Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsányt félreértelmezte a...

Gyurcsányt félreértelmezte a magyar társadalom?

Figyelt kérdés

Konkrétan 2006-ra és az öszödi beszédre gondolok.

Végighallgattam a teljes öszödi beszédet, és azt látom, hogy kiragadtak belőle néhány mondatot de a teljes beszéd valójában teljesen más hangvételű, mint azt gondoltam.

Egyrészt azt mondja el benne, hogy milyen áldozatok szükségesek ahhoz, hogy ki tudják igazítani a költségvetést és bevételhez jussanak. Ezekhez kellettek a megszorítások, amiket nem tudott végigvinni sem a párton sem az országon. Szerintem azért nem mert, nem magyarázták el az embereknek, hogy ez miért szükséges tehát itt hibáztak, más kérdés, hogy az emberek sem látták át.

Másrészt a beszédben végig taglalja, hogy mást nem tudnak csinálni erre vannak rákényszerülve. Továbbá végig beszél a jelenlévő, nyilvánvaló társadalmi igazságtalanságokról, melyek ma is fennállnak és melyeket meg akart oldani.

Nyilván a kampányban nem állhatott azzal elő, hogy ha megszavaztok, megszorítás lesz. Az is nyilvánvaló, hogy ha a fidesz nyer, talán ők is ugyanerre kényszerültek volna. A kampányban mindenki csúsztat, ferdít és ezt eddig csak Gyurcsány vallotta be, legalább saját maguk előtt. És el is mondja, hogy nehezen élte meg ezt az időszakot ("majdnem beledöglöttem").

A hangvétel nyilván vulgáris, de a politikus is ember és egymás között voltak. Kiváncsi lennék Orbán miket mondd egy ilyen gyűlésen...

Nyilván a beszéd váltotta ki a tüntetéseket, ahol szeptemberben a rendőrséget még gyengeséggel vádolták, októberben meg más túlkapások voltak. A rendőrségi hibákért, a kilőtt szemekért Gyurcsány talán a fő felelős ezt nem vitatom. De kérdem én, kinek is állt érdekében, hogy balhé legyen és emberek nyomorodjanak meg? Az amúgy is nehéz helyzetben lévő kormányzatnak? Nem valószínű...

Az emberek csak azt a néhány káromkodást, mondatot ismerik, miközben maga a beszéd teljesen másról szól. Szerintem egyes mszp-sek illetve nyilván a fidesz akarta Gyurcsány bukását, talán ő nem akart olyan rosszat. Az mszp-ben viszont Gyurcsány nehéz helyeztben volt, mert ott is mindenki lopni akart, lenyúlni Hagyótól Zuschlagig az egész brigád, így nem tudta végigvinni amit akart, a fidesz alátolta az utcai zavargásokat, és szerintem Gyurcsány a mai napig kissé félre van értelmezve.


2018. márc. 17. 19:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
76%

Na igen a 26-os válasz nagyon szépen példázza, hogy miért kellene, egy elfogulatlan elemző munka az "elmúltnyolcévről", hogy ne lehessen ilyen hasra ütök és mondok nagyokat dolgokat írni, aminek többsége köszönő viszonyban nincs a valósággal.

A szomorú az, hogy még van is, aki elhiszi, vagy, hogy "felvette 2002-ben 3500 milliárdot"

Ha felvettek volna ekkora hitelt az azonnal látszódott volna az államadósságon, az akkori kb. 9500 milliárdnak ez több mint a harmada, miért nem tud erről a gigahitelről például az ÁKK?

2018. márc. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
34%

#31, honnan veszed, hogy miről tud az ÁKK? Volt hitelfelvétel, különben hogy nőtt volna meg az államadósság abszolút értékben és a GDP %-ban is olyan durván 2002 után?

KÖTELEZŐ magánnyugdíjalap -ha szakmai kérdéshez szólsz, használd a már nyelvünket (és közben fordítsd le angolra :) - a neve is abszurd).

Szóval évi 5-600 milliárdos hiánytermelés a költségvetésben és ugyanakkora hitelfelvételi kényszer. Szellemes, mondaná Kohn bácsi.

2018. márc. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
23%

A 42%-os válaszoló ezt írta:

"Amikor 2002-ben éjjel fél 12 -kor bemondta a tv, hogy 3500 milliárdot felvettek,"

Ez azt jelentené, hogy hirtelen 3500 milliárd forinttal megnőtt az államadósság.

