Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tanártársaim! Hallottatok...

Tanártársaim! Hallottatok ígéretet arra, hogy korrigálják végre megalázóan alacsony fizetésünket?

Figyelt kérdés
Én csak a Jobbikos Balczó úrtól hallottam egy mondatot, hogy hiányolja ezt...de tesznek is majd érte bárkik szerintetek? Ha tudtok valamit, írjátok ide légyszi!
2010. máj. 26. 11:58
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
13%
magyarázd már el, hogy kapnak 200000et a gyerekek után???
2010. máj. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
100%

Én tanár végzős vagyok, most szembesültem a tanárok igazi helyzetével, amikor gyakorlaton voltam. Nem értem miért hiszik azt sokan, hogy a tanárnak könnyű a munkája... Nyilván mert fogalmuk sincs mit jelent tanárnak lenni. Így viszont hiába magyarázom el, úgysem fogják föl...


Engem nem érdekel a fizetés, de hogy az embert sz*rba sem veszik sok helyen, ez felháborít. Kíváncsi vagyok, hogy akik most a tanárok fizetése ellen sikítanak, azok hol lennének, ha nem jártak volna iskolába, nem lett volna tanáruk, aki felkészíti, nyaggatja, utat mutat, oktat, és legújabban már nevel is!

Dolgozatot javítani egyébként sokkal nehezebb mint amilyennek látszik, csak próbálja ki valaki, eszméletlen időigényes, akár kényelmes a fotel, akár nem. Az órákra tisztességesen felkészülni szintén sokáig tart, jóval több mint maga a 45 perces óra.

2010. máj. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. máj. 26. 16:34
 44/70 anonim ***** válasza:
40%
Mindjárt elkezdjük sajnálni szegény tanárokat. Meséljek arról mennyivel felelősségteljesebb munkát végez egy ápolónő sokkal kevesebb pénzért? Ugyanannyit ült egyetemen, mint a tanár hallgató, csak őket még szopatják is anatómiából, meg latinból, meg a többiből. Nehogymár a tanároknak sírniuk kelljen! Matekra jártam, egyik pajtásom ápolónak tanult, szal ne sírjunk a felsőoktatási problémákról sem. Persze ha innen közeítjük meg, akkor melyik társadalmi réteg ne "érdemelne" meg kétszer ennyi fizetést? Szerintem kevés kivételtől eltekintve, mindenki kétszer, sőt sokkal töbször ennyi pénzt érdemelne. De mikor mindenkinek kevés, akkor ne akarjon már senki fontosabb lenni a többinél.
2010. máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
54%
Ismerősöm molekuláris biológus, az egyik legnehezebb szak az egyetemen, végigjárta az 5 évet, majd 3 évet járt doktori képzésre, mellette rengeteg kísérletezésen,gyakorlaton kellett rész vennie. Most egy laborban dolgozik 75ezer Ft-ért, megalkuvással és lemondással, napi 10-12 óra munkával, és a többi biológusnak sem jobb a helyzete. Nem tudom sajnálni a tanárokat, sajnálom.
2010. máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok tanár, mégis tisztelem a tanárokat, és átérzem, a helyzet súlyát. Bizony a kormány tagjainak szájából egyszer sem hangzott el a tanárok, béreinek emelésének még a szándéka sem, sőt az egész oktatásügyről nem sok szó esik....(sajnos)
2010. máj. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:

Mondom értelmes szakot kellett volna választanod.

Ha az énektanár lead heti egy órát,az heti 8 óra,ha viszi fele földrajzot,akkor még plusz 8 óra,hol is van a heti óraszám?

Egyébként csak hogy tudd,sok helyen a szüneteket ledolgoztatják,úgyhogy napi egy órát én még rá is vernék a tanárokra....

2010. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 A kérdező kommentje:
Okoskám! Szerinted csak 8 osztály van egy átlagos gimiben? És mit gondolsz, szombatonként mi mit dolgozunk le? Már megint olyan kaffog, akinek lövése sincs a témához. Most már tényleg elegem van a hozzád hasonló, hozzá nem értő, primitív parasztokból.
2010. máj. 28. 09:00
 49/70 anonim ***** válasza:
De akkor ennyi erővel mindenki rinyálhatna.Az 5x12-őző gyári munkás,aki 3 ember helyett dolgozik,a tűzoltók akiknek egyszerűen ki se fizetik a túlórákat stb.
2010. máj. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 A kérdező kommentje:
Hát persze, rinyáljanak. De én csak a magam nevében rinyálhatok. Basszus, nézzétek meg a tanári fizukat külföldön. Köszönöm.
2010. máj. 29. 08:28
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!