Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egykulcsos adórendszer...

Az egykulcsos adórendszer mitől igazságtalan?

Figyelt kérdés

Pont az ismerősök közt megint téma volt az üzenőfalon hogy követelik többek közt ennek az eltörlését.


Miért nem igazságos, ha valaki 100 ezer Ft-ot keres, akkor leadja annak egy részét, aki meg 300 ezret, az ennek a háromszorosát?


Én több kulcsos rendszerben adózok, és én valahogy azt érzem igazságtalannak, hogy én a legfelsőbe esek, és mindenki csak a markát tartja. A feleségem részmunkaidőben elmegy minimálbér alatt dolgozni, de mindjárt azt is lesápolják, mert a családban így is "magas" az összjövedelem.

Ha véletlenül túllépné 1 centtel a határt, akkor meg már megszúnne a családi biztosítás (tb), és szinte az egész keresetét leadhatná az egészségpénztárnál.


Jobb lenne magyarországon is egy ilyen rendszer? (és még emellett is olyan drága a fogász, hogy a helyiek magyarországra járnak)


2017. márc. 15. 21:08
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintem is az egykulcsos a legigazságosabb. Tök mindegy mennyit keresel, leadod az x százalékát, nincs vita."


Ja, csak éppen ott a probléma, hogy nem egyedül személyi jövedelemadó van, hanem egy rakás másik is, ami mindenkitől ugyanannyit vesz el.

Például az 5000 forintos megyematrica az ugyanannyiba kerül a havi 100-at keresőnek, mint az 1 milliót keresőnek.

2017. márc. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

"Az IG-Metall táblázatban tisztán benne van, hogy a konszerneknél kB. mennyi"


Dehogy. Az IG-Metall tablazatban az van benne hogy MINIMUM mennyi. Tobbet lehet adni, adnak is. Nyilvan annak akinek erdemes.

2017. márc. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:

Én arra golndolok, ahol meg van határozva, hogy EG1-12 pl, vagy az egyik irodánál volt T1-T5 technikusoknak, I1-I5 mérnököknek.

Mindegyiknél megvolt a játéktér, egy -tól -ig sáv. És sokszor azzal trükkötztek, hogy berakják inkább a kezdö mérnököt tapasztalt technikusnak T5-be, mert ott nem megy feljebb. I1-böl az idövel menne feljebb.


A másik rendszerben nálunk pl. EG9 az konkrétan 4250 havit jelentett.

És ebben a rendszerben viszont már nem automatikus az ugrás, csak az éves pár %-os emelés jön automatikusan. Akkor ugrik az ember feljebb vagy akár aussertariflichnak, ha megzsarolja öket, és szükség van rá.

Mindezek ellenére egyelöre jól meg lehet lenni belöle ha így maradna, de én azt érzem, hogy évröl évre lefelé csúszás van. 6 éve még a 44-böl is jól meg lehetett itt élni, és még meg is lehetett takarítani, most már szerintem nem igazán.

2017. márc. 17. 09:40
 44/44 anonim ***** válasza:

Nalunk ugy van hogy minden munkakor be van sorolva hogy melyik EG szintbe tartozik. Azt garantaltan megkapja mindenki, de arra jonnek meg kulonfele kiegeszito dolgok. Eleve letezik az un. "Außertarifliche Zulage" ami kabe barmekkora lehet es a ceg hatarozza meg hogy mennyit ad, es ad is, mert jo embereket amugy nem kap meg sima EG besorolasert. Aztan van meg teljesitmenyber is, ami 15-20% korul van, es persze a premium, nyari+karacsonyi penzek.


Evi 45e euro bruttobol mi konkretan ehen halnank, tavaly annyit koltottunk el nettoban...

2017. márc. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!