Ez egy hatalmas ugrásszerű növekedés és látható lett volna az államadósságban, akkora összegről beszélünk mint a paksi hitel Oroszországtól. A 2002-es 9500 milliárdról négy év alatt 2006-ra érte el az államadósság a 13000 milliárdot, de nem így ment, hogy 2002-ben csettintettek egyet.

Másik számon kéred tőlem, hogy nem írom, hogy kötelező magánnyugdíj pénztári tagság, de közeben te meg Kohn bácsizol, elég furcsa körökben mozoghatsz, ha ez a szakmai nyelv arrafelé.

2018. márc. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
52%

33! Nem is vagy te olyan ostoba, mint kinézel. 3500 milliárd meglátszana a költségvetésen? Nos erről van szó, te szerencsétlen, hogy meg is látszott. Nem kicsit, nagyon. Majd még 400 milliárdot vettek fel, Mikor Fletót megkérdezték, mi lett a pénzzel, dühösen vágta oda, hogy már megmondta, a pedagógusok, egészség ügyiek, családok támogatására költötték a pénzt. Osztogatni kezdte, hogy az őszi önkormányzati választásokon is nyerjenek. És bizony jól mondod, ez annyi, mint a paks 2 költsége. Aztán mikor jött a törlesztés ideje, újabb hitelt vettek fel, majd abból törlesztették a régit. Ez így ment 2010-ig, amikor is már megvolt a 2008 válság, majd jött a 2010-2013 euroövezeti válság A GDP arányos adósság kb. 55%-ról ment fel 80 % fölé így lett kb. 20,5 ezer milliárd. Bizony jól írod, nagyon is látszott. Közben elszórtak 10 ezer milliárd EU pénzt, eladtak kb. 8 ezer milliárd állami vagyont is. Paks ehhez képest csak aprópénz. Az öszödi beszédből tudjuk, hogy már 2004-ben jelentkeztek a bajok.

A magánnyugdíj pénztárakról csak annyit, hogy a balos média ferdítése, hogy lenyúlták, stb. A kötelező törlesztő részletre ment el az egész, mint ahogy a bevándorlási kötvények is. Hajszál híján kerültük el az államcsődöt, ezen az áron. Mielőtt elkezdenéd, hogy 2008 válság, arra kérlek, ne tedd. 2006-ban már ki volt véreztetve az ország, 2007-ben kis híján összeomlott. Jelenleg a kamatait is alig tudjuk fizetni, nemhogy a tőkerészét. Ha csak minden évben lefaragtak volna 1 %-ot, ma valahol 35 % körüi lennénk, a fizetések pedig közelítenének az osztrákokéhoz.

2018. márc. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
4%

Akkor te nagyon felkészült és "elfogulatlan tényeket szerető válaszoló" mármint 42%-os, kérlek linkeld be amikor 2002-ben felvették a 3500 milliárdot és bemondta a TV. Nem föltétlen az interjút az ÁKK jelentést a hatalmas hitelről, a költségvetés számait, a GDP arányos adósság megugrását. Gondolom mindenre van tényszerű bizonyítékod, és még véletlen sem csak úgy dobálózol számokkal.

Nosza elő azzal a 3500 milliárddal. Meg a másik 400-al. Aztán beszélgethetünk arról, az osztrák életszínvonalról, amit elérhettünk volna. :-D

Meg a többi dologról, amit itt mesélsz. Nekem vannak számaim kezdve az államadósság alakulásától az EU-s pénzek lehívásán át az állami tulajdonhányad alakulásáig. Nem írom a válságot, hiszen kérted, végül is felesleges, ha valaki hülyét akar csinálni magából ki vagyok én, hogy az útjába álljak.

2018. márc. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
36%

#35

Kohnbácsi visszalátogat Budapestre, meglát egy utalautomatát.

Bedob egy forintot, megnyomja a "kiadás" gomvot, de nem történik semmi. Bedov még egy forintot, megnyomja... megint demmi.

Elismerően megbereheri az automata oldalát:

- Ügyes, ügyes....


Ez a '60-as éve középmagas vicce, jó régen disszidálhattál, ha ezt se ismered.

Szóval akkor miért aggódsz te a magyarországi dolgokon? ugyanúgy semmi közöd hozzá, mint Sorosnak ahhoz, hogy mi legyen Európába - kibicek.


