Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! . Ehhez mit...

I noor Y kérdése:

Jobbikosok! . Ehhez mit szóltok? Kérem aki válaszol olvassa el az egészet

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem vagytok sokan. Nagyjából a lakosság 10-12 % át képviselitek ( javítsatok ki ha tévednék).

Viszont azt nem értem hogy ti még mindig bíztok abban a pártban aki saját, régi önmagát megtagadta. Engedjétek meg hogy kifejtsem.

Nem vagyok jobbik 'hívő' mint rájöttetek, ezért nem biztos hogy van annyi tudásom a párttal kapcsolatban mint másoknak. ( ezt szögezzük le)

Viszont minden párttal kapcsolatban van egy alaptudásom

Kezdjük ott hogy a Jobbik Magyarországért mozgalom 2003 ban alakult meg. Egy radikális , jobboldali pártnak indult.El akarta számoltatni, és börtönbe akarta csukatni azokat az embereket akik a rendszerváltoztatás előtt a politikai elit, és vezető réteg voltak, és ugyanezek az emberek átmentették hatalmukat és vagyonukat a rendszerváltoztatás utánra. Ezzel voltak elégedetlenek ( kb mint mindenki más) és ezt a problémát a lehető legradikálisabban akarták megoldani.

Cigányellenes beszédeket is gyakran lehetett hallani tőlük ( főleg régebben). Tehát felvetették a cigánybűnözés problémáját , viszont arra hogy hogyan kellene megoldani , nem mondtak semmit.

2006 -ban történt események után pedig Gyurcsány Ferikét szerették volna elszámoltatni ( https://www.youtube.com/watch?v=5BMA3UIVBaM ) [ itt egy videó arról hogy milyen szépen számol]. Azért a 3+3 ment neki ergo jár a keksz

Na egy kicsit eltértem a témától de ezt muszály volt mert azóta is a kedvencem

Tehát mindezek alapján a Jobbbik egy alternatíva lett volna a fidesz helyett ha a fidesz 2010 után nagyon elszúrja és nem azt adja amit ígér. Hiszen a Jobbik is nemzeti értékeket vallott, tehát a Fidesszel mégiscsak valamilyen szinten egy oldalon álltak.

2014 ben a Jobbik azt várta hogy már közelében lesz a fidesznek, és akár már le is válthatja...nos, csalódniuk kellett.

De szerintem ez nem egy egyszerű csalódás volt hanem egy nagy törés

Annak a reménye hogy a közeljövőben kormányon lesznek lassan szétfoszlott, és ez kétségbeesett lépésekhez és döntésekhez vezetett. Folyamatosan szakítottak régi politikájukkal és gondolkodásmódjukkal. Ennek több állomása volt és mint említettem fokozatosan történt.

Elkezdték kizárni a pártból a régi, radikálisabb nézeteket valló politikusokat. Számuk fokozatosan fogyatkozott...egyesével távolították el őket.

A migrációs kérdésben és nézetet váltottak. Habár hangoztatnak mindenfélét és olyan hirdetéseket láttam amik szerint ők ezt fontosnak tartják, számos olyan alkalom volt amikor ezt meg lehetett kérdőjelezni.

Mára már nem lehet kiigazodni a párton...nem tudhatod mit fogsz kapni tőlük, néha még párton belül is különböző dolgokat mondanak egyes kérdésekre.

Nem véletlenül lett Vona beceneve: Vohamed.( találó ) https://www.youtube.com/watch?v=f2ze6aDhJeA . Itt egy videó indoklásképpen. Csak fél percet szántam a megkeresésére mert emlékeztem hogy láttam már de ezen kívül még több is van.

És az összeborulás a baloldallal már mindennek az allja.

Akiben volt erkölcsi , szellemi tartás már vagy kirúgták vagy kilépett.


Vohamed, Vohamed ,Vohamed

Sokat gondolkoztam azon hogy lehet bejutni a parlamentbe vagy kormányra kerülni. Arra jutottam hogy 2 lehetőség van.

Az első: tehetséges vagy, jól szónokolsz, az intelligenciád nagyfokú és a munkádat szolgálatként fogod fel az emberek iránt és eképpen cselekszel , tehát az ő érdekeit nézed.

Mivel ehhez Vohamednek újjá kellene születnie ő a 2.-at választotta ( viszont ahhoz volt elég intelligens hogy erre rájöjjön )

2. : ha a lelki békéd és egyéni beteljesülésed azon áll vagy bukik hogy miniszterelnök leszel e vagy sem, viszont nem felelsz meg az első lehetőségben megjelölt követelményeknek akkor ez a legkézenfekvőbb.

