Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek fáj trianon?

Nektek fáj trianon?

Figyelt kérdés
Egy egyszerű kérdés hány embernek számít még ez.
2014. jan. 16. 12:48
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
45%

Amúgy meg vicces, hogy 95%-ban olyan emberek nyekeregnek folyamatos jelleggel Trianon miatt, akik még annyira sem képesek magukat megerőltetni, hogy az imádott magyar nép nyelvén a mondatokat helyesen írják le és fogalmazzák meg.


Majd gondolom ti fogjátok megváltani a Nagy Kárpát Hazát...

2014. jan. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
81%

" Ezek mellet viszont több millió magyar elvesztette a hazáját."


"Senki nem vesztet el semmit. Aki akart az ide költözhetet aki meg ragaszkodott a régi lakhelyléhez azt se kergették sz@ros vasvillával a sárkunyhó körül. Mindenki eldönthette. Aki úgy döntött hogy román/szlovák/jugo nemzet tagja akar lenni annak a döntését tiszteletben kell tartani."


Ja, nem sz.ros vasvillával, igen! Simán elhurcolták őket Csehországba, mindenüket elvették! Igen. Jó kis választási lehetőség. Ez nálad kimaradt ugye? Édesapám 2 évig lakott ott és nem önszántából...

Másik dolog. Te ha holnap arra kelnél hogy a te otthonod pl. Romániához csatolták, akkor elköltöznél a semmibe?? Ha, maradnál, akkor utána már román lennél??


Én felvidéki vagyok. Komolyan ez egy őrület. Itt utálnak minket mert magyarok vagyunk, nálatok meg mi vagyunk a tótok. Hát szép. Sokszor nem is értem, hogy van-e értelme az itteni sok küzdelemnek, hogy elfogadjanak minket magyarnak, ha egyszer a Mo.-i társainkat le se tojják, hogy a kint rekedtek hogy élnek. És ne hivatkozzunk az anyagi dolgokra...

Nekem semmi bajom a szlovákokkal sem, pedig sajnos kaptam magyar mivoltom miatt olyan beszólásokat, hogy bőgve jöttem haza. Sajnos itt is ott is vannak jó és rossz emberek. Ti nem is tudjátok elképzelni, hogy mennyivel könnyebb lenne az életünk, ha oda tartozhatnánk MO-hoz. Ha csak nem kellene mindig a szlovákot törnöm, az maga volna a mámor. :)

2014. jan. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
22%
Miért tesz úgy minden "környékbeli", mintha ők valami különleges kivételek lennének a geopolitikában? Számtalan etnikum él így, ahogy ti és szinte egyik sem hisztizik ennyit. Baszkok Franciaországban, albánok Koszovóban, svédek Finnországban, oroszok Lettországban és még hosszan lehetne sorolni csak az Európán belüli témákat. Nektek miért szorult ennyire zabszem a seggetekbe, hogy nem tudtok belenyugodni egy történelmi esemény véglegességébe? Szerintem lasszóval se lehetne fogni olyan magyart, aki mondjuk az 56-os forradalomnak, Al Capone gengszterségének vagy épp a hidegháborúnak akármilyen jelenkori, aktuálpolitikai jelentőséget tulajdonítana, pedig ezek mind Trianon után történtek. Meddig fogtok még nyavajogni és a mi pénzünk után sóvárogni?
2014. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
35%

"Akárcsak egy bank az állam is medterséges, nem egyenértékű az én természetes nemzetiségemmel."


Ilyen szempontból a nemzetiség sem természetesebb. Ha megszületsz generációkra visszamenőleg magyar szülőktől, de csecsemőkorodtól kezdve németek nevelnek, semmivel sem leszel "magyarabb", mint akármelyik német.


Az állampolgárságodat születés jogán kapod, a nemzetiséged az határozza meg, amilyen környezetben felnősz. Az egyiket törvények szabályozzák, a másikat hagyományok. Ennyi a különbség.


"Az állam ellát bizonyos szolgáltatásokat, oktat, betegségemet kezeli, alapítványokat támogat, épít nekem stb."


A betegséged az egészségügy látja el, az oktatást az iskolarendszer. Az állam csak az azok iránti jogaidat és kötelességeidet szabályozza. Ha magániskolába, óvodába, bölcsődébe jársz vagy járatod a gyereked, magánrendelésre mész orvoshoz vagy magánkórházba, amit a saját egészségbiztosításoddal fedezel, ez a rendszer ugyanúgy működik, nem ritkán magasabb minőség mellett, az állam mellőzésével.


"Aki azt mondja hogy én államomra legyek hazafias, az én úgy gondolom hogy a 18-19 századi nacionalizmussal szemben egy középkori eszméhez való visszatérést pártol."


És te miért akarsz a 21. században 18-19. századi eszméhez visszatérni? Hogy hazafiasságról beszéljünk, ahhoz egyeztetnünk kellene, hogy mit is értünk az alatt. Nálam ez az, hogy építem a közösséget, amelyik gondoskodik rólam, magam is azért dolgozom, hogy jobbá tegyem a többi tagjának életét.


Na most, az előző soraid alapján, azzal, hogy az állam biztosítja az oktatáshoz való jogom, hogy ellássák a betegségeimet, alapítványokat támogat, épít nekem, joggal érdemli ki a hazafias hűséget (most attól vonatkoztassunk el, hogy a megvalósítás minősége ezt erősen feltételes módba teszi).