A magánnyugdíj alapok (private pension found) köszönik, zavartalanul működnek, mióta létrejöttek. (1945-90 között volt egy kis zavar a működésükban, de hát az egy kis megfázás volt a magyar történelemben, ha a legsötétebb időszak is)


A "kötelező magánnyudgíj pénztár" - (hol a forsításod?) mármint, hogy az állam elterel magától bevételt, hogy azt hitelből pótolja:


"1998. január 1-i hatállyal a Horn-kormány vezette be a pályakezdők kötelező magánnyugdíjpénztári tagságát. A magánnyugdíjpénztárak bevételét az - addig egészében a költségvetésbe befolyt - munkavállalói járulék megosztásával biztosította; míg az állami rendszerben maradók járuléka (7%) továbbra is az államkasszába, addig a magánnyugdíjpénztári tagok járulékából 1%-a az államkasszába, a maradék 6% - tagdíjként - a magánnyugdíjpénztárakhoz került (e számok 2010-re 9,5%, 1,5%, 8%-ra változtak). A rendszer - gyakorlatilag - megszűnt 2012. január 1-jével.' (wiki)


Szóval, sajna vannak tények, meg valóság.

PS: Holnap el ne felejtsd megünnepelni Kun Bélát!

2018. márc. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
59%

Gyurcsányt nem lehet félreértelmezni


[link]


[link]

2018. márc. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 35-ke! Nos a TV-ben az államadósság bejelentése valamivel éjjel 11,30 után történt, persze erről nem lehet linkelni, meg nem is érdekes. DE persze, a kultikus 3500 milliárdnak van bőven nyoma, remélem ez elég lesz:

A KSH szerint at államadósság 2002-ben 9 224,2 milliárd volt, 2006 végén pedig 14705,72 milliárd, ezek különbsége ugyebár 5481,52 milliárd. Tehát látjuk, igazad van, nem 3900 milliárd.


[link]



[link]


Lehet olvasgatni! Ha az államadósság nem nőtt volna az osztogatásra elherdált összeggel, akkor most nem itt tartanánk. Tudod, ha nem lenne az a kicsi kis huncut 80 % feletti GDP/államadósság, most nem itt tartanánk. Ha védeni akarod a balliberális kormányzatot, amelyik valósággal felfalta az országot, kicsit felkészültebbnek kellene lenned. Áss mélyebbre, kicsit gondolkozzál és NE LEGYÉL OSTOBA!

2018. márc. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
23%

Egyszerűsítsünk, kedves 42%! Akartál valami ütőset mondani az "elmúltnyolcévre" így kitaláltad az egészet, az állítólagos TV riportról. Nem kell túlmagyarázni, csak ha már a szemünkbe hazudsz, ne akard bebizonyítani, hogy az igaz. Nem tudod megkerülni a tényt, hogy 2002-ben semmiféle 3500 milliárdos hitelfelvétel nem volt, csak láttad, hogy ennél a kérdésnél az ilyen válaszokat szeretik, te pedig kiszolgáltad a kedves vevőkört. Nem gondoltad, hogy lesz valaki olyan galád, hogy számon is kérjen. A 2005-ös cikk nem igazán jó érv egy 2002-es állítás gazolására...

légyszíves ne magyarázkodj, hazudtál, lebuktál, legalább viseld egy kis méltósággal.


A másik meg 78%-os, Kohn bácsival kezdünk, disszidálással, sorosozással, Kun Bélával folytatod. Lehet, hogy viccesnek szántad.

A szakmai nyelvet kéred számon, majd behozod a híresen rossz magyar wikipédiát, mint hiteles forrást.

A tények makacs dolgok ez igaz, makacs dolog, hogy a kötelező magánnyugdíjpénztári tagság hatalmas segítség lett volna az államnak később, makacs dolog az is, hogy ezt a rendszert, ami jól-rosszul, de megvolt még a világválság idején is, ennek a rendszernek szinte a teljes vagyonát elállamosították. Az is makacs dolog, hogy aki mindezek ellenére tag maradt, az nagyon is jól járt. 98-2011 között egy fenntartható jövő épült a manyuppal, 2011 után ezeket a tartalékokat felélték, a rendszert lerombolták, és abszolút nem foglalkoznak azzal, hogy mi lesz a mai fiatalabb generáció nyugdíjával, illetve szépen eltolták a problémát a jövőbe. A nyugdíj kassza ugyanis deficites lesz, egyre jobban. Tehát a MANYUP kivezetésével, még ha érvelhetünk is az adott szituációban szükségessége mellett egy rövid távú kiadáscsökkentés a hosszú távú eladósodás kedvéért. Ez is tény? Az. Makacs? Igen.

