Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz vagy MSZP? Miért?...

Fidesz vagy MSZP? Miért? Indokold légyszíves!

Figyelt kérdés
Csak a Fideszesek és az MSZP-sek véleményét várom!
2010. jan. 22. 13:17
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/116 anonim ***** válasza:
91%

"Ez az...Ti csak jó dolognak nevezitek...."


na és te mért vagy meggyőződve hogy a te pártod a jó?


egyáltalán te mi vagy fidesz?

2010. jan. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/116 anonim ***** válasza:
21%

Az a legnagyobb baj, hogy fogalmuk sincsen egyeseknek, hogy miért jó az általuk választott párt, ezért értelemszerűen elmagyarázni sem tudják. Aki kizárólag érzelmi okokból szimpatizál egy párttal, az meggyőzhetetlen, és sajnos éppen ezért elvakult is.


Pedig az embernek a családját kell szeretnie, nem pedig egy szervezetet. A pártok arra valók, hogy a szavazóik érdekeit képviseljék. Akkor játszanak korrekten, ha az ígéreteiket igyekszenek betartani, és nem ígérnek olyasmit, amiről tudják, hogy betarthatatlan. Ha azonban valamit vállalnak, akkor azért vállalják a garanciát a szavazóikkal szemben, és ha mégsem tartják a szavukat, akkor tudatában vannak annak, hogy a szavazóik jelentős részét el is veszítették.


Egy kicsit mindenki érzelemből politizál, hiszen emberek vagyunk. De azért nem árt, ha a józan eszünket is megőrizzük, és nem engedjük, hogy tudatosan becsapjanak bennünket. Nem keresünk kifogásokat a pártunk mentegetésére, és merünk kételkedni.


A narancssárga voltam.

2010. jan. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/116 anonim ***** válasza:
85%

"ma 17:54" jól beszéltél


SZEBB JÖVŐT MAGYAROK!

2010. jan. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/116 anonim ***** válasza:
91%

gratulálok Fityesz

http://www.youtube.com/watch?v=QG2NMQ6VA3I&feature=player_em..


Orbán Viki tanácsadónője az a kretén tüdőrákos rib@nc


szerinte mindenkire lehet szavazni (főleg a fideszre) csak a jobbikra tilos

mindenki vegyen magával egy embert és mondja meg neki bárkire szavazhat csak a jobbikra ne



úr isten ilyen emberek vannak a fideszben?

ha nem lenne jobbik akkor se szavaznék rájuk inkább ráfanyalodnék a bal oldalra vagy el se mennék szavazni


én letagadnám ezt a múmiát a fidesz vezérkara helyében

2010. jan. 24. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/116 X. Maté ***** válasza:
16%

,,Az INKAL az MSZP fegyveres testőrsége, a komcsik és a zsidók védelmére... Gondoljátok, hogy ezek nem lőnek halomra minket, ha parancsot kapnak IZRAELBŐL? Szebb jövőt, vesszen a Trianon"


Ezt írta az okos JOBBIK-os :) És mit tettek a Zsidók veled, te hülye gyerek?? Buta vagy! Már felháborító, mit meg nem engedtek magatoknak!


FIDESZ vs. MSZP & JOBBIK :D Ez is tetszett a FIDESZ-estől :)

2010. jan. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/116 anonim ***** válasza:
72%

Úgy látom itt mindenki a saját igazát hajtja és senki nem gondol bele abba, hogy nem azért ment tönkre az életünk/országunk, mert az MSZP vagy a FIDESZ volt kormányon.


Én úgy gondolom ha az MSZP lett volna négy évig és a FIDESZ nyolcig akkor is ugyanitt tartanánk. Az ország irányítása nem abból áll, hogy a szegényeknek 300 trilliárdot, a politikusoknak meg semmit nem adok és ezzel letudtam a napomat. Sok múlik a többi ország fejlődésén is, az infláción, az ország méretéből adódó problémákon(nem ér annyit a szavunk)..nem hiszem, hogy a FIDESZ többre lett volna képes az elmúlt években mint az MSZP. Persze sokan azt látják legalább ők tettek valamit ami igaz, de ha jobban utánanéztek befejezni sosem fejezték be,, amit ígértek ők SEM TARTOTTÁK be.. [(csak a FIDESZ nem buktatta le magát)] ..ahogy az MSZP SEM és a Jobbik sem biztos, hogy befogja.(Ugye erről még nem lehet véleményem)

Tehát az ország nem lenne sokkal jobb helyzetben akármelyik párt is kormányzott volna az elmúlt években, de a hazugság taszító ok számomra akár a FIDESZ akár az MSZP be NEM tartott programjára gondolok.


