Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz vagy MSZP? Miért?...

Fidesz vagy MSZP? Miért? Indokold légyszíves!

Figyelt kérdés
Csak a Fideszesek és az MSZP-sek véleményét várom!
2010. jan. 22. 13:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/116 anonim ***** válasza:
94%

EGYIK SE. Se az mszp, se a fidesz, se a jobbik, se a...

mind sz@r, ahogy van. és egyik sem akar jót, csak hatalmat és pénzt.

2010. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/116 X. Maté ***** válasza:
17%

Hm 13:39


A kádár korszakban szerinted miből lett eltartva az ország? :D Nem a kölcsönökből talán? Ezt nem a 8 év kormányzás alatt halmozták fel! A rendszerváltáskor nem volt annyira tökös a fidesz, hogy felvállalja a kölcsönt és akkor meghozza a szorításokat!


Az tetszik, hogy 0% hasznos amit mondtam... mindenki lepontozott, míg a tiéd majdnem 90% lett :) Ennyi tudatlan ember lenne ezen az oldalon? Kiváncsi lennék a korodra, hogy ilyen okosakat tudsz mondani :)

2010. jan. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/116 anonim ***** válasza:
38%

Fidesz.


Nagyon hosszan tudnám indokolni, talán ott kezdem, hogy én nem az MSZP oldalaira járok fel elolvasni a Fidesz programját, tehát nagy ívben teszek rá, hogy mit hazudozik össze az MSZP a Fideszről, és annak "hatalommániás", "országromboló", "megvalósíthatatlan" et cetera terveiről...


Szerintem a jövő a fiatalokban, a családokban, a magyar vállalkozásokban van. Egyetlen, önmagát havi pár ezer forintért eladó nyugdíjas nem fogja megmenteni ezt az országot, ellenben ha vannak vállalkozásaink, vannak tanult, okos fiataljaink, vannak gyermekeink, akkor van jövőnk is, és lesz - többek között - nyugdíjunk is.


Szerintem nincs ember ebben az országban, akinek ne nőtt volna radikálisan a rezsije, az élelmiszerekre költött konyhapénze, aki ne fizetne sokkal többet a mindennapi életéért, mint néhány évvel ezelőtt... Nem jó irányba haladunk. Azt várják tőlünk, hogy szép lassan mondjunk le mindenről, adjuk fel az álmainkat, törődjünk bele az örök vesztes szerepbe. Ha fiatal vagy, mondj le a gyerekvállalásról! Vagy ha vállalsz, akkor is maximum egyet vállalj, mert többet már úgysem bírsz felnevelni... Ha vállalkoznál, törődj bele, hogy ha tisztességes akarsz lenni, akkor nagy valószínűséggel belebuksz, és végül csak adósságot kapsz örökségül a vállalkozói múltadból. Ha otthont szeretnél, fogadd el, hogy ha bármikor nehéz helyzetbe kerülsz az életben, utcára fognak tenni. (Akkor is, ha már a tartozásod jelentős részét kifizetted...)


Én nem ilyen világot szeretnék.


Emlékszem, hogyan éltünk 10 évvel ezelőtt. Voltak álmaink, voltak lehetőségeink. Mára csak a számláink maradtak, és a hangzatos szavak, melyek szerint "nem lehet másképp".


Azt, hogy mi történt az utóbbi 8 évben a magyar közéletben, nem akarom újból és újból ismételgetni, hiszen aki szerint az Őszödi beszéd "igazságbeszéd" volt, azt nem pont én fogom tudni meggyőzni az ellenkezőjéről, egészen egyszerűen azért nem, mert mindketten más értelmezést társítunk az "igazság" fogalmához. Nem hajtogatom a korrupciós botrányok jól ismert neveit sem, hiszen az MSZP szerint "mindenki lop, csak nem mindenkiről derül ki". És nem beszélek meghamisított gazdasági adatokkal nyert választásokról sem, hiszen sajnos úgy tűnik, ez ebben az országban senkit nem érdekel...


Jön a kampány, és már naponta tapasztalhatjuk, mire is számíthatunk idén. Úgy tűnik, az MSZP-nek ismét működni fog a szavazatok megvásárlása a nyugdíjasokon keresztül, jó példa erre az itteni nyugdíjas hozzászóló is, aki szerint csak az az áldozat igazi áldozat, amit a nyugdíjas hoz, az nem, ami esetleg azzal jár, hogy az egészséges fiatal nem vállal gyereket, és neki nem lesz unokája...


