Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 1 088 000 birka van ebben az...

1 088 000 birka van ebben az országban?

Figyelt kérdés
Számomra felfoghatatlan! Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de mélységesen elszomorít, hogy ennyien szavaztak az MSZP-re. Több mint egy millió ember... hihetetlen. Ha ezek kiállnának és azt mondanák hogy: "Rohadt szemét választok, dögöljetek meg mind, hazudunk nektek és lopjuk a pénzeteket ti kis szaralakok" akkor is lenne aki rájuk szavaz? Komolyan... egymillió ember. Azoknak jó volt az elmúlt 8 év? Tetszik nekik hogy a Szent Korona és a nemzeti kincsek zálogosítva vannak? (Drazsé elvtársnak hála), tetszik nekik hogy a szakadék szélén van a gazdaság? Gondoljatok bele, Obama zálogosítaná a Fehér Házat és a Függetlenségi Nyilatkozatot. Másnap 1 millió dühös amerikai a földdel tenné egyenlővé a Fehér Házat és Obamát ízekre szednék... Itthon meg mi van? Őrület komolyan.
2010. ápr. 12. 10:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:

megint lemaradt:-)

66

2010. ápr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
szerintem az is birka, aki képes volt a fideszre szavazni..
2010. ápr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 BeerHunter ***** válasza:
Szerintem mindenki birkaXD Vagy terhesXD
2010. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:

"Fogjátok fel így a kérdést: Van 1 088 000 magyar választópolgár akinek érdeke fűződött az elmúlt 8 évhez. Akinek nincs hitele, van munkája, nem ijesztette meg az ingatlanadó lehetséges bevezetése, nem gázzal fűt, nem kell a gyermekei iskoláztatása és jövője miatt aggódni és boldogan töltötte életét eddig."

Nekem van hitelem, amiket jelenleg nem tudok fizetni, munkát lehet találni, gázzal fűtöttem, amíg ki nem kapcsolták, és igenis aggódok a gyermekem jövője miatt, vannak problémáim, de ezért nem pártokat okolok, ez a helyzet. És mégsem szavaznék a Jobbikra, sem a Fideszre. De ha valamelyiküknek sikerül jobbá tenni az országot, csak örülni fogok neki. És nem idiótázom le azokat, akik ebben hisznek (talán ezért nem szavaztam másra).

2010. ápr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
Szerintem az is birka,akinek megmondják,hogy kire kell mondani,hogy birka.
2010. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:

12:07 "Nekem van hitelem, amiket jelenleg nem tudok fizetni, munkát lehet találni, gázzal fűtöttem, amíg ki nem kapcsolták, és igenis aggódok a gyermekem jövője miatt, vannak problémáim, de ezért nem pártokat okolok, ez a helyzet."


No ez a szomorú. Ugyanis a mindenkori kormánynak pont az lenne a fontos, hogy biztosítsa számukra az állampolgári jogokat és lehetőségeket, valamint megvédje az országot és állampolgárait. Okod lenne rá, hogy hibáztasd őket, ugyanis az általad és általam is befizetett pénzeket, nem "ránk" fordították, hanem magukra. Becsaptak, mert semmi nem indokolta az ilyen mértékű gázárakat mégis azt hazudták nem fogják emelni, de megtették. A hitelekbe is ők kényszerítettek bele, mert nincs tisztességes fizetésünk. Sokan elfelejtik, amikor fujjoltak hogy OV pártja drasztikusan megemelte a minimálbért. Most 30-40e forintos fizetésből mire telne? És most felteszek egy kérdést amin gondolkodjanak el páran. Miért nem érdekük, hogy mindenki keressen 500-600e forintot? Mert a pénzünkön ülnénk? Nem elköltenénk? És abból nekik nem lenne hasznuk (ÁFA, jövedéki adó stb...)? De ha belekényszerítenek a hitelbe, akkor keletkezik egy olyan fogalom, hogy kamat. No ennek nézzetek utána...

2010. ápr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
Bocsánat, javítok: Ugyanis a mindenkori kormánynak pont az lenne a fontos -> Ugyanis a mindenkori kormánynak pont az lenne a feladata
2010. ápr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
Lehet. És ha mostantól jobb lesz, akkor lehet, hogy én is így fogom gondolni. De amíg a Fidesz, vagy a Jobbik, vagy akármelyik másik nem bizonyít, addig nem okolhatom csak az MSZP-t a kialakult helyzet miatt, hiszen nem csak ők ültek a parlamentben.
2010. ápr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
48%

szavazatszonda:


"A határon túli magyarok számára hazánknak meg kell adnia a kettős állampolgárságot."

nem látom értelmét és egyáltalán nem világos, hogy miként is gondolják tehát ellenzem


"Adórendszerünkben nagyobb hangsúlyt kell kapjanak a vagyoni típusú adók."

egyetértek, mert mind a jövedelemhez kapcsolódó, mind a forgalomhoz kapcsolódó adók kijátszhatók. ki is játszák őket. egy ház viszont ott áll, azután valakinek fizetnie kell.