Viszont:


Ha már éveken át szívtunk akár a FIDESZ akár az MSZP volt kormányon (ism.:ugyanis a programját egyik párt sem tartotta be) és éveken át esélyt adtunk két olyan pártnak akik túl sok érdemleges dolgot (valljuk be, olyat akire mindenki emlékszik) nem tettek az országunkért, PRÓBÁLTAK ugyan (itt van a hangsúly), de nem tettek. Ezért, én a "két rossz közül a kevésbé rosszat" elvet félredobva és racionálisan gondolkodva egy újabb, egy másabb, egy olyan pártnak adom szavazatom amelyik nem olyan jó programmal UGYAN, de talán azokat BETARTVA fogja kormányozni hazánkat és nem pedig elfelejti azokat amiket megígért a szavazóinak.


A FIDESZ és az MSZP egymást szidva akarnak az élre kerülni.. ..nézzétek meg például az óriás plakátokon a célzásokat, elég egyértelműek.


Na de mekkora csalódás lenne számukra ha nem ők kerülnének ki győztesen?? :) Mekkora pofára esés lenne?? Láthatnánk ahogy tátott szájjal bámulnak ki a fejükből és ráadásul CSALÓDOTTAN!! :) Engem ez töltene el a legnagyobb örömmel, Ők is becsapva éreznék magukat. Ezzel tolnánk ki velük a legjobban. :)


(Természetesen mindenkinek saját véleménye van, én nem vitázni akartam, csak megosztani veletek a gondolataimat. Befolyásolni sem akarok senkit még ha úgy tűnt sem.. pusztán személy szerint én örülnék ha egy 3. párt nyerne. Pont.)

2010. jan. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/116 anonim ***** válasza:
32%

20:12 - Maximális egyetértésem. :)

Ezért is szavazok az LMP-re. :)

2010. jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/116 anonim ***** válasza:
32%

Kövezzetek meg érte, de FIDESZ :)

Az én családom földekkel gazdálkodik, gépeink vannak, vállalkozásunk. Mindig is a FIDESZ támogatta jobban ezt a fajta megélhetést. Szüleim mindig a FIDESZ-re szavaztak, ez engem nem befolyásol. Nem is érdekelt egészen 4-5 évig, akkor kezdtem el felfogni, h mennyire fontos is az, h az embernek legyen véleménye, állása e témában. Olvastam mindkét pártról, videókat néztem és FIDESZ. Nem akarom szidni az MSZP-t, de nekem kicsit visszataszító, hogy sorban mondanak le a miniszteri posztról.. :S Vajon miért lehet ez? :S


És még valami! Nem ítélem el azt az embert, aki az MSZP-re, SZDSZ-re, MDF-re stb. szavaz. Azokat az embereket ítélem el, akik nem mennek el szavazni. Mert ha valakinek az MSZP a szimpi, menjen el és szavazzon rá. De azt, hogy valakit ne érdekeljen az országa jövője, vagy hogy a szavazatával is támogasson egy pártot, azt nem értem. Másik nagy kedvenc a "az az egy szavazat nem befolyásol semmit" Na ettől tényleg a falra mászok! De igenis, hogy befolyásol! Sok kicsi sokra megy. És ha mindenki így állna hozzá, nem lenne egy szavazó sem. :S

És ha vki elmegy szavazni és mégis a másik párt győz, hát annyi baj legyen. Ő kiállt a véleményéért, megtett mindent ami tőle tellett. MINDENKINEK EL KELLENE MENNI SZAVAZNI AKI TEHETI!

20/L

2010. márc. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/116 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó, a Fidesz táján is jobban körül kéne nézned, kb akkora baromság csak azért a Fideszre szavazni, mert ez áll ki a legjobban a földművesekért, minthogy Jobbikra azért szavazni, mert hogy a magyarság meg magyar termékek így meg úgy. Ezen kívül mindkettőnek egy csomó hibája és kétes dolga van, normális ember eleve nem szavaz már se a Fideszre se az MSZP-re (mondjuk a Jobbikra se - de ez még nem játszotta el legalább annyira a bizalmat)..

Én meg azt mondom, hogy a legtöbb embernek TILOS lenne szavazó cédulát adni, mert a nagyja ostoba barom és nehogy már tőlük függjön az ország jövője.

És az is hülyeség, hogy csak azért szavazni, hogy szavazzunk, minek támogassak olyat, amivel nem értek egyet? Mert az a párt még nem született meg, akire szívesen adnám a voksomat (max az LMP).

2010. márc. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/116 anonim ***** válasza:
29%

Utsó! Hát akkor ne menj el szavazni, ez ilyen egyszerű.. Amúgy meg.. Ha sem Fidesz, sem Mszp, sem Jobbik, akkor mégis mi? :D Szavazzunk a cigánypártra? Kicsit túlzás mindenkit lehülyézni, aki a Fideszre szavaz (többek között engem is).

És lehet, h más meg neked nem adna szavazati jogot. Ennyi a véleményem.

Ja és utolsó előtti voltam.

2010. márc. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!