Add el magad jól!! Szerződj jó helyre. Így lesz pénzed kampányra vagy bármire hiszen lesznek mögötted

Igaz... ha a választásokat megnyered nem te leszel a góré mert azoknak az érdekeit kell nézni akikhez szerződtél.... DE NEM BAJ! ugyan... mit számít

hát miniszterelnök lettél, mostmár megtörtént a lelki beteljesülés...megcsináltad

Szívesen találkoznék Vohameddel ...kár hogy nem voltam Miskolcon. Megállnék előtte , a szemébe néznék és gúnyos mosollyal az arcomon tapsolnék. Még örülne is neki: ' végre van valaki aki lelkesen hisz a jobbikban'

Tapsolnék én neki 0-24 be ..természetesen a gúnyos mosoly nem maradhat el. 'Szép volt Vohamed, ilyen egy igazi , belevaló politikus. Arra nem vagy képes hogy kiismerd a választópolgáraidat és ügyesen vezesdd meg őket hogy még több százalékot csikarj ki. De legalább jó helyre szerződtél, ennyire azért nem vagy hülye. Legalább van pénz mögötted : Simicska'



Na erről ennyit, amúgy erről lehetne sokat beszélni és az összes pártról lehetne írni egy kis történeti jellemzést


Végszóként: ha eljutottál idáig az olvasásban, akkor dícséret illet.

Sokan ehhez már lusták. Bármilyen nézetet is vallj, legalább vetted a fáradtságot

Nem akartam senkit meggyőzni, csak ugy gondoltam ezt leírom, kérlek ti se akarjatok.

Sok ismerősöm van aki Jobbikos..igen vannak.

Vannak barátaim is, de emiatt nem nézem le őket, és emiatt nem romlott meg a kapcsolatunk

Ezt azért írom mert olvastam , hogy a fideszesekkel nem lehet beszélni mert IQ 80. Hát ez nem igaz . Én mindenkivel meg tudtam eddig ezeket normálisan beszélni.


2018. márc. 29. 13:15
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 A kérdező kommentje:

*muszáj

*alja

csak hogy ne ez legyen a téma

2018. márc. 29. 13:26
 2/69 anonim ***** válasza:
78%
Hasonló véleményen vagyok.
2018. márc. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
2018. márc. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
62%

A Fidesz sokkal jobban megtagadta régi önmagát.

Anno FIatal DEmokraták SZövetsége volt. Ma más se nem fiatalok, se nem demokraták. Indultak egy jobb oldali liberális párnak. Aztán lett belőlük konzervatív, most pedig mennek balra a sok államosítással. A legrosszabb, ami csak lehet. Ehhez képest a Jobbik megváltozása kismiska.

2018. márc. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
66%

Összefoglalom: Az a problémád, hogy a Jobbik néppártosodott. Ezt megfűszerezted egy oldalnyi habonyi propagandával (pl. Vona lemuszlimozása).


Na de hogy mit szólok ehhez, az volt a kérdésed... Én jobbközép, kereszténydemokrata embernek tartom. 2010-ben és '14-ben mérlegeltem hogy úgyis a Fidesz nyert, igazából csak a 2/3 a kérdés. Na most azért akkor még nem szaladt el velük a ló annyira mint most, de azért tudtam hogy korrupt gazemberekkel és volt kommunistákkal van tele a párt. Így aztán ezért szavaztam a Jobbikra, hogy inkább őket erősítsem. (A mostani ciklusban meg a Fidesznek teljesen elment az esze...)


Egy szó mint száz én kifejezetten örülök a néppártosodásnak. Szerintem minden normális embernek szimpatikusabb Mirkóczki és Volner mint Novák Előd meg Zagyva György Gyula...


Ui: Elég vicces hogy azt próbálod beadni hogy a Jobbik mit képzel hogy néppártosodott, mikor 2010-ben és 2014-ben az összes fideszesnek (gondolom neked is) az volt az (egyébként jogos) érve a Jobbik ellen hogy túl radikálisak!

2018. márc. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
*2010-ben és '14-ben mérlegeltem hogy úgyis a Fidesz nyer
2018. márc. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 A kérdező kommentje:

3 as

ismerem a herbál realityt mint csatornát

Ellenzéki és kormányoldalon is vannak ilyenek

Azt el kell mondani hogy nem vagyunk egyformák

Minden pártban van mindenféle... szóval hasonló videót akármelyik pártot támogató emberekről lehet csinálni: akármelyikről.

