Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egykulcsos adórendszer...

Az egykulcsos adórendszer mitől igazságtalan?

Figyelt kérdés

Pont az ismerősök közt megint téma volt az üzenőfalon hogy követelik többek közt ennek az eltörlését.


Miért nem igazságos, ha valaki 100 ezer Ft-ot keres, akkor leadja annak egy részét, aki meg 300 ezret, az ennek a háromszorosát?


Én több kulcsos rendszerben adózok, és én valahogy azt érzem igazságtalannak, hogy én a legfelsőbe esek, és mindenki csak a markát tartja. A feleségem részmunkaidőben elmegy minimálbér alatt dolgozni, de mindjárt azt is lesápolják, mert a családban így is "magas" az összjövedelem.

Ha véletlenül túllépné 1 centtel a határt, akkor meg már megszúnne a családi biztosítás (tb), és szinte az egész keresetét leadhatná az egészségpénztárnál.


Jobb lenne magyarországon is egy ilyen rendszer? (és még emellett is olyan drága a fogász, hogy a helyiek magyarországra járnak)


2017. márc. 15. 21:08
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
17%

Mintha ti nem pontozgatnátok lefelé, csírák! Amúgy meg jelenleg akkor is egykulcsos az adórendszerünk, ha ti fejre álltok, és lehugyozzátok magatokat! És nekem akkor is ez a rendszer jobb, és amivel tudom, elő is fogom segíteni, hogy megmaradjon!

Ti meg csak sírjatok, ahelyett, hogy tennétek valamit annak érdekében, hogy ne minimálbérért dolgozzatok. Csak szólok, vállalkozói igazolványt egy napon belül tudsz igényelni minden okmányirodában.

Ja, nincs tudás, nincs bátorság, nincs tehetség??? Akkor viszont ne én fizessem meg a ti alkalmatlanságotokat!

2017. márc. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
48%

ma 11:26


Egy hithű fidesznyiket hallhattunk, taps :DDDD

2017. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

30#


Azért megnézném ki keres havi 10000 $-t. Eurpában szerintem kevesen. (USÁ-t nem tudom)

Tudom, mindjárt jön olyan aki németeknél magyarként 120 ezret keres évente. A bsj csak az hogy nálunk is a felsövezetés keres felette, a közép pedig jóval alatta.

2017. márc. 16. 14:33
 34/44 A kérdező kommentje:

"Azért megnyugtató látni, hogy az egykulcsos pártiak érvei kimerülnek abban, hogy "Miért nem tanultál proli aztakkóó keresnél sokat" meg abban, hogy hisztisen lepontoznak mindenkit."


Mert csak ezt szeretnéd látni. Arra nem reagáltál, amikor mondtam hogy az operátor 100 ezerböl 16-ot adózik, akkor a karbantartó meg 200 ezerböl 32-t.


Én még a többkulcsosban dolgoztam magyarországon suli mellett, akkor 85 ezerböl talán 60-65-öt megkaptam.

Amikor felemelték 100-ra, akkor megkaptam a 80-at talán.

Ez 16 éve volt pont.

2017. márc. 16. 14:36
 35/44 anonim ***** válasza:
52%

Mindkettő mellett és ellene is lehet érvelni, világnézeti alapon.


Személy szerint a többkulcsos rendszert társadalmi szempontból igazságosabbnak tartom, mert megtestesíti a társadalmi szolidaritást. Aki több terhet képes viselni az többet rak a közösbeert neki sem érdeke hogy a társadalomban ahol él, sok legyen a lecsúszott ember.

Az egykulcsos rendszer egy erősen liberális rendszer. Amivel nincs gond, csak a társadalmi hasznossága kérdéses.


A gyerekek után járó adókedvezményt viszont rettentő igazságtalan dolognak tartom, mert különbséget tesz a gyerekek között vagyoni helyzet szerint.

2017. márc. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
56%

"mindjárt jön olyan aki németeknél magyarként 120 ezret keres évente. A bsj csak az hogy nálunk is a felsövezetés keres felette, a közép pedig jóval alatta"


Jelen. Valóban, kis cégeknél xarul fizetnek.

2017. márc. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
48%

Köszönöm kérdező, hogy rá akarsz döbbenteni engem arra, hogy kétszer akkora fizetés után kétszer annyit kell adózni, csak az nem értem, hogy ennek mi köze van ahhoz, hogy progresszív adózás rosszabb mint az egykulcsos?

Most akkor örüljek annak, hogy nem fordított adózás van, ahol a kisebb keresetű nagyobb kulccsal adózik, ez lenne a nagy érved vagy micsoda? Hogy ennél azért még az egykulcsos is jobb, ez igaz, de még mindig messze rosszabb mint a többkulcsos volt.


Az meg, hogy te mennyit kaptál diákkorodban tök jó, csak nem értem mi köze van annak ahhoz, hogy most 16 évvel később mi van.

Mondok én is valamit, én meg 16 éve utáltam a paradicsomot, most meg két pofára eszem, ennek is ugyanannyi köze van a témához, mint annak, hogy te mennyi fizut kaptál a diákmunkád után.


Egyébként nem szokás földön fekvőbe belerúgni, de a számok, amiket bedobtál sem stimmelnek, ma a minimálbér bruttó 127 500Ft utoljára 2014-ben volt 100 ezer körül (konkrétan 101 500Ft) másrészt az SZJA mértéke 15 és nem 16 százalék már 2016 januárja óta.

Tehát az operátorod minimálbéren kap 127500 bruttót és 15%-os SZJA-t fizet utána.