Az etnikum ezzel szemben a történelmet tudja felmutatni, amit én magam nem alakítottam, nem vettem részt benne, csak hallottam, miközben felnőttem, az idősebbektől, tanároktól. Nem harcoltam a keleti fronton, sem Nándorfehérvárnál, hont sem foglaltam. Ha a történelem úgy hozta volna, hogy Magyarország egybeforr Ausztriával és magyar származású osztrákként látom meg a napvilágot, egyetlen szó változna az öndefiníciómban. Nem tettem semmit azért, hogy magyar legyek, azon kívül, hogy akként nőttem fel, abba meg nem volt beleszólásom és nem tett különb emberré, mint egy olaszt vagy dánt.

2014. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
75%

Kedves 33-as! Sóvárog a jó fene a te vagy a ti pénzetek után! Próbálnád ki egyszer, hogy milyen az, hogy a hazádban utálnak, mert magyar vagy, a magyarországiak meg utálnak, mert szerintük meg román, szerb stb. vagy!


Legszívesebben, az ilyenekkel, mint amilyen te vagy, azt csinálnám, hogy bedobnám őket egy cigány közösségbe, rákényszeríteném őket, hogy tanulják meg a cigány nyelvet, és úgy alakítanám, hogy mindenki cigányozza őket is, kivéve a cigányokat, mert az ő szemükben aljas magyarok lennének...Úgy is szereti a romákat a te fajtád, mert tőlük bezzeg nem sajnáljátok a kedvezményeket, a segélyeket, pedig, a nagy részük sokat adózott, meg tett az országért...

2014. jan. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
37%

"Amúgy ja, néha itt a hasam baloldalán szúr valami..."


Neked max. a hülyeséged.

2014. jan. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
67%
Egy darabig nekem is fájt, aztán tovább léptem! Egyébként a trianoni Magyarország 3 faluval nagyobb volt (pozsonyi hídfő). Nyilván máshogy látja a dolgokat egy anyaországi, és egy határon túli, de attól nem oldódnak meg a problémák, hogy egymásnak esünk! Szerintem a jövőre való koncentrálással, és a különböző jogok kivívásával lehetne orvosolni trianont. Szerintem!
2014. jan. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 A kérdező kommentje:
Úgy látszik,én voltam túl naív,hogy azt hittem csonkahonban még valakit érdekel ez.A határon túli magyarok tudják csak ezt megérteni,tisztelet a kivételnek.Senki nem akarja a ti pénzeteket.nem gondoltam volna,hogy a 2004 es népszavazás óta még ezzel a GYurcsány szöveggel jönnek egyesek.Elszomorító.
2014. jan. 16. 17:18
 39/58 anonim ***** válasza:
55%
33-as. Megint jössz ezzel a h.lye szövegeddel megint, hogy miért kell a ti pénzetek nekünk? Ki a fene beszél itt a pénzről? Kinek kellene a te nyavalyás 100000 ft-os fizetésed, mikor itthon a férjem ennek 4-szeresét keresi?? Te nem értesz semmit! Ez nem a pénzről szól. Egyébként ha odatartoznánk mi is, akkor odaadóznánk, nem?!
2014. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
54%

,,Aki akart az ide költözhetet aki meg ragaszkodott a régi lakhelyléhez azt se kergették sz@ros vasvillával a sárkunyhó körül"


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


,,Számtalan etnikum él így, ahogy ti és szinte egyik sem hisztizik ennyit. Baszkok Franciaországban, albánok Koszovóban, svédek Finnországban, oroszok Lettországban és még hosszan lehetne sorolni csak az Európán belüli témákat"


A koszovói albánoknak már saját allamuk van. A finnországi svédek meg 5%-nyian vannak, ezért

-a felsőoktatásban feléjük egyfajta pozitivan diszkrimináló numerus clausus érvényesül,

-a svéd nyelv a finn mellett finnország másik hivatalos nyelve. Tehát nem kissebbségi nyelv mint pl a baszk spayolországban, hanem hivatalokban használják, iskolában oktatják, még a legtisztábban finn kis falvakban is.

-egy bizonyos határ felett a svéd többségű települések egynyelvűekké nyilváníthatják magukat. Ez azt jelenti hogy sehol nem kötelező a finn semilyen állami hivatalban, max az iskolában. Ez finnország.(mi felvidéki magyarjaink is mind egynyelvű településeken élnek, csak azok mint kizárólag szlovákul kormányoztattatnak. Ők jelenleg a kétnyelvűségért "nyavalyognak")

lettországi oroszok a kommunizmus alatt érkeztek jobb megélhetés érdekében. Egyfajta megélhetési bevándorlók. Nálunk sem számít nemzetiségnek az aki nincs 100 éve itt. Ám mindezek ellenére csak észtországban hallottam róla, hogy nemigazán szeretik őket. A franciaországi baszkok sincsenek kitéve nagy diszkriminációnak. Ennél érdekesebb a spanyolországi baszkság amely pedig autonómiával rendelkezik, amivel mi úgyszintén nem.


Jólsejtem nagyon elbíztad magad hogy milyen művelt vagy, hogy mennyi kisebbséget fel tudsz sorolni, de sajnos nem jött össze... Gőzöd se volt róla hogy ott még a bevándorlók gyerekei is többet kapnak mint a mi (honfoglalás óta ottlévő) felvidéki és erdélyi magyarjaink.


,,Meddig fogtok még nyavajogni és a mi pénzünk után sóvárogni?"


Mennyi pénzt kapnak tőled a határontúli magyarok? Ó, ők teszik tönkre az életed?

Kérlek, Mesélj még!!!

Kíváncsi vagyok hogy ezt így egy cgánynak vagy egy zsidónak is lemerted volna írni.. Mert a magyarnak az nem rasszizmus, azt szabad?