Amit leírtál a fideszről az igaz ( a nagy része )

1 névváltoztatás: azthiszem túl nagyok az elvárásaid ha azt szeretnéd hogy felettük ne járjon el az idő. Erre ember nem képes és ez jól van így.

2 :liberális párt: igaz. 1990 ben még azok voltak..vagyis annak mondható. Pl Fodor Gábor is az alapítókban benne volt és akkor is. A politikusok 80 % a viszont konzervatív értékeket vallot ( Isten , haza ( nemzet) , család)

ezért történt egy szakadás párton belül.

kitették a szűrét Simicskáéknak. Ha orbán Viktort követők száma lett volna kevesebb akkor kilépnek és alakítanak egy új pártot.

Mindez valahol 1994 és 98 között történhetett és ez az oka hogy 98 ban nyertek

Azóta viszont nem változtak

3: Nem tudom milyen államosításró beszélsz

Az én családom tudja mit jelent mert földművelők voltak az őseim. volt azthiszem 60 hektár

Jöttek a kummunisták és mindet elvették. apai ágon a dédapám ebbe bele is halt. Szó szerint . hogy amiért dolgozott egész életében azt nem adhatja tovább a fiaira.

Meséltek történeteket hogy az utolsó zysák búzát is elvették volna és majdnem éhenhaltak

Még most is kicsordul a szememből a könny ha erre gondolok

Na ez az államosítás és a szélső bal

Az állam iránti függésbe hozni az embereket

Itt csupán annyi történt ez alatt a 8 év alatt hogy amit a Horn kormány kiárusított a külföldieknek az országból azt visszavettük.

Talán erre gondolhatsz de ez inkább pozitívum

mondhattál volna jobb érveket is de nice try

2018. márc. 29. 14:12
 8/69 anonim ***** válasza:
54%

A törökös videóról már nyolcmilliószor elmondta Vona mi történt, miért mondta azt, amit mondott, ezért szerintem tárgytalan a dolog, a magyarázatot ugyan úgy meg tudod keresni ahogy ezt a videót.


Mást meg nagyon nem írtál, szóval nincs min vitatkoznunk.


Elszámoltatni most is akarnak, úgy, mint eddig. Ugyan úgy egy élhetőbb országot akarnak, mint eddig. A radikális stílusból visszavettek, hiszen láthattuk, azzal nem lehet kormányt alakítani. Sok szavazó radikális, de többen vannak, akik elutasítják. Ezért nem az alapelveiket adták fel, nem fogtak össze a baloldallal sem (ezt se tudom melyik hülye fejéből pattant ki először), hanem egyszerűen felhagytak azzal a radikalizmussal, ami egykor jellemezte őket. De ettől függetlenül ugyan azt akarják, mint eddig.


Rengeteg lejáratókampány, mocskolódás van Vona ellen, ezeken viszont jó lenne átlátni. Pl. amikor "allah akbar" feliratot ragasztottak Vona kocsijára, mja dlehozták a hírt, hogy Vona lebukott, és ő majd jól betelepíti a bevándorlókat mert hogy allahot isteníti :DD Hát aki elhiszi, hogy Vona ilyeneket ragasztgat az autójára és ezzel megy kampányolni, az fogyatékos, erre mást nem lehet mondani.


Ezernyi ilyen van, amiről egyértelműen látszik, hogy hazugság, provokáció.


A kerítéses plakát is ugyan ez, a napokban volt hír, hogy a bíróság is kimondta, hogy Vona nem akarja lebontani a kerítést, amikor beperelte az origót, csak hát ugye bizonyítani már nem tudták amit írtak.


Számomra sokkal vállalhatóbbá vált a párt az elmúlt években, és úgy gondolom, készek a kormányváltásra. Csak így, hogy a média nagy része fideszes kézben van, sokan elhisznek a Jobbikról sok hülyeséget, amiért azt mondják, hogy rájuk aztán nem szavaznak.


Tényleg beszélned kéne Vonával személyesen, rákérdezni ezekre a dolgokra, és megnyugodhatnál, hogy ezek a hírek nem igazak.


Nem mondom, hogy nem áll kapcsolatban senkivel, és nem támogatja senki, mert ez nyilván nem igaz. Nyilván neki is vannak támogatói, nyilván ő is kapcsolatban áll különböző hazai és külföldi szervezetekkel stb, enélkül nem lehetne jutni sehova.


És szerintem kormányra kerülve sokkal jobban vezetnék az országot, mint most a fidesz. Én sem akarok meggyőzni senkit, mindenki úgy szavaz ahogy szeretne, és arra, akire szeretne. Csak azt mondom, nem kell mindent elhinni, amit a tv-ben lát, a rádióban hall, vagy a neten olvas az ember :)

2018. márc. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 A kérdező kommentje:

4 es

korrupt gazemberek és volt kommunisták..

mondj neveket

és írd alá büntetőjogi felelősséged tudatában

beperelhetnek és ha a másik fél bizonyítja az ellenkezőjét akkor te húzod a rövidebbet

egyébként igazad van 2014 ben az volt az érvem a jobbik ellen : hogy túl radikálisak

vicces , 14 éves voltam

Családon belül a 2. legértelmesebb pártként tekintettünk rá

Ma már ez nem így van

2018. márc. 29. 14:23
 10/69 Koplárovics Béci ***** válasza:
66%

"Kezdjük ott hogy a Jobbik Magyarországért mozgalom 2003 ban alakult meg. Egy radikális , jobboldali pártnak indult.El akarta számoltatni, és börtönbe akarta csukatni azokat az embereket akik a rendszerváltoztatás előtt a politikai elit, és vezető réteg voltak, és ugyanezek az emberek átmentették hatalmukat és vagyonukat a rendszerváltoztatás utánra"


Ugyan kevésbé radikális, de ez továbbra is mind igaz a Jobbikra.


"Tehát mindezek alapján a Jobbbik egy alternatíva lett volna a fidesz helyett ha a fidesz 2010 után nagyon elszúrja és nem azt adja amit ígér. Hiszen a Jobbik is nemzeti értékeket vallott, tehát a Fidesszel mégiscsak valamilyen szinten egy oldalon álltak.

2014 ben a Jobbik azt várta hogy már közelében lesz a fidesznek, és akár már le is válthatja...nos, csalódniuk kellett. "


A Jobbik továbbra is az egyetlen jobboldali alternatívája a Fidesznek. Változik, formálódik, ez rendben van. Az sem baj, hogy rájöttek, hogy pusztán cigányozással sem kormányt váltani, sem az emberek széles köréhez szólni nem lehet. Ugyanis kevés.


"2. : ha a lelki békéd és egyéni beteljesülésed azon áll vagy bukik hogy miniszterelnök leszel e vagy sem, viszont nem felelsz meg az első lehetőségben megjelölt követelményeknek akkor ez a legkézenfekvőbb.

Add el magad jól!! Szerződj jó helyre. Így lesz pénzed kampányra vagy bármire hiszen lesznek mögötted "


Tévedsz, ha úgy gondolod, hogy ezt az utat választotta Vona. Már csak abból kiindulva, hogy nem sok pénze van a Jobbiknak kampányra. És nem csak a büntetésre gondolok. Bár arra is: ha tényleg akkora ember állna a Jobbik mögött, amekkorát a Fidesz és a baloldal vízionál, akkor röhögve fizette volna ki a büntetést. De tisztán látszik, hogy ez nincs így. Szerintem nem jó ötlet, hogy a Fidesz agymenéséből következtetsz arra, hogy mi van egy párttal.


"Ezt azért írom mert olvastam , hogy a fideszesekkel nem lehet beszélni mert IQ 80. Hát ez nem igaz . Én mindenkivel meg tudtam eddig ezeket normálisan beszélni."


Azt én is úgy gondolom, hogy a Fideszt addig senki sem fogja legyőzni, amíg az összes fideszes szavazót úgy enblock lehülyézi. Ez az általánosítás olyankor a legviccesebb, amikor olyanok szájából hallja az ember, aki szerint a devianca teljesen normális dolog, meg hogy el kell fogadni ezt, azt vagy éppen amazt. Szóval amíg a fideszes tábor erejét nem tisztelik meg az ellenfelei, addig nem a Fidesz kormány lesz a tétje egy-egy választásnak, hanem a kétharmad. De ez csak a Fidesz legyőzésének az egyik kulcsa. A másik, hogy olyan politikusok kerüljenek elő, akinek sem családi, sem más kötődésben nincs közük bukott pártokhoz. Ha ez megvalósul, akkor legyőzhető lesz a Fidesz.

2018. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!