Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért baj az, hogy a kormány...

Mért baj az, hogy a kormány csökkenteni akarja a gimnazisták számát, amikor már annyi jogász, közgazdász, politològus, szociològus van, hogy a Dunát lehetne velük telerekeszteni?

Figyelt kérdés
Pont,hogy a könnyű bejutàs a gimnàziumokba vezet a tùlkèpzèshezmert ott lènyegèben csak egy tovàbbtanulàsra jogosito papírt adnaj
2017. máj. 25. 12:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
0%

"Egy gyenge gimnáziumba tanultam tovabb, olyanba, amilyeneket most a Fidesz bezáratna. Onnan pedig egyetemre mentem, és ma szoftverfejlesztőként dolgozok, és keresek relatív jól.


Ti újkommunisták szerint nekem akkor anno valamilyen szakmunkásképzőben kellett volna tanulnom. Igen ám, de nagyon rossz a kézügyességem, és az érzékem is a szereléshez, barkácsoláshoz. Tehát tipikus kókler lehettem volna, jó eséllyel munkam nem lenne, vagy minimálbérért gürcölnék egy gyárban. Tudom, hogy ti újkomcsik ezt a modellt javasoljátok, csak akkor be hazudjátok, hogy erős gazdaságot akartok, mert ti inkább egy szegény országot akartok, mert ott lehet legkönnyebben megmondani mindenkinek, hogy mit csináljon. A tehetős, önálló, anyagilag független középosztálybeli állampolgár nektek az ellenségetek.

"


"Ti" :DDD


Elvégeztél egy műszaki-informatikai egyetemet, de azt nem tudod, hogy tulajdonképpen az informatikai szakiskolában tökéletesen ugyan azt tanítják, mint az egyetemen.

nászli dán :DDD


te is jobban jártál volna szerintem egy informatikai szakközéppel, ahol sokkal kevesebb olyan tárgyad lett volna, amihez állításod szerint már általánosban sem volt sok affinitásod

2017. máj. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
100%

71:

Tudom mit tanítanak az informatikai szakközépiskolákban, jópár barátom, ismerősöm járt olyanba, és egyáltalan nem igaz, amit állítasz. Az első félévben többet leadnak egyetemen, mint amit ott 4 év alatt összesen tanulnak. Emellett meg ugye az önképzésen van a hangsúly, plusz az egyetem alatt is lehetőség van rengeteg tudást felszívni akár hallgatótarsaktól, akár szakmai programokon keresztül, akár programozási versenyeken résztvenni, stb., stb. Ég és föld, összevethetetlen azzal, amit egy informatikai szakközépisjila nyújt. Még akkor is, hogy ha a tananyag jelentős része nem igazán hasznos.


Szerintem csak a tudatlanságodat árulod el, mikor ilyen sarkos kijelentéseket teszel, láthatóan sosem jártál egyetem közelében.

2017. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
0%

én jártam, és nem is lettem ilyen suttyó, mint te


gondolom te a gimiben sokkal több informatikához kapsoldó dolgot sajátítottál el, mintha infós szakközépbe mentél volna :DDD


ki hisz ezt el?!


szerintem te csak egy wannabe gyenge gimibe járó középiskolás vagy

2017. máj. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
100%

"ahol sokkal kevesebb olyan tárgyad lett volna, amihez állításod szerint már általánosban sem volt sok affinitásod"


Sehol nem állítottam ilyet. Azt írtam, hogy rossz tanuló voltam általanos iskolában. Ugyanakkor mindenből ötösre érettségiztem, 2 tárgyból emelt szinten. Az én esetem nagyon jó példa arra, hogy ha túl korán beskatulyázzuk a diákokat, akkor messze nem használjuk ki a bennük rejlő potenciális lehetőséget. Van egy barátom, aki tizedikben félévkor 5 tantárgyból bukásra állt, aztán ő írta az egyik legjobb matek érettségit, és ő is diplomát szerzett, nem is könnyű szakon.