"Vissza kell állítani a 13. havi nyugdíjat."

ellenzem. legyen rendes a nyugdíj, ne plusszokkal bohockodjunk.


"A választási rendszerünkben meghatározott 5%-os parlamenti bejutási küszöböt csökkenteni kell."

ellenzem, mert szétforgácsolódik a hatalom.


"NATO-tagságunk mellett is indokolt, hogy hazánk önálló, hagyományos védelmi képessége a jelenleginél erősebb legyen."

elvileg igen, de nem vagyunk abban a helyzetben, hogy szórjuk a pénzt, így ellenzem.


"Be kell vezetni a családi adózást."

igen


"A kis forgalmú és kiváltható vasúti szárnyvonalakat meg kell szüntetni."

igen.


"A nem súlyos bűncselekmények elkövetőit börtön helyett inkább házi őrizetre kell ítélni."

igen, kevesebbe kerül.


"Jó, ha az általános iskola első négy évfolyamában nem lehet buktatni."

nem.


"Szükség van a sorkötelezettség visszaállítására."

lehet jól és rosszul is csinálni, de ami biztos, hogy rengeteg pénz kell hozzá. jelenleg nincs, úgyhogy ellenzem.


"A gyermekek után járó családi pótlékot jövedelmi feltételekhez kell kötni."

a tendencia az, hogy a magas keresetűeknek kevés gyerekük van, a szegényeknek meg sok. ez egyértelműen jól hangzó szólam, semmi több. ellenzem.


"Az 1000 fő alatti települések önkormányzatait össze kell vonni."

igen. költséghatékonyság.


"Egyfajta „vizitdíj” bevezetése kívánatos az egészségügyben."

igen


"A holokauszttagadást nem a büntetőjog eszközeivel kell visszaszorítani."

azt gondolom egypár orrot be kell törni, amig megtanuljuk, hogy a véleménynyilvánítás nem egyenlő a gyalázkodással. úgyhogy nem.


"A tubesi NATO-radart meg kell építeni, a természetvédelmi aggályok ellenére is."

meg kell. elvállaltuk, ne csináljunk segget a szánkból.


"A rendőrség mellett új állami rendvédelmi fegyveres testület felállítása szükséges a vidéki közbiztonság és terményvédelem érdekében."

nem.


"A minimálbért adókötelessé kell tenni."

igen.


"A szegregációt – így például a romák elkülönített oktatását – fel kell számolni."

igen.


"Az internetes kalózletöltésekkel szemben a törvény nagyobb szigorával kell fellépni, a szerzői jogok védelmében."

nem.


"Csökkenteni kell a multinacionális vállalkozásoknak biztosított adókedvezményeket."

nem. akkor lelépnek.

az adókat kell csökkenteni átfogóan.


"Szükség van tandíjra az állami felsőoktatásban."

mindenképpen fel kell számolni, hogy ingyenesen képezünk embereket, akik aztán semmit nem tudnak kezdeni a végzettségükkel, illetve azt, hogy egy jó végzettséggel elmennek külföldre. erre ez megoldás


"Országos szinten be kell vezetni a szociális kártyát, vagyis segélyből bizonyos árucikkekre, szolgáltatásokra (pl. alkohol, cigaretta, játékgépek) ne lehessen költeni."

nem. az üdülés csekknek, étkezési utalványnak stb. mind-mind van fekete piaca. ennek is lenne. a célját nem érné el és még egy rahedli pénzbe is kerülne.


"Csökkenteni kell az üzemanyagokat terhelő jövedéki adó mértékét."

igen.


"Kívánatos a több biztosítós modellre való áttérés az egészségügyben."

igen


"Az egyházak állami támogatását csökkenteni kell: kerüljön előtérbe a hívek általi finanszírozás."

igen


"Csak emelt szintű érettségivel lehessen bejutni a magyar egyetemekre és főiskolákra."

erre találták ki. igen.


"Magyarországnak – szimbolikus jelentőségénél fogva – új alkotmányra van szüksége."

a szimbolikus jelentőség azt jelenti parasztvakítás. nem


"Szükség van nemzeti légitársaságra."

van. közömbös


"Legyen tilos a dohányzás a nyilvános szórakozóhelyeken."

nem


"A választások után összeülő új országgyűlés egyik első dolga kell legyen a kampány- és pártfinanszírozás jelenlegi szabályozásának átláthatóbbá tétele."

a korrupció melegágya. igen.


ez így:

1. MSZP (61%)

2. MDF (48%)

3. LMP (40%)

4. Fidesz-KDNP (23%)

5. Civil Mozgalom (13%)

6. Jobbik (0%)


miért is kellet volna másra szavaznom?