Csak egyet ne felejtsünk el! Már Gyurcsány is megmondta, hogy a kampányban elhangzó ígéreteket nem muszáj betartani, tehát senki ne érezze majd csalódottnak magát, ha egy esetleges újabb MSZP-kormány esetén mégsem lesz olyan "sikeres" az eddigi válságkezelés, mint most, a kampányidőszakban, és mégsem telik majd arra, hogy fizetni tudjanak a nyugdíjasoknak...


Amit pedig az MSZP a Fidesz nyugdíjjal kapcsolatos terveiről mond, az szemen szedett hazugság. Ha valaki látni szeretné az igazságot, az olvasna, utánajárna, és nem csak a Népszabadság cikkeihez akarná igazítani a döntéseit, és az egész életét...


A nyugdíjas hozzászólónak csak annyit üzennék: Legyen boldog a júdáspénzével! Ha egyáltalán megkapja valaha is... És nyugodtan vágja tovább a fát a saját gyerekei, unokái alatt, adósítsa el akár az egész országot azért, hogy egy rúddal több szalámit vehessen havonta a boltban! Neki legalább még van nyugdíja. Én, mire odakerülök, biztosan nem kapok majd, tekintve, hogy gyakran munkám sincs, de ha van is, akkor sem jelent be a kutya sem...

Aztán a wellness-nyaralása alatt gondoljon azokra a gyerekekre, akik ezt sem tudják, hogy néz ki a Balaton, és akik egész héten vajaskenyeret esznek.


Mögöttünk van 8 év. Akinek van szeme, az lát. Akinek van esze, az gondolkodik. Aki meg akarja ismerni az igazságot, az kételkedik, kutat, vitázik, akár még önmagával is...


Ha az MSZP-n múlik majd, soha nem fog véget érni a válságkezelés. Az eddigi demokráciából, amely 20 éve tart, 12 év az MSZP-é volt, mégsem jutottunk sehová. Lehet még száz újabb lehetőséget adni nekik, lehet hinni a hangzatos, szép szavaknak. Becsaphatjuk önmagunkat akár ezerszer is. De attól az igazság még igazság marad.

2010. jan. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/116 anonim ***** válasza:
100%
Egyik se, kicsi pártra szavazok.
2010. jan. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/116 anonim ***** válasza:
32%
A nyugdíjkérdés eléggé vicces, mert egyik kolléganőm pont ma hallgatta a rádiót, és abban azt mondták, hogy a Fidesz meg akarja háromszorozni a nyugdíjat. Ha ez így van és az MSZP is a nyugdíjasokra játszik rá, nem tudom, a dolgozókkal egyik se foglalkozik. Én amint tehetek, külföldre fogok menni.
2010. jan. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/116 anonim ***** válasza:
77%

15:51:


Könnyen utánajárhatsz az igazságnak:


[link]


Ha itt találsz arra utaló nyilatkozatot, hogy a Fidesz valóban a nyugdíjak megháromszorozására készül, akkor a hír igaz. Ha azonban nem... Akkor ismét egy "a Fidesz programja az MSZP szerint"-típusú néphlyítést hallhattál.

2010. jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/116 anonim ***** válasza:
66%

15:51:


Könnyen utánajárhatsz az igazságnak:


[link]


Ha itt találsz arra utaló nyilatkozatot, hogy a Fidesz valóban a nyugdíjak megháromszorozására készül, akkor a hír igaz. Ha azonban nem... Akkor ismét egy "a Fidesz programja az MSZP szerint"-típusú néphülyítést hallhattál.

2010. jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/116 anonim ***** válasza:
76%
Elnézét a kettőzésért!
2010. jan. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/116 anonim ***** válasza:
32%
ha rám szavaztok,én megtízszerezem!Nem lehet rossz parlamenti képviselőnek lenni...ha csak ezen múlik.
2010. jan. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/116 anonim ***** válasza:
70%

csak a JOBBIK!


volt 20 évük hogy tönkre vágják az országot


jöjjön végre a jobbik!

2010. jan. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!