Szóval eddig te meg a másik teletorokból üvöltő egykulcsospárti konkrétan két dologgal nem vagytok tisztában, hogy mennyi is a minimálbér meg az adókulcs, a kollégád meg nem tudja, hogy működik a progresszív adózás. Azért valljuk be ha eljövök valami mellett kardoskodni, én azért igyekszem kiismerni az ellenfelet, de láthatóan most az egykulcsosok eléggé felkészületlenül ugrottak be.

2017. márc. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

37#


"Mondok én is valamit, én meg 16 éve utáltam a paradicsomot, most meg két pofára eszem, ennek is ugyanannyi köze van a témához, mint annak, hogy te mennyi fizut kaptál a diákmunkád után."


Kicsit félreértetted, senki nem mondta hogy diákmunka volt. Csak nem akartam anyucin élösködni, és normál karbantartói munka mellett csináltam levelezön diplomát. Tehát az akkori progrsszív rendszerben.



"Egyébként nem szokás földön fekvőbe belerúgni, de a számok, amiket bedobtál sem stimmelnek, ma a minimálbér bruttó 127 500Ft utoljára 2014-ben volt 100 ezer körül (konkrétan 101 500Ft) másrészt az SZJA mértéke 15 és nem 16 százalék már 2016 januárja óta.

Tehát az operátorod minimálbéren kap 127500 bruttót és 15%-os SZJA-t fizet utána. "


Szerintem a mondanivalónak nem a pontos számok voltak a lényege, hanem maga a számolás, szertintem neked sem jelent gondot a 100 ezer helyett 127500-at behelyettesíteni, és a 16%-ba 15%-ot.

A mondanivaló lényege nem változik. De mint írtam, nem magyarországon élek, és gyorsan ahogy rágugloztam, 16%-ot láttam elöször.



"Szóval eddig te meg a másik teletorokból üvöltő egykulcsospárti konkrétan két dologgal nem vagytok tisztában, hogy mennyi is a minimálbér meg az adókulcs, a kollégád meg nem tudja, hogy működik a progresszív adózás. Azért valljuk be ha eljövök valami mellett kardoskodni, én azért igyekszem kiismerni az ellenfelet, de láthatóan most az egykulcsosok eléggé felkészületlenül ugrottak be."


Mint fent írtam, szerintem nem nagy tévedés, mivel nem a számokról beszélünk, hanem az elvröl.

Egyébként én nem kardoskodok, csak próbálom megérteni azokat az embereket, akik hülyézik azokat akik az egykulcsos mellett vannak. Nem hülyék, csak nekik jó. Több marad meg. Ha téged megkérdeznének, hogy mondjuk kérsz-e 50 ezerrel többet, vagy fordítsák inkább rokkantnyugdíjasokra, biztos majd önként dalolva lemondanál? Nem hiszem. Ök pont így tesznek.


Egyébként ha jól emlékszem az egykulcsos elött jöttem el az országból (jól emlékszem hogy 2010-11 körül vezették be?)

Azt tudom, hogy a válság után ahová felvettek, épphogy 200 ezer volt a fizu. Az egykulcsossal majdnem 300 közelében volt. Nyilván ma aki ennyivel többet kap, az ezt támogatja.

2017. márc. 17. 00:16
 39/44 A kérdező kommentje:

"Jelen. Valóban, kis cégeknél xarul fizetnek."


Az IG-Metall táblázatban tisztán benne van, hogy a konszerneknél kB. mennyi. Mérnöki szinten nem 120. A Siemens is az IG-Metallal van. Ök kicsik?

2017. márc. 17. 00:18
 40/44 anonim ***** válasza:
46%

Gratulálok, most már kezded érteni! Épp az ELV A BAJ!

Meg az, amit még a nyitó válaszomban írtam, hogy az egykulcsos adó minden szempontból (állam, társadalom, gazdaság) rosszabb mint a többkulcsos.

Egyébként ne aggódj, te nem hülye vagy, hanem szimplán önző. Ez mondjuk szerintem rosszabb, főleg, hogy még kérkedsz is vele.

Amúgy kapaszkodj meg, mivel kicsit jobban átlátom a gazdaság működését mint te, ha választhatnék plusz ötvenezer forint és aközött, hogy odaadják a rokkantnyugdíjasoknak, simán azt mondanám, hogy rokkantaknak adjátok. Épp azért mert tudom, hogy bár rövid távon bukok rajta, de hosszabb távon mindenki jobban jár, mert a rokkan t mit fog csinálni? Ennivalót vesz belőle, rezsit fizet belőle, buszbérletet vesz belőle, ergo itthon forgatja vissza a pénzt. Én meg, mivel ezekre alapból futja valószínűleg elkölteném luxuscikkekre, amik semmit nem tesznek hozzá a gazdaság működéséhez, (mert nem itthon gyártják, például egy külföldi utazást nehéz itthon "legyártani") tehát kifelé vinném az országból a pénzt. Akkor melyik is a jobb?


Tehát mindent egybevetve az egykulcsos párti társaság nem hülyékből áll, hanem buta, műveletlen és önző emberekből, akik merényletnek hiszik, ha valaki el akarja venni úgymond a pénzüket.


ui: Más kérdéseknél már leírtam, hogy lévén sokan egyfajta fetisiszta módon, totemként imádják az egykulcsost felőlem maradhatna, csak akkor legyen mellé egy rakás gazdagokat sújtó extra adó, tehát adó a ingatlanra, kocsira, extra kamatadó stb. Nem ragaszkodom a többkulcsoshoz, de sokkal egyszerűbb lenne mint húsz-harminc kis adót bevezetni, viszont ha az egykulcsos társaságnak ilyen fontos, hát meg kell őket kerülni.

2017. márc. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!