2018. márc. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 65%! Alias 39! Az ostobaság rendkívüli mértékben, sokféle képen jelentkezik, a médiában, pont amennyire tőled látjuk. Nem lepődtem meg a leveleden, mert a baloldali hívők általában vagy meg vannak vezetve, vagy megvették őket. Látom, fröcsögsz a dühtől, mert számodra kiderült az igazság, ugyanazt a sok ostobaságot, liberális fröcsögést írogatod, amelyet már betéve a könyökömön jött ki. Meg már mindenkinek, mert a hazudozáson kívül nincs ütőkártyád semmi. Tehát akkor néhány adat. /Figyelj, ez a kedvenc részem!/

A GDP arányos államadósság: 2002: 54,6% 2006: 64,1% 2010: 79,7 %. Euróban: 2002: 40359,7 millió euró 2006:61749,3 millió euró, 2010: 78092,3 millió euró. Ezt mind ellenőrizheted itt az eurostat táblázatában


[link]


akkor most egy kis előadás a 3500 milliárdról, amit nem akartál elolvasni. Áder János felszólalása a parlamentben: 224. ülésnap (2005.05.11.), 20. felszólalás


"Egy másik adat: az államadósság. A polgári kormány négy év alatt 61 százalékról 53,5 százalékra csökkentette az államadósságnak a nemzeti jövedelemhez viszonyított arányát. Mit tettek önök ehhez képest? Három év alatt az 53,5 százalékról ismét 60 százalék fölé növelték az államadósság arányát. (Közbeszólások a Fidesz soraiból: Úgy van! Bravó!) Egyfolytában más sem zajlott az elmúlt három évben, mint kísérletezés. Kísérleteznek a magyar gazdasággal, és kísérleteznek a magyar emberekkel. (Közbeszólások a Fidesz soraiból: Úgy van! - Érettségi! - Dilettánsok!)

Jól mutatja az ország nemzetközi megítélésének romlása is mindezt. Egyetlen példát hadd mondjak az idő rövidségére tekintettel! A világgazdasági fórum az üzleti versenyképesség szempontjából rangsorolta Magyarországot 2002-ben. Akkor a 28. helyen voltunk. Egy évvel később, 2003-ban, a szocialista kormányzás lendületes eredményének következtében 38.-ak lettünk, tehát 10 hellyel csúsztunk hátrébb, majd egy újabb év elteltével már az 53. helyen tanyáztunk. (Közbeszólások a Fidesz soraiból: Lendületes!) Ez ám a lendület!


Néhány mondatot szóljunk még az államadósságról, hiszen a munkanélküliség növekedése mellett az államadósság növekedése az egyik legdrámaibb kérdés. Már a múlt év végén 3500 milliárddal nőtt a magyar államadósság. Ezt még önök megfejelték az első két hónapban fölvett további hitelekkel. Több mint 4000 milliárd forintos hitelt vettek föl az elmúlt három esztendőben. Hónapok óta kérdezgetjük önöktől, hogy hol a pénz, hová költötték, mire költötték. Ha figyelembe vesszük azt, hogy önöknek az adóemelések révén jelentős többlet-adóbevételeik voltak, ha figyelembe vesszük azt, hogy hatalmas mennyiségű állami vagyont adtak el, és ebből szintén többlet költségvetési bevételeik voltak; ha figyelembe vesszük azt, hogy több megszorító csomagot is életbe léptettek, ami további költségvetési bevételeket biztosított az önök számára, akkor nem egyszeresen, hanem kétszeresen, háromszorosan is indokolt föltenni azt a kérdést, hogy hol pénz, mire költötték."

Gyurcsány Ferenc egyszerűbben fogalmazott:


"A közalkalmazotti bérekre, a nyugdíjakra, a családtámogatásra és a lakástámogatásra fordították az említett összeget." Nem szükséges a közgazdaság-tudományok doktorának lenni ahhoz, hogy lássuk hogy, a későbbiekben milyen árat kell az ilyen "adományokért" fizetni."

"Elődje "leleplezését" maga Gyurcsány Ferenc tette meg, amikor kifejtette, jóléti intézkedésekre fordították az elmúlt két és fél évben a hiteleket. Magyarázkodásra azért kényszerült, mert az ellenzéki pártelnök, Orbán Viktor kérdőre vonta hogy, hol van az a 3500 milliárd forint, amivel emelkedett az államadósság a Medgyessy-kormány megalakulása óta. A miniszterelnök – a születésnapjukat ünneplő tömeg előtt indulatosan reagált ellenfele szavaira. "Melyik intézkedést vegyük el, Orbán úr?" – tette fel a kérdés. Majd hozzátette: "A másik út az adóemelés, a harmadik pedig az, hogy fogja be a száját akkor, ha a költségvetés világáról beszél." akkoriban tele volt velük a sajtó. Tehát mint láttuk, hogy a 3500 milliárdra rákérdeztek egyszer-kétszer, de igazad van, mert nincs semmiféle 3500 milliárd. Csak ennek több mint a másfélszerese. Csak megjegyezném, hogy a KSH adatait szoktam nézni, de a Wikipédia is onnan vette az adatait. Azon is a KSH adatai vannak. A hitelminősítők, egyéb szervek más módszerrel számolják ki az adatokat, ezért néha 1-2 % különbséget találsz, de a lényegen ez nem változtat.

