Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tanártársaim! Hallottatok...

Tanártársaim! Hallottatok ígéretet arra, hogy korrigálják végre megalázóan alacsony fizetésünket?

Figyelt kérdés
Én csak a Jobbikos Balczó úrtól hallottam egy mondatot, hogy hiányolja ezt...de tesznek is majd érte bárkik szerintetek? Ha tudtok valamit, írjátok ide légyszi!
2010. máj. 26. 11:58
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
45%

Kedves kérdező. Sokan összetennék a kezüket, ha a szülei olyan magasan kvalifikált emberek lennének, mint a te szüleid, ráadásul orvosok, úgy is mondhatnám,hogy nem születtél rossz helyre,nagyon nem, még anyagi szempontból sem valószínűleg. Azért így könnyebb elkezdeni az életet minden szempontból.

Nekem apukám régen meghalt, akkor még kicsi voltam, anyám egyedül nevelt, majd munkanélküli lett. Az én helyzetemben például nem volt se kulturális tőke az alacsony iskolázottság miatt, de nem beszélhetek kellő anyagi háttérről sem. Magamnak kellett megteremteni a feltételeket, mert se beszélgetni nem tudtam tudományos, tanulmányi dolgokról velük, se támogatást nem tudtak nyújtani, csak ami létszükség. Mégis küzdöttem, kínlódtam, elmentem a felsőoktatásba és most ismét egyetemre, mellette dolgozok és nem siránkozok állandóan, hogy milyen rossz a helyzetem. Csak magamra számíthatok, egy forint támogatást sem remélhetek senkitől, de küzdök, keresem a lehetőségeket, ahelyett, hogy nyavajognék állandóan.Tudod, arról a lerobbant lakótelepről, ahonnan én jövök olyan családi tragédiákkal, sorsokkal találkoztam,hogy azokat látván már nekem nem lenne pofán siránkozni folyton-folyvást, mert ebben az országban rengetegen tehetnék ugyanezt.

2010. máj. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
"havi 140000" Hogy lehet ilyen pofátlanul hazudni? Tudod Te mennyi a diplomás minimálbér, Te gyökér? Milyen tanár vagy Te? Emeljék mindenkinek a fizetését? Nem az MSZP van hatalmon, nem tűnt fel? Hogy lehet valaki ennyire barom? Úr isten!
2010. máj. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 A kérdező kommentje:
Tudod mennyi gyedet kapok? Egy fizetésből élünk. S a bért nettóban értettem. Adómat elszúrták. Nem vagyok maszopos amúgy. Ki a gyökér? Utolsó előtti, minden elismerésem a tiéd. Remélem, boldog leszel. S most búcsúzom, mert elegem van. Annak a néhány kollégának köszi a választ.
2010. máj. 30. 22:20
 64/70 anonim válasza:
annak, aki irt a 75 ezret kereso molekularis biologus ismeroserol: szegyellje magat az iusmerosod, hogy ennyi penzert elvallal egy allast diplomaval es doktori vegzettseggel. egyaltalan nem sajnalom ot, hogy hagyta magat ilyen szinten kigyalazni. Ezek az emberek a legkartekonyabbak a hihetetlen merteku szolgalelkusegukkel es belenyugvasukkal, akiket ez a palya nem is haboz majd kihasznalni. Birkasagaval meghatarozza a standardot, amihez mindenkinek igazodnia kell majd, mert mindig lesz egy martirkodo balfek, aki majd elvallal egy kutatoi allast ennyi penzert. Aki meg nem kavicsokert szeretne dolgozni, az meg mehet ahova akar, mert normalis allast az ilyen szanalmas barmok miatt nem fog a szakmaban kapni. Szegyenletes a munkaado intezet is, de a legnagyobb gyalazat a 75 ezerert pipettazo ismerosod. nem tudom sajnalni. remelem, megfagy telen, mert majd nem fogja tudni ebbol a penzbol kigazdalkodni a futesszamlajat :D es akkor talan majd elgondolkozik, hol es mikor kellett volna a sarjkara allnia. bar ugysem fog, ebben a szakmaban nagy divat a kussolas. Csak beget hogy alacsony fizetes pedig doktori. hat hajra, biztos ezekbol lesz majd a legujabb magyar Nobel-dijas (nem)
2012. jún. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
Bazzeg, most olvasom csak. :D Azt mondja, 2 emberre 140 ezer a nettója. De csak ő keres. :DDDDDDD Te nagyon hülye vagy bakker. :D
2012. jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 A kérdező kommentje:
Egy kereső, egy gyed, 4 ember. Szövegértési gondok. Sajnállak.
2012. jún. 15. 13:55
 67/70 anonim ***** válasza:
Te a tanárok fizetéséről nyüsszögsz. Azt mondtad, hogy 2 embernek, két gyerekkel megalázóan alacsony a havi netto 140'000. Erre kiderül, hogy csak te keresel. Tehát a te havi jövedelmed netto 140 ezer. Brutto 240-260? Szerinted a munkaadóknak tekintettel kellene lennie arra, hogy csak az egyik fél keres? :D De amúgy jó tudni, hogy van olyan tanár, aki havi netto 140-t keres...
2012. jún. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 A kérdező kommentje:
Idióta, te sem értesz magyarul? Hogy keresnék, ha otthon vagyok a gyerekekkel? És nem lehet megérteni, hogy a havi összeg az egy kereset és egy gyed együtt? Amúgy belefáradtam már a hülye válaszaitokba. Zárásképp: igenis megalázóan alacsonyak a fizetések, és remélem, felemelik majd úgy, ahogyan megillet minket. Eléggé érdekesen nyilatkoztok azokról, akik a gyerekeiteket nevelik, oktatják. Aztán meg majd csodálkoztok, ha egyszer csak nem lesz nekünk mindez fontos éhbérért, és elmegyünk más szakterületre, a gyerekeiteket meg majd az utcáról beterelt, épphogy olvasni tudó munkanélküliek tanítják. Jó szórakozást hozzá. Hülyék.
2012. jún. 17. 15:22
 69/70 anonim ***** válasza:
Aztán milyen területre mennél el? :D A tanárok most már jó lenne, ha felfognák, hogy arany életük van, az átlaghoz viszonyított jó fizetésért, és unalmas már, hogy állandóan nyervognak. Ha annyira ügyes vagy, akkor keress az általad vélt intelligenciádnak megfelelő állást.
2012. jún. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim válasza:
pl elmehet kulfoldre tanarnak, barki elmehet most mar barminek egesz Europaban, felesleges gunyolodni. Majd szepen kiurul az orszag. Igazabol sztem azok a szanalmasak, akik meg otthon vannak es havi 100 ezer ft-okert nyomjak a szellemi munkat.
2012. jún. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!