2017. máj. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
100%

"gondolom te a gimiben sokkal több informatikához kapsoldó dolgot sajátítottál el, mintha infós szakközépbe mentél volna :DDD "


Nem, de ettől függetlenül elég jó infó faktunk volt, ahol programozást is tanultunk, egyébként egy másik, erősebb gimnáziumban.


Én annyit mondtam, hogy akik infós szakközépbe jártak, azok töredék annyit nem tanultak ott, mint ami csak első félévben előjött az egyetemen.


Te a 8 általánost nem végezted el, mert akkor tudnád legalább azt, hogy milyen betűvel kezdünk mondatot.

2017. máj. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg kettő iskolának volt a városunknak infó szakközepes osztálya, mindkettő tipikus suttyóképző volt, gondolom te is ilyenbe jársz, nem pedig jártál, mert a stílusod alapján nem lehetsz több 16-nál. Nekem is volt egy korszakom anno, mikor agyatlanul szidtam a bölcsészeket, csak már rég kinőttem belőle. Talán te is ki fogod nőni.
2017. máj. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a bajom a szakközépekkel, hogy túl hamar döntés elé állítja az embert.

Ha a gyerek elmegy gimibe, akkor 12-14 éves korában elkezd tanulni mindenféle általános dolgot, 16-7 évesen a fakultációkkal kicsit specializálódhat, hogy aztán 18-9 évesen az érettséginél már kerek elképzelése legyen mit is akar csinálni a hátralévő életében. A döntés igazán csak 16-7 éves korban jön el, de egy érettségivel még mindig elmehet OKJ-s képzésekre, hogy echte szakmát tanuljon, és egyetemre, hogy felsőfokon tanuljon.


Ezzel szemben ha szakközépbe mész, akkor már 13-4 éves korodban tudnod kell, hogy mivel akarod tölteni az életedet, hiszen az egész iskola egy specializáció. Persze, van aki már tudja 13 évesen, hogy programozó akar lenni, de ez nem általános, és nem is elvárható egy ekkora gyerektől, hogy ilyen szintű felelős döntést hozzon. Úgyhogy sokszor anyuka dönti el. Azzal meg aztán nem vagyunk előrébb.

Persze, szakközépből is lehet jó érettségivel egyetemre vagy OKJ-ra menni, de miután nem ad olyan széles spektrumú képzést, mint a gimnázium, így a tanulónak nincs is akkora rálátása különböző tárgyakra, hogy mi érdekelhetné.


A gimnázium kitolja a döntés lehetőségét. Egy 16-7 éves fiatalnak még nincs szavazati joga, így nem tud az ország elkövetkezendő 4 évére hatással lenni. Mégis elvárjuk tőlük, hogy a saját életük elkövetkezendő 40 évéhez képest felelősen döntsön. Elég irreális, de ennél már csak az irreálisabb, amikor ugyanezt 13 éves gyerekektől várjuk el.

2017. máj. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
100%

77:

A szakközépből is lehetett menni bármire, főleg miután bevezették 2004 magasságában az emelt szintű előkészítők rendszerét, van olyan ismerősöm aki szakközépből ment orvosira. Csakhogy a Fidesz ezek helyett bevezette a szakgimnáziumokat, ahol a természettudományos képzés erősen korlátozott, így esélytelen, hogy mondjuk biológia és kémia emelt szintűre menjenek. Mellesleg már az elnevezés is hazugság, mert valójában távolodott az új rendszerben a gimnáziumoktól. A szakmunkásképzőt pedig mostantól szakközépiskolának hívják, hogy teljes legyen a zavar.

2017. máj. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
0%

basszus hogy mennél te biosz kémia emeltre, hogyha ez neked már általánosban sem ment?


a gimi annak való, aki ezeket meg is tanulja nem csak végigüli

2017. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
100%
79, ez most így mi?:D 78 mondott egy példát, erre ráhúztad, hogy ő nem is ért a bioszkémiához? Ez honnan jön neked?:D
2017. máj. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!