A másik, ha már itt tartunk még a 3000 milliárd magánnyugdíj pénztár. Tudod, amit a balliberális ellenzék mindig szeret elsumákolni. Nos az ment az államadósságba. Miután Fletóék elqrták. Ugyanis a balliberális kormány - tudod, amelyik eladta az országot - minden hitelt úgy vett fel, hogy azt a következő ciklusban kelljen törleszteni. Így ha nyernek, megy minden tovább, ha vesztenek, akkor a következő kormány belebukik, majd ők vissza tudnak térni. 2010 után várták, hogy a Fidesz belebukik és államcsődöt kell jelentenie. De a magánnyugdíjas trükkel elkerülték az államcsődöt, mi több nem vettek fel újabb IMF hitelt, sőt kifizették az IMF-t, ekkora pofont utoljára Mike Tysontól láthattunk fénykorában. Most már tudod, miért kellett népszerűsíteni a magánnyugdíjas trükköt azzal, hogy lenyúlták. Túlélték a 2010-2013-as euroövezeti válságot, majd jött a rettenet, a borzadály, minden MSZP-s rémálma: A gazdasági adatok elkezdtek javulni. Hát marad a ballibes sajtó, meg a szokásos hazudozás. A külföldi nem régen kapott egy jó nagy flekket, amikor tagadta a migránsokkal való problémákat, mire Angela Merkel bejelentette a no-go zónák létét- összesen 18-at. Ma már több van. Ez már mindenki előtt ismeretes - kivéve a magyar balliberális médiát, szerintük ez most sincs.

Végezetül egy idézet, a linkel együtt:


"Az Országgyűlés Számvevôszéki és Költségvetési Bizottságának a 2002–2010 közötti államadósság-növekedésének okait vizsgáló albizottság (továbbiakban Albizottság) július 31-én kiadott jelentése szerint „Magyarország legnagyobb problémáját ma a súlyos eladósodottság jelenti”.


A Jelentés megállapítja: a 2002 és 2010 között hivatalban volt szocialista kormányok bűnt követtek el azzal, hogy súlyosan eladósították, és ezzel a végletekig kiszolgáltatottá tették Magyarországot, ezen 8 év alatt ugyanis 50 százalékkal nôtt Magyarország GDP-hez mért államadóssága. Az Albizottság vizsgálata egyértelművé tette, hogy az államadósság drámai mértékű növekedését nem nemzetközi gazdasági folyamatok, hanem a szocialista kormányok hibás, rossz gazdaságpolitikai döntései okozták.


A Jelentés szerint Medgyessy Péter az Albizottság elôtt elismerte, hogy kormánya 2002-ben egy jó állapotban lévô gazdaságot vehetett át, Bajnai Gordon 2009-et illetôen már az összeomlás szélén álló gazdaságról beszélt, a nemzeti ügyek kormányának pedig rendkívüli gazdasági intézkedéseket kellett bevezetnie Magyarország talpon maradása érdekében. „Mindez egyértelműen bizonyítja, hogy súlyos felelôsség terheli Medgyessy Pétert, Gyurcsány Ferencet, Bajnai Gordont, valamint kormányaikat” – olvasható az Albizottság dokumentumában. Ugyancsak olvasható, hogy Magyarország hitelessége is mélypontra került a gazdasági adatok folyamatos meghamisítása miatt. Bebizonyosodott, hogy a költségvetési hiány mértékét is rendre meghamisították. A jelentés megállapítja: „ma ennek a bűnnek, vagyis az ország eladósításának következményeit viseli minden magyar ember, és minden magyar család: munkájukból nem saját maguk gyarapodnak, hanem a külföld profitál, hiszen a személyi jövedelemadó minden 10 befizetett forintjából 7-et az adósság törlesztésére, kamatjára kell fordítani”.


[link]


De igazad van, nincs semmilyen 3500 milliárd. Csak a háromszorosa..

2018. márc. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!