Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják a zsidókat sokan?

Miért utálják a zsidókat sokan?

Figyelt kérdés

Azt szoktam hallani, hogy a Talmud gyüleöletel van tele, hogy Ávo-sok a zsidók voltak, hogy mind ocsmány gazdagok, lenézika gojokat. Én ezt nem értem, mert:


1. magyar nyelven nem jelent meg Talmud, csak ocsmány hamisítvány

2. Az Ávo és Ávh tudtommal azután volt, hogy keresztények egy csoportja lemészárolt 6.000.000 zsidót.

3. aki egyetlen zsidó irodalmi művet is a kezébe vett, amit nem a MIÉP-Jobbik banda köre adott ki, semmi olyat nem talál, ami mások lenézéséről szól.

12 éve tanuom a Tórát és a Talmud egyes passzusait. "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat." "Tartsd meg I-ten parancsolatait teljes szívvel és lélekkel!" Ilyenek állnak leginkább a Tórában. "Diná málkut mediná."-Talmud ALAPELVE: Annak a társadalomnak a törvényei szerint élj, amelyben élsz! Ez olyan alap, a zsidó hagyományban, mint a keresztények számára tudni a Mi atyánkot.

Ne ölj! Ne lopj! Ne tégy hamis tanúságot! Ne kívánd meg felebarátod tulajdonát! stb. én ilyesmiket olvastam a Tórában. A Tóra és a Talmud pedig egy húron pendülnek. Én nem vagyok sem különösen gazdag, sem befolyásos. Egyetemista vagyok, teljesen átlagos srác. Ember meg nem mondaná rólam, hogy zsidó vagyok, pedig tiszteletben tartom a hagyományaimat. Jól esik, mikor egy nem zsidó ismerősöm boldog hanukát kíván, és én viszot kívánok neki kellemes karácsonyt. És a zsidók 97%-a ilyen. 3%-nyi szar meg minden népben van.

Jobbik arra épít mindent, hogy az emberek nem ismernek személyesen zsidókat, így bármit elhisznek. Ha valaki kiskorától kezdve hallgatja otthonról ezeket a szemét szamárságokat,akkor úgy nő fel, hogy természetes neki, hogy a zsidók ilyenek, meg olyanok. Hát, kérem szépen, ez nem így van!

Apropó a goj szót zsidókra is használja a Biblia, nem cspán nem zsidókra.


2010. jan. 17. 23:53
 211/231 anonim ***** válasza:
100%

"a primitív barmok

ha baj van, biztos más a hibás

ennyit tudtok"

1. Te végig ezt csinálod, egyetlen mondatban nem láttam, hogy: "igen köcsögök vagytok, de itt mi is hibáztunk." stb..

2. Szerintem a te néped sokkal primitívebb. Akik direktbe sokkal kisebb kanapéra ültetik a török nagykövetet, és még bőszen fényképkezednek. Szánalom. És most mondd meg, hogy nincs igaza azoknak a csúnya náciknak? Te vagy az élő példa arra, hogy igaz az amit, Hitler apád leírt a Mein Kampf c. könyvében. Szinte sorról-sorra rád illik...

Most még csak egyetemista vagy. De mi lesz, ha elvégzed? Elkezdődik a lopás a szegényektől c. fejezet? És most gondolkodjunk el csöndben azon, hogy miért is volt a holokauszt?

