Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem igazságtalan,...

Szerintetek nem igazságtalan, hogy a nyugdíjrendszernél csak kizárólag a munkaidőt és munkabért veszik figyelembe?

Figyelt kérdés

Azt,hogy valaki milyen körülmények között dolgozott a 40 év alatt,azt pedig nem.


Pl,ha valaki a szocializmusban dolgozta le az egész életet,ahol 5 ember végezte egy munkáját,és kapun belüli munkanélküli volt,az is annyi nyugdíjat kap,mint aki ma 2 ember munkáját végzi egy építkezésen pl..


2017. márc. 5. 15:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem sokkal inkább van azzal bajom, hogy mire én nyugdíjba kerülnék, már rég nem lesz semmi.

Bármennyit is dolgozom és bármennyit is fizetek be, muszáj félre is tennem, ha nem akarok öreg koromban éhen halni.

2017. márc. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nos.. egy olyan mérhetetlen/ellenőrízhetetlen dolgot kívánsz, ami sose fog teljesülni.

Ha mardunk az építkezéses példánál, akkor mi alapján kapjon kevesebbet az az egy aki anno dolgozott is, lehet hogy rosszabb eszközökkel, munkakörülmények között vitte végig.

Feketén kell dolgozni, legalább részben, és így lesz pénzed félretenni.

2017. márc. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Baluba ***** válasza:
100%
Nem. Alapvetően amiről te beszélsz, az elvileg be van építve a mindenkori fizetésébe, ezáltal nem érzem szükségesnek, hogy tovább kellene kompenzálni.
2017. márc. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Aki a tágan vett szocializmusban '45 és '89 között dolgozta le a 40 évet, az általában katonaként vagy a hátországban túlélt egy háborút. Ezt követően társadalmi munkában újjáépítette az országot, miközben a magántulajdona állami tulajdon lett. 1945-től a '60-as évek közepéig elejéig diktatúrában élt, ahol még nem létezett a kapun belüli munkanélküliség, lévén hogy elavult technológiákat alkalmaztak, sokszor irracionális normákkal. Utána a '70-es, '80-as években valóban megjelent a kapun belüli munkanélküliség, de ez sem érintett mindenkit.


Ugyanakkor, amikor ma 65 évesen megy nyugdíjba, az a '70-es, '80-as években már ugyanúgy dolgozott, tehát az ő 20 éve is megvan kapun belüli munkanélküliként. És neki még háborúba sem kellett mennie, társadalmi munkát sem kellett kötelezően végeznie.

2017. márc. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Értelmetlen kérdés mégis hogyan ellenőriznéd ezt?
2017. márc. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Aki mondjuk fizikai munkát végzett,két kezével állított elő valamit az emberiségnek,azok többet kapjanak,mint egy olyan,aki csak ülni járt be a munkahelyére,kapun belüli munkanélküli volt a közszférában,semmi maradandót nem állított elő.


Én nem fizikai munkás vagyok,mégis igazságtalannak tartom,hogy pusztán az időt veszik alapul,illetve,hogy mennyi volt a jövedelme.

2017. márc. 5. 18:11
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kell magyarázni a különbséget,hogy melyik a nehezebb,mondjuk egy építkezésen dolgozni,azért,hogy legyenek épületek,vagy mondjuk egy falusi postahivatalban dolgozni,ahol a 8 óra felében kb semmit nem csinálnak,és semmi maradandót nem tesznek az emberiségért.Mindezt kényelemben és melegben teszik.
2017. márc. 5. 18:14
 8/13 anonim ***** válasza:

Na, azért munkaköröket ne degradálj szerintem..

A te munkádat valószínüleg hamarabb fogják gépek kiváltani, mint a postázóban ülő kiscsajét.

2017. márc. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ja,épületek hamarabb fognak maguktól felépülni?:)

Vicces felvetés.

Egy postás feladatát már most ellátja egy számítógép is,de épületeket nem építenek számítógépek.

2017. márc. 5. 21:48
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nincs sok értelme ennek a kérdésnek, mert ma is vannak, akik csak "dolgozgatnak" és vannak, akik 2 ember munkáját végzik, de ez régen is így volt. Erre soha nem fogsz megoldást találni.
2017. márc. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!