Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egykulcsos adórendszer...

Az egykulcsos adórendszer mitől igazságtalan?

Figyelt kérdés

Pont az ismerősök közt megint téma volt az üzenőfalon hogy követelik többek közt ennek az eltörlését.


Miért nem igazságos, ha valaki 100 ezer Ft-ot keres, akkor leadja annak egy részét, aki meg 300 ezret, az ennek a háromszorosát?


Én több kulcsos rendszerben adózok, és én valahogy azt érzem igazságtalannak, hogy én a legfelsőbe esek, és mindenki csak a markát tartja. A feleségem részmunkaidőben elmegy minimálbér alatt dolgozni, de mindjárt azt is lesápolják, mert a családban így is "magas" az összjövedelem.

Ha véletlenül túllépné 1 centtel a határt, akkor meg már megszúnne a családi biztosítás (tb), és szinte az egész keresetét leadhatná az egészségpénztárnál.


Jobb lenne magyarországon is egy ilyen rendszer? (és még emellett is olyan drága a fogász, hogy a helyiek magyarországra járnak)


2017. márc. 15. 21:08
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
48%

"Csak a Fidesz szerint olyan szép minden."


Persze. Annyi pénzzel, ami nekik van, tényleg szép.

2017. márc. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
36%
Így van, kábé ennyi. Adjunk a minimálbéreseknek is normális fizetést aztán hadd szóljon az egykulcsos. De mikor csak annyit kap, hogy nyomorog belőle pedig ő is hasznos és tisztességes munkát végez a társadalom tagjai számára? Nem is értem egyesek hogy nem szégyellenek kardoskodni mellette Én nagyon restellném pedig nem tartozom a szegény réteghez, de úgy érzem minél jobb anyagi helyzeted van annál nagyobb szégyen az egykulcsos igazsságát hirdetni.
2017. márc. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
46%

Ebben igazából az a vicc, hogy Nyugat-Európában is rohamosan nyílik a társadalmi olló, pedig ott többkulcsos adó van, ami elméletileg jobban lefékezi.

Na, most akkor képzeljük el, hogy nálunk mi van.

2017. márc. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
46%

"Nem is értem egyesek hogy nem szégyellenek kardoskodni mellette."


Úgy, hogy felsőbbségi komplexusban szenvednek. Nekik minden jár, a másik meg dögöljön meg családostul és majd jót nevetünk a hulláikon.

Ez Magyarországon elég gyakori gondolkodásmód.

2017. márc. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
34%
Igazából az Orbán kormány mintha mindent kifejezetten úgy akarna csinálni, hogy ez az olló a létező legnagyobbra nyíljon. Nem is értem hova akarnak kilyukadni ezzel.
2017. márc. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
50%

Na vajon hová akarnak kilyukadni?

Költői kérdés...

2017. márc. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:

[link]


Hajóvontatók a Volgán

2017. márc. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

Na azért nyugat európában sem fenékig tejfel minden.

A szegények keresnek 450 euró alatt részmunkaidőben, itt legalábbis. Ez adómentes. Évi 8000-ig tulajdonlképpen az, viszont a 450 euróból viszont egy nőnél simán leugrik 200 euró körül biztosításra, ha nem tartatja el magát valakivel, és nincs családi boztosítása.

Mire elég 250? Ha meg családos, és bevállal még egy rész-állást, akkor megint ugrott a családi biztosítás, mert túllépte a havi 45ö-et. De jó eséllyel adóköteles is lesz. Ebből még egy 30nm-es lakásra sem tud összegyűjteni, jobban megéri neki nem dolgozni, és akkor kap lakást, meg 390 eurót. Ez meg senkinek sem jó.

2017. márc. 15. 22:06
 19/44 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a szegényektől lop.
2017. márc. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
85%

"Na azért nyugat európában sem fenékig tejfel minden."


Jóval tejfelesebb, mint itthon.

2017. márc. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!