Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egykulcsos adórendszer...

Az egykulcsos adórendszer mitől igazságtalan?

Figyelt kérdés

Pont az ismerősök közt megint téma volt az üzenőfalon hogy követelik többek közt ennek az eltörlését.


Miért nem igazságos, ha valaki 100 ezer Ft-ot keres, akkor leadja annak egy részét, aki meg 300 ezret, az ennek a háromszorosát?


Én több kulcsos rendszerben adózok, és én valahogy azt érzem igazságtalannak, hogy én a legfelsőbe esek, és mindenki csak a markát tartja. A feleségem részmunkaidőben elmegy minimálbér alatt dolgozni, de mindjárt azt is lesápolják, mert a családban így is "magas" az összjövedelem.

Ha véletlenül túllépné 1 centtel a határt, akkor meg már megszúnne a családi biztosítás (tb), és szinte az egész keresetét leadhatná az egészségpénztárnál.


Jobb lenne magyarországon is egy ilyen rendszer? (és még emellett is olyan drága a fogász, hogy a helyiek magyarországra járnak)


2017. márc. 15. 21:08
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem is az egykulcsos a legigazságosabb. Tök mindegy mennyit keresel, leadod az x százalékát, nincs vita. Azért az elég vicces amikor többkulcsosban kicsit alacsonyabb keresettel több pénz maradhat a zsebedben ha pont alulról súrolod a határt mint annak aki a határ fölött keres kicsivel.
2017. márc. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
57%

"Azért az elég vicces amikor többkulcsosban kicsit alacsonyabb keresettel több pénz maradhat a zsebedben ha pont alulról súrolod a határt mint annak aki a határ fölött keres kicsivel."


Aztán csodálkozunk, hogy sokan igazságosnak tartják az egykulcsos adót, ha egyszer valaki tájékozatlan. Nem, a progresszív adózás nem így működik.

A progresszív úgy működik, hogy a jövedelmed egy bizonyos értékhatárig adózik egy adott százalékkal, az afeletti RÉSZ meg egy nagyobbal. Tehát nincs olyan, hogy valakinek kevesebb fizetése lesz. Ha mondjuk bruttó 250 ezer lenne az alsó kulcs határa, akkor ha valaki bruttó 300-at keres, annak csak 50 ezer forint után kellene nagyobb kulccsal adóznia!

2017. márc. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
44%

Egy kulcsos rendszer egyenlő (ezért támogatják a liberális/neoliberális gazdasg politikát folytató pártok(lásd FIDESZ))


A többkulcsos viszont igazságosabb miszerint akinek többje van többel száljon be a közösbe és igy a minimál bérből élő és tud olyan életszínvonalon élni ami emberhez méltó.(ezt az adózási rendszert támogatják a baloldaliak/szocdemek/proggressziv liberálisok)

2017. márc. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
57%
#8: Akinek nem tisztességesen jön be pl. adócsaló vállalkozók, azoknak ez papíron nem jelenik meg, ergo ebből egy fillért nem adóznak, sőt sokszor papíron jövedelem nélküliek/minimálbéresek, ellenben aki legálisan szerzi a jövedelmét, de nem keres annyit, mint pl. egy diplomata, vagy egy fogorvos, aki már annyit keres, hogy tényleg nem érezné meg a többletadót, vagyis magyarán a középosztálybeli, na az van megszivatva a többkulcsossal, sokszor a feketemunkás vagy az adócsaló javára, akik csak papíron nem érik el a magasabb küszöbhöz tartozó jövedelemküszöböt. Ahol ekkora pénzek mozognak a szürke-, illetve feketegazdaságban, mint itt Magyarországon, a többkulcsos adózási rendszer csak a becsületesen dolgozókat sz0patja meg.
2017. márc. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
40%

Tanultatok volna bakker, aztán akkor nem az lenne a legnagyobb bajotok, hogy hogyan éltek meg a minimálbérből.

Nem arra kell irigykedni, és nem attól kell sajnálni, aki nem keveset tett érte, hogy ma magasabb jövedelme legyen!

Progresszív mi? Azzal is csak ott tartanánk, hogy én termeljem ki az állam bevételeit, hogy a hozzátok hasonló lúzerek magasabb életszínvonalon lébecoljanak!

Nincs kedvem hozzá, bocsi.

2017. márc. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
56%

"Tanultatok volna bakker, aztán akkor nem az lenne a legnagyobb bajotok, hogy hogyan éltek meg a minimálbérből."


Miről tetszik beszélni? A tisztességesen ledolgozott munkáért jár a tisztességes fizetés akkor is ha analfabéta vagy és 8 osztályod sincs. Nem tudom mi lenne a tanult valagaddal, ha nem lenne aki a szemetedet amit megtermeltél elvigye tőled, vagy nem lenne aki az illemhelyet amit igénybe veszel kitakarítaná, vagy nem lenne aki az általad is látogatott köztereken tisztaságot csinál stb. stb. stb.


A minimálbéresek simán hasznosabb tagjai tudnak lenni a társadalomnak mint a diplomások, úgy omlana össze a társadalom és a gazdaság nélkülük mint a szél. Arról meg ne is beszéljünk, hogy látod te is akkor tanultál ezek szerint mégis itt tartasz értelmileg, hogy ezt a szádba kell rágja valaki.

2017. márc. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

Most nem azért mondom, de még Marx is megírta a Tőkében, hogy ha elvesszük a társadalom azon részétől a többletet, aki próbál "kiugrani", akkor ez visszafogja a fejlődést, mert a normális reakció az, hogy "minek dolgozzak többet, és szenvedjek, ha a szomszéd a napi 8 órájával elvan a langyosban".


Most a magam nyelvén mondtam el, a lényege ez volt.


Érdekes, hogy ennek ellenére a kommunizmusnak pont az ellentéte volt az alapja. (vegyünk el a gazdagtól és adjuk a szegénynek)

2017. márc. 16. 07:58
 28/44 A kérdező kommentje:

"A többkulcsos viszont igazságosabb miszerint akinek többje van többel száljon be a közösbe "


Szerinted ha 100 ezernek 16 ezer a 16%-a, akkor a 200-nak mennyi? Pont a duplája. Akkor nem többel száll be?


Abban egyetértünk, hogy valahol minimálbéreseknek sem szabadna utcára kerülniük, vagy éhen halniuk. De sajnos ez sehol nem megoldott 100%-ig.

2017. márc. 16. 08:02
 29/44 anonim ***** válasza:
65%

Azért megnyugtató látni, hogy az egykulcsos pártiak érvei kimerülnek abban, hogy "Miért nem tanultál proli aztakkóó keresnél sokat" meg abban, hogy hisztisen lepontoznak mindenkit. Tehát nagyjából olyan komoly a világról alkotott képük mint egy óvodásé.

Persze valahol megértem, láthatóan mint a 21-es válaszoló, azt se tudja, hogy miről beszél, amikor a többkulcsos adót szidja, csak a szája jár.

2017. márc. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
47%

Nem tom mért törölték a válaszomat, holott értelmesen egy mondatban leírtam.

Mert nem mindegy hogy ha valamit fizetsz azt havi 10000 $-ból fizeted mondjuk, vagy évi 10000 $-ból. Ennyi. Ez provokatív vagy értelmetlen?

2017. márc. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!