2010. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/231 anonim válasza:
100%
nem divatból szidjk a zsidókat hanem ahol megjelenne ott az embereket kiforgatják a vagyonukból, és mert büdösek nagypofájúak és lopnak csalnak hazudnak!
2010. jan. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/231 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok antiszemita,hiszen rengeteg zsidó munkásságát elismerem,rendezőkét,színészekét,írókét stb.Azonban a velük szemben érzett ellenérzések nem véletlenek.Rengeteget lehetne felsorolni akik a magyar és a világtörténelmet is befolyásolták.A gyakran mindkét háborúzó felet pénzelő Rotschild családot,az uzsorákból és csalásokból meggazdagodott bankárokat stb.A legbefolyásosabb emberek közt rengeteg zsidó van,főleg ugye a médiában,üzleti életben,politikában.A BBC elnöke zsidó,az NBC,CBS stb vezetői zsidók,a filmvállaltok elnökei,valamint a vezető lapok tulajdonosai is azok.Hatalmas a befolyásuk,Amerikában a közvélemény jelentős része támogatná Irán megtámadását,azzal a címszóval,hogy atombomba kifejlesztésén dolgozik.Izraelnek szabad,nekik nem?Az 1400 palesztin és 13 zsidó halálával járó harcokról a zsidó Goldstone írta meg jelntését az ENSZ-nek,de az Egyesült Államok szerint,a jelentés eltúlozta az izraeli szerepet..A kettős mérce,Zentai Károlyt bíróság elé akrják állítani,mert halálra vert valakit 1944-ben.Rendben,ha van bizonyíték állítsák,de mi a helyzet a volt ÁVH-s emberekkel.A gyilkos Bauer Miklóst,Pető Iván szüleit miért nem állították bíróság elé.hisz még bizonyíték is volt ellenük az akkori jegyzőkönyvek nyomán.Az Auschwitzi felíratot elraboltató svéd férfit bíróság elé állítják,de Izrael nem adta ki a lengyeleknek Slomo Morelt,akit többezer rendebeli gyilkossággal vádoltak.A háború után sok 10ezer-100ezernémet civilt öltek meg a zsidók,milliónyit kitelepítettek.Mi a helyzet Rákosival,Lukács Györggyel,Szamuely-vel,a több millió-10 millió embert megölető zsidó bankárok által pénzelt zsidókkal,Leninnel,Trockijjal,Kamenyevvel,Zinovjevvel,Berijával,Kaganoviccsal stb?
2010. jan. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/231 anonim ***** válasza:
100%
A 19 elvesztett rokon miatt elhiszem,hogy elfogult vagy,de mi ez a felsőbbrendűségi érzés?Nem tudom,hogy miért van ez,azért mert a zsidóságodra vagy büszke vagy arra,hogy hol tanulsz.Igazad van,sok híres zsidó tudós van,aki nagyot alkotott,de akiket felhoztál,hozzájuk köthető a történelem egyik legnagyobb tömeggyilkossága.A zsidó Einstein javaslatára is a zsidó Roosevelt adott utasítást az atombomba megépítésére.Amiben a zsidó Oppenheimer,Szilárd Leó stb részt vett,az eredmény pedig sokszázezer halott.Nekem úgy tűnik,hogy szerinted mindig a zsidók az áldozatok,és itt Orbánozol és szitkozódsz.Kik ültek és ülnek most a parlamentben,ki kormányoz?A zsidó Lendvaival,ÁVH-s gyilkosok gyerekeivel,Pető Ivánnal,Bauer Tamással,Mazsihiszes-ÁVH-s patkányokkal,Demszkyvel stb felálló MSZP_SZDSZ koalíció.A volt rendszert szolgálókból van bőven a többi pártban,de a közös jellemzőjük,hogy nagyszámban vannak bennük zsidók.Normális országban nem lehetne érettségi tétel spiró györgy.Nem mutatkozthatnának ilyen emberek,mint heller ágnes valamint a többi zsidó értelmiségi.Az izraeli felsőbbrendűségi érzésre jó példa volt a múlthéten az,amikor az izraeli külügyminiszter helyettes alacsonyabb fotelba ültette a török nagykövetet,azért,hogy megalázza.A hihetlen mértékű izraeli,zsidó befolyásra pedig jó példa az,hogy a világbanknak,az IMF-nek és más szervezeteknek,pénzintézeteknek is zsidó a vezetője,az úgynevezett Bielderberg csoportnak is jelentős része zsidó származású,nem véletlenül.Én nem tagadom a holokauszt megtörténtét,a mértékét viszont igen,az,hogy más országokban ennek tagadásáért börtön jár,azt viszont felháborítónak tartom.
2010. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/231 anonim ***** válasza:
100%
A történelemből levont tanulságok alapján nem lehet persze kollektíven elítélni egy nép minden tagját,azonban nem véletlenek az ellenérzések.Ha lehet így fogalmazni,én a "legantiszemitább" műveket zsidó szerzőktől olvastam.Rengeteg zsidó gyűlöli a keresztényeket,és egyébként is sokan tartják őket a legrasszistább népnek,talán ez sem véletlen.Szerinted,nincs semmi baj a cionizmussal sem,az 1.vh közbeni szervezkedéssel sikerült "megszerezni",vagy inkább megvenni azt a Szentföldet,amelyet már rég "kinéztek" maguknak a zsidók.Az pedig,hogy Izrael szinte a semmiből előbukkant és folyamatosan háborúzik az kinek a hibája?A megmaradt hazájukat védő palesztinoké? Feltettél itt egy kérdést,majd amikor neked nem tetsző válaszok jöttek,mindenkit mindennek lehordtál,és itt dicsekszel,amit leírtál magadról az alapján szerinted szimpatikusnak kéne tartanunk téged?Ha már vannak Izraeli rokonok,talán egyszerűbb lenne ha ott élnél,itt úgyse szeretsz.. Sok sikert a vizsgákhoz!
2010. jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/231 anonim ***** válasza:

"Na,szépen bemutatkoztál,az biztos.Még szerencse,hogy nem ez alapján ítélem meg a többi zsidót.

Egyébként igazad van.nem tudtak volna a németek ilyen tisztogatást végezni segítség nélkül.

Kérdezd csak meg a nagymamát,ki írta össze a zsidókat,kik állítottak össze egy-egy transzportot.

Meg azt is kérdezd meg,mit csináltak a nyugati zsidók,amikor nem engedték be politikai menekültként a keleti zsidókat.Sunnyogtak szépen...mert nem kellett nekik a szegény "rokon".

A keresztények meg(akiket éppúgy nem csípett az akkori rezsim)az életük árán is sokukat megvédte.Pont azért mert keresztények voltak és komolyan gondolták ezt."


Még egyszer beírtam,mert a nagyon tudományos kérdéskiírónak nem sikerült válaszolni erre.

Egyébként ki ölte meg a felmenőidet?

Egyszer a hozzád hasonló höbörgő idióták,akik miatt a zsidóság megítélése olyan lett amilyen.

Másodszor meg a VÉnek tanácsa,aki összeírta a zsidóságot és a transzporttal elhurculandókat.Ha az őseidnek lett volna elég pénze,hogy lefizesse a saját vezetőit,akkor vígan élhetnének..akár még ma is.Kérdezd csak meg nagymamit.

2010. jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 217/231 bumbi02 ***** válasza:
49%

"kinek volt bármiféle baja zsidó vallásu embertől?"

Nekem pajtas. MEg ugy altalaban az egesz nemzetemnek.

Soroljak peldakat?


igen, arra várok...

2010. jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/231 anonim ***** válasza:
100%
Igen nekem volt.Ezzel a bekepzelt ellenszenves kerdezovel.Mivel nem estem hasra elotte es nem mondtam azt hogy persze igazad van,ezentul imadni es tisztelni fogom a zsidokat.Erre o azzal jon hogy dogoljunk meg mind!Ez mar egy szemelyes tapasztalat,nem?
2010. jan. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 219/231 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy gratulálhattok nekem:)

jövő héten jelenik meg a Közgazdasági szemlében a 4. publikációm :D

de gondolom nem hogy nem olvassátok, azt sem tudjátok, hogy mi az"


Aruld el melyik a te iromanyod.Nagyon kivancsi vagyok ra.Erdekes lenne ha kiderulne hogy egy okos ember vagy.Az meg erdekesebb hogy lehet valaki egyetert veled es felnez rad kozben meg egy idegbeteg tusko vagy.Legyszi!Hadd olvassam el a magasroptu gondolatsort!

2010. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/231 bumbi02 ***** válasza:
61%

Erre o azzal jon hogy dogoljunk meg mind!Ez mar egy szemelyes tapasztalat,nem?


hát végülis mondhatjuk.. bár akkor utálhatnám én magyar létemre a magyarokat, mert már magyar is mondott nekem olyat h dögöljek meg...

az hogy egy zsidó ezt mondja az nem azt jelenti h az összes ezt mondaná...utáld azt aki ezt mondta

szal nem igazán jó indok...


senki nem tudott még nekem irni személyes tapasztalatokat hogy mér utálja a zsidókat... de még várom hátha tud vki vmit...

2010. jan. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!