Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem igazságtalan,...

Szerintetek nem igazságtalan, hogy a nyugdíjrendszernél csak kizárólag a munkaidőt és munkabért veszik figyelembe?

Figyelt kérdés

Azt,hogy valaki milyen körülmények között dolgozott a 40 év alatt,azt pedig nem.


Pl,ha valaki a szocializmusban dolgozta le az egész életet,ahol 5 ember végezte egy munkáját,és kapun belüli munkanélküli volt,az is annyi nyugdíjat kap,mint aki ma 2 ember munkáját végzi egy építkezésen pl..


2017. márc. 5. 15:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Mindenesetre igazságtalannak tartom.

Van ismerősöm,aki építkezésen dolgozott sokat,és mesélt olyan történeteket,baleseteket,amikor valaki magasról lezuhant és meghalt.

Sokan kockáztatják a testi épségüket,vagy teljesen lemerítik magukat a nyugdíj előtt,még mások nem.


Szóval a munka körülményét is figyelembe kellene venni.

2017. márc. 6. 01:47
 12/13 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni a postába, ha szerinted az olyan nyerő.
2017. márc. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Most nem csak a postán dolgozókkal akartam személyeskedni,csak hoztam egy példát.

De sok más foglalkozást említhettem volna.


Én pedig azt mondom,hogy menj el akkor először egy falusi postára dolgozni,ahol 10 percenként beesik egy ember,egy pár száz fős településen,aztán menj el egy olyan építkezésre dolgozni,ahol 12 órát kell dolgozni,és nincs hétvége sem.


A hatalmas aránytalanságról beszélek.

Pl a tűzoltók hamarabb nyugdíjba mehetnek,mert ők kockáztatják az életüket másokért.


De vannak olyan fizikai munkások,akik 50-55 évesen szakadnak meg,és náluk is ugyanúgy 65 év a nyugdíjkorhatár,mint azoknál,akik szellemi munkát végeznek.



Mint mondtam belőlem nem az irigység beszél,mert én diplomás vagyok,de akkor is igazságtalannak tartom ezt a rendszert,hogy mindenki ugyanabban az időben mehetnek nyugdíjba,mindegy milyen munkakörben dolgozott(kivéve pár extrém eset,mint a tűzoltók,rendőrök),és akkor még nem is honorálják anyagiakban sem jobban azokat,akik többet tettek a társadalomért,mint mások.

2017. márc. 6. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!