2010. ápr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
69%

Számomra meg az felfoghatatlan, hogy 17% hogy képes egy olyan pártra szavazni, akinek a politikáját az előítélet, önbíráskodás és a bosszú alapozza meg. A Jobbik számára nem létezik független vélemény: vagy velük, vagy ellenük.

- ha nem gyűlölöm a zsidókat 13 éves korom óta, akkor zsidó vagyok

- ha tojok a melegekre, és nem emelem fel a s*gg*m, hogy átutazzam a várost, hogy megdobálhassam őket tojással, akkor meleg vagyok

- ha nem a Jobbikra szavazok, akkor nem vagyok magyar, hazaáruló vagyok, kommunista, bolsevik, stb...

- és a k*rv* anyámat, mert nem hiszem el, hogy rájuk nem vonatkozik a 'Van az a pénz' mondás

És arra is kíváncsi lennék, hogy ennek a 17%-nak hány %-a a tényleges jobbikos, és hány% a 'divatjobbikos' (mert ugye most ez a trendi a friss szavazók és azok között, akik tartozni akarnak valahová) és mennyi az, aki 'MSZP nem, Fidesz nem, akkor maradt a Jobbik'.

Ez zsidó, az zsidó, SOHA NEM IS TALÁLKOZTAK EGGYEL SE, ha megkérdezed, hogy miért gyűlülik őket, akkor: "Mert zsidók" vagy a másik csontig lerágott válasz: "Mert tönkretették az országot". Konkrétum? Kapzsik? Erre a szeterotípíára futja csak? Vagy ennyire kötelező egy ellenésgkép, akit mindenért lehet hibáztatni? Ez nem agymosás?!

Vagy hogy csak akkor lehet valaki magyar, ha lépten nyomon hirdeti (közösségi portálok, fórumok, matrica az autón), hogy ő mekkora magyar, vagy skandálja az épp aktuális jelszavakat (Szebb jövőt, 20 évet a 20 évért), esetleg csatlakozik a katonásdit játszó felnőtt emberekhez, akik Magyar Gárda néven futnak? Ez nem agymosás?!

(itt ajánlanám a Hullám c. könyvet vagy filmet, ami egy az egyben a Jobbik/Magyar Gárda felépítését mutatja be)

Még pár példa:

- Az elején kifelejtettem, hogy 4 évvel ezelőtt, ha valaki az SZDSZ-re szavazott, akkor drogos, mert ugye engedélyezni akarták a könnyűdrogok használatát. A sör- és egyéb alkohol ellen miért nem sikítoztak? Azok nem tudatmódosító szerek?!

- Szokásos magasröptű filozófia, hogy azok szavaznak az MSZP-re, akik Mónikát meg Győzikét néznek. Miért is? Erre szintén szokásos válaszokat szoktam kapni: "Mert butít" és "Nézd meg az amerikaiakat. Nem nyilvánvaló?" NEM! Magyarázd el effektíve, mert hülye vagyok. De idáig már nem terjed a tudományuk, mert véletlenül tovább kell gondolkozni annál, amit belemagyaráztak a fejükbe. Ez nem agymosás?!:D

- Az RTL Klub/TV2 butítja az embereket ezekkel az unkultúrális műsorokkal. Pedig mennyivel jobb az Alvin és a Mókusok - B*b*szv* c. számára pogózni a kocsmában, majd hazafelé belerúgni minden kukába meg táblába, és eldobni az utcán a kiürült Kőbányais üveget. Ez kultúra?! Vagy amikor tüntetés vagy focimeccs alkalmával szétverik és felgyújtják a fél várost. Ez kultúra?! Vagy amikor képtelen elmondani egy értelmes magyar mondatot a 'zsidó', 'hazaáruló', 'k*rv* anyád' és a férfi- és női szaporítószervek különbőző sértegetésnek szánt ragozása nélkül? Ez kultúra?!

- A Jobbik választási szlogenje: A Nép Nevében. A Nép Nevében? Ebbe azok is beletartoznak, akik szeretnek külföldön nyaralni, kirándulni, meglátogatni a rokonaikat, és szeretnék mindezt nyugodtan, mindenféle attrocitás nélkül, ami a Jobbik mesterséges gyűlöletkeltésének a következménye? Aztán meg csodálkoznak, hogy fél Európa utál minket...

Ennyi a véleményem a Jobbikról. És tudom, nemsokára elkezd csuklani anyukám, de el kell szomorítanom pár embert: nem vagyok zsidó, hetero vagyok, és bármilyen hihetetlen, nem az MSZP-re szavaztam.

2010. ápr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!