen kiugrani, proletár, semmittevő családból származik, és ő is az marad, az ne vegye a romákat a szájára, mert ő sem volt képes arra, amire a romák. Tudom hogy mennyire nehéz a saját komfort zónánkból kilépni, és felülkerekedni a berögződött, belénk évült családi és kulturális korlátokon. De azt látom, hogy a legtöbb ember képtelen a saját életében egy akkora mértékű pozitív változást hozni, amekkorát egy roma ember kellene hozzon ahhoz, hogy beintegrálódjon. De akkor milyen alapon c*ozunk?

2018. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 A kérdező kommentje:
Ezt most nekem írtad ? Vagy csak úgy általánosságban mondtad mert jót éreztél?
2018. márc. 29. 18:01
 33/69 A kérdező kommentje:

Amugy te kellettél még ide a végére a sok hülyeséggel

Ez a tipikus liberális hozzáállás

-Hát nehogy már elvárjuk a gyerektől hogy tanuljon egy kicsit ...minek az

-meg a Pál utcai fiúkat is miért kell elolvasni te jó ég...miért nem lehet valami modernebbet. Merthogy Nemecsek Ernő halála benne undorító

-hát kínozzák a gyereket az iskolában a sok tantárggyal mint például töri meg irodalom

-menjünk ki az utcára tüntetni!! most...de ha megkérdezik hogy fejtsük ki miért vagyunk kint akkor halgassunk nehogy rájöjjenek hogy segghülyék vagyunk ,pontosan azért mert ugy gondoljuk hogy minek a magyar történelem...meg Nemecsek Ernő


retardált polihisztor?

Mert Janus Pannonius retardált polihisztor volt igaz?

Amugy én is sajnálom az elbukott tehetségeket de saját magadért te vagy a felelős...ja téged jobban sajnállak

Nem én emlegettem a lopást te agyonművelt polihisztor

én is találtam a Balatonban egy 1000 est ami már ott volt a víz alján az iszapban-akkor ez már lopás nem?

Nem tudom milyen társadalmi szintre gondoltál de kb a középosztály felső részében vagyunk

Úgyhogy ha Vohamed lenne kormányon elsősorban nem mi szívnánk meg

a proletár szó amúgy nagy sértés ugye tudod?- legalábbis számomra. Úgyhogy nem tanácsos csak úgy ilyenekkel dobálózni, pláne úgy hogy a romákról a véleményem kb ugyan az mint neked...dehát el kellene olvasni

Nembaj, amugy ezt tuti más helyre akartad írni

:'D ..

2018. márc. 29. 18:19
 34/69 A kérdező kommentje:

kb olyan szintű oktatás folyik ... amit te nehéznek neveztél hogy kb nekem 10 perc/ ötös / tantárgy a mutatóm

hát nagyon nehéz lehet akkor

akinek nem megy az menjen szakmunkásképzőbe

amugyis tul sokan járnak gimnáziumba feleslegesen vagy fősulira


visszatérve

az oktatásra

2018. márc. 29. 18:21
 35/69 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk rólad sem hiszem el, hogy ötöst kaptál szövegértésre, így hogy még továbbra is Vohamenedezel.
2018. márc. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 A kérdező kommentje:

Hát arra 5 öst kaptam...de képzeld külalakra nem többször is

:( sad story

2018. márc. 29. 18:30
 37/69 A kérdező kommentje:

azt birtam amugy amikor feltettek neki régebben egy kérdést mely ..hát kétes hírnévbe sodorhatja akkor h.lye képet vágott és nem tudott megszólalni

Persze én is lehet ugyan ezt tettem volna mert mikor körbe vagy véve kamerákkal akkor ez sokkal nehezebb

De én nem hiszem el magamról hogy én vagyok a jani, aki lehozza az embereknek a mennyországot

Amugy ebben fejlődött mert legutóbb feltettek neki egy ilyen kérdést és olyan ügyesen kibújt alóla

hát... mire nem képes az ember fejlődés területén 15 év alatt: Evolution of Gábor Vona

na most helyreállt a lelki világod?

megdícsértem hogy fejlődött

meg a nevét is kiírtam

NAGYBETŰVEL

mindjárt aranyba foglalom ha attol jobban leszel

2018. márc. 29. 18:36
 38/69 anonim ***** válasza:

Ebből is látszik az oktatás színvonala. XD

Mindegy, láthatóan nem zavartatod magad az igazsággal/valósággal.



Egyébként jogilag semmilyen körülmények között sem rakhatod el a talált pénzt, le kell adnod a rendőrségen vagy a (nem emlékszem, mi a másik ahol le lehet), és ott jelezheted ha igényt tartasz rá abban az esetben ha nem jelentkezik érte senki (de amíg jelentkezhet a tulajdonosa az legalább egy hónap vagy még több).

2018. márc. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 A kérdező kommentje:

Én egy bűnös , gyarló , alávaló ember vagyok

:'D

Nem akkor kell amikor pénztárcában találod és benne vannak az adatok is?

2018. márc. 29. 18:40
 40/69 anonim ***** válasza:
Inkább csak hallgass, mert lejáratod a korosztályod (pedig biztos vannak tényleg érett, értelmes 18 évesek is, de lassan minden második reakciód megnehezíti, hogy fenntartsam ezt az álláspontom.)
2018. márc. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!