Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! . Ehhez mit...

I noor Y kérdése:

Jobbikosok! . Ehhez mit szóltok? Kérem aki válaszol olvassa el az egészet

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem vagytok sokan. Nagyjából a lakosság 10-12 % át képviselitek ( javítsatok ki ha tévednék).

Viszont azt nem értem hogy ti még mindig bíztok abban a pártban aki saját, régi önmagát megtagadta. Engedjétek meg hogy kifejtsem.

Nem vagyok jobbik 'hívő' mint rájöttetek, ezért nem biztos hogy van annyi tudásom a párttal kapcsolatban mint másoknak. ( ezt szögezzük le)

Viszont minden párttal kapcsolatban van egy alaptudásom

Kezdjük ott hogy a Jobbik Magyarországért mozgalom 2003 ban alakult meg. Egy radikális , jobboldali pártnak indult.El akarta számoltatni, és börtönbe akarta csukatni azokat az embereket akik a rendszerváltoztatás előtt a politikai elit, és vezető réteg voltak, és ugyanezek az emberek átmentették hatalmukat és vagyonukat a rendszerváltoztatás utánra. Ezzel voltak elégedetlenek ( kb mint mindenki más) és ezt a problémát a lehető legradikálisabban akarták megoldani.

Cigányellenes beszédeket is gyakran lehetett hallani tőlük ( főleg régebben). Tehát felvetették a cigánybűnözés problémáját , viszont arra hogy hogyan kellene megoldani , nem mondtak semmit.

2006 -ban történt események után pedig Gyurcsány Ferikét szerették volna elszámoltatni ( https://www.youtube.com/watch?v=5BMA3UIVBaM ) [ itt egy videó arról hogy milyen szépen számol]. Azért a 3+3 ment neki ergo jár a keksz

Na egy kicsit eltértem a témától de ezt muszály volt mert azóta is a kedvencem

Tehát mindezek alapján a Jobbbik egy alternatíva lett volna a fidesz helyett ha a fidesz 2010 után nagyon elszúrja és nem azt adja amit ígér. Hiszen a Jobbik is nemzeti értékeket vallott, tehát a Fidesszel mégiscsak valamilyen szinten egy oldalon álltak.

2014 ben a Jobbik azt várta hogy már közelében lesz a fidesznek, és akár már le is válthatja...nos, csalódniuk kellett.

De szerintem ez nem egy egyszerű csalódás volt hanem egy nagy törés

Annak a reménye hogy a közeljövőben kormányon lesznek lassan szétfoszlott, és ez kétségbeesett lépésekhez és döntésekhez vezetett. Folyamatosan szakítottak régi politikájukkal és gondolkodásmódjukkal. Ennek több állomása volt és mint említettem fokozatosan történt.

Elkezdték kizárni a pártból a régi, radikálisabb nézeteket valló politikusokat. Számuk fokozatosan fogyatkozott...egyesével távolították el őket.

A migrációs kérdésben és nézetet váltottak. Habár hangoztatnak mindenfélét és olyan hirdetéseket láttam amik szerint ők ezt fontosnak tartják, számos olyan alkalom volt amikor ezt meg lehetett kérdőjelezni.

Mára már nem lehet kiigazodni a párton...nem tudhatod mit fogsz kapni tőlük, néha még párton belül is különböző dolgokat mondanak egyes kérdésekre.

Nem véletlenül lett Vona beceneve: Vohamed.( találó ) https://www.youtube.com/watch?v=f2ze6aDhJeA . Itt egy videó indoklásképpen. Csak fél percet szántam a megkeresésére mert emlékeztem hogy láttam már de ezen kívül még több is van.

És az összeborulás a baloldallal már mindennek az allja.

Akiben volt erkölcsi , szellemi tartás már vagy kirúgták vagy kilépett.


Vohamed, Vohamed ,Vohamed

Sokat gondolkoztam azon hogy lehet bejutni a parlamentbe vagy kormányra kerülni. Arra jutottam hogy 2 lehetőség van.

Az első: tehetséges vagy, jól szónokolsz, az intelligenciád nagyfokú és a munkádat szolgálatként fogod fel az emberek iránt és eképpen cselekszel , tehát az ő érdekeit nézed.

Mivel ehhez Vohamednek újjá kellene születnie ő a 2.-at választotta ( viszont ahhoz volt elég intelligens hogy erre rájöjjön )

2. : ha a lelki békéd és egyéni beteljesülésed azon áll vagy bukik hogy miniszterelnök leszel e vagy sem, viszont nem felelsz meg az első lehetőségben megjelölt követelményeknek akkor ez a legkézenfekvőbb.

Add el magad jól!! Szerződj jó helyre. Így lesz pénzed kampányra vagy bármire hiszen lesznek mögötted

Igaz... ha a választásokat megnyered nem te leszel a góré mert azoknak az érdekeit kell nézni akikhez szerződtél.... DE NEM BAJ! ugyan... mit számít

hát miniszterelnök lettél, mostmár megtörtént a lelki beteljesülés...megcsináltad

Szívesen találkoznék Vohameddel ...kár hogy nem voltam Miskolcon. Megállnék előtte , a szemébe néznék és gúnyos mosollyal az arcomon tapsolnék. Még örülne is neki: ' végre van valaki aki lelkesen hisz a jobbikban'

Tapsolnék én neki 0-24 be ..természetesen a gúnyos mosoly nem maradhat el. 'Szép volt Vohamed, ilyen egy igazi , belevaló politikus. Arra nem vagy képes hogy kiismerd a választópolgáraidat és ügyesen vezesdd meg őket hogy még több százalékot csikarj ki. De legalább jó helyre szerződtél, ennyire azért nem vagy hülye. Legalább van pénz mögötted : Simicska'



Na erről ennyit, amúgy erről lehetne sokat beszélni és az összes pártról lehetne írni egy kis történeti jellemzést


Végszóként: ha eljutottál idáig az olvasásban, akkor dícséret illet.

Sokan ehhez már lusták. Bármilyen nézetet is vallj, legalább vetted a fáradtságot

Nem akartam senkit meggyőzni, csak ugy gondoltam ezt leírom, kérlek ti se akarjatok.

Sok ismerősöm van aki Jobbikos..igen vannak.

Vannak barátaim is, de emiatt nem nézem le őket, és emiatt nem romlott meg a kapcsolatunk

Ezt azért írom mert olvastam , hogy a fideszesekkel nem lehet beszélni mert IQ 80. Hát ez nem igaz . Én mindenkivel meg tudtam eddig ezeket normálisan beszélni.


2018. márc. 29. 13:15
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
Nem, simán is. (Ami fura, mert így hogy bizonyítja aki elhagyta, hogy az övé?)
2018. márc. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 A kérdező kommentje:

kérdeztem valamit te meg azt mondod hogy halgass

Vastaps jár neked

A legkommunikatívabb ember

2018. márc. 29. 18:43
 43/69 A kérdező kommentje:

De amúgy azt komolyan írtam hogy bűnös vagyok

minden ember bűnös...már fogantatáskor

Tanultuk hittanórán

de te nyílván nem voltál ilyen órákon

hát minek

felesleges nem?

2018. márc. 29. 18:46
 44/69 anonim ***** válasza:
0%
Nem látom különösebb értelmét a hittanòráknak.
2018. márc. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
Én egyházi iskolába jártam, de valóban felesleges volt, (vagy inkább időpazarlás). Egyébként a 37-es reakciódra írtam, hogy inkább hallgass, mert lassan lejáratod magad (és sajnos a többi kordbelit is), egyébként meg komoly kétségek támadtak bennem az annyira hangoztatott intelligenciáddal kapcsoltban, hiszen nem jöttél rá, hogy nem a név, hanem a mögötte lévő (változatlanul agy-mosott) véleménnyel volt problémám. (Hiszen a korábbi magyarázatom után a videóval kapcsolatban bármely racionális ember rájött volna, hogy tévedett/átcseszték/felült a propagandának, de te láthatóan ebben az egy konkrét kérdésben sem voltál hajlandó félretolni a Fideszes szemellenzőt.)
2018. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 A kérdező kommentje:

itt van néhány probléma

1 : a 37 es az nem én voltam

2: nincs senkinek kiírva a neve és nem tudom már hogy ki ír

te írtál eddig 1 oldalon keresztül?

2018. márc. 29. 18:57
 47/69 anonim ***** válasza:

Nálam ez a 37-es: "azt birtam amugy amikor feltettek neki régebben egy kérdést mely ..hát kétes hírnévbe sodorhatja akkor h.lye képet vágott és nem tudott megszólalni

Persze én is lehet ugyan ezt tettem volna mert mikor körbe vagy véve kamerákkal akkor ez sokkal nehezebb

De én nem hiszem el magamról hogy én vagyok a jani, aki lehozza az embereknek a mennyországot

Amugy ebben fejlődött mert legutóbb feltettek neki egy ilyen kérdést és olyan ügyesen kibújt alóla

hát... mire nem képes az ember fejlődés területén 15 év alatt: Evolution of Gábor Vona

na most helyreállt a lelki világod?

megdícsértem hogy fejlődött

meg a nevét is kiírtam

NAGYBETŰVEL

mindjárt aranyba foglalom ha attol jobban leszel"


Más ír a nevedben? XD


Azt, hogy ki ír a %-ból nem látod?

2018. márc. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
* A 3. oldaltól kezdve csak én vagyok 70%-os.
2018. márc. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 A kérdező kommentje:

amugy te azt hiszed én vagyok agymosott

én azthiszem hogy te

ez csak akkor derülhet ki ha látjuk a szavazatunk gyümölcsét

de mivel nem a jobbik fog nyerni ( jobb is) ezért azt hogy mit csinálnának nem fogjuk megtudni ( jobb is)

legalábbis most nem

2018. márc. 29. 19:01
 50/69 A kérdező kommentje:

nekem a következő komment a 37 es amit meg te irtál

de ez mind 1

szerintem jo komment volt

szoval mostmár jó a lelki világod?

megnyugodtál?

amugy irtam neked hogy privátba írj inkább mert eltértünk a témától és előre megköszöntem

na ennyit ér a bizalom

azért is zavarodtam össze

2018. márc. 29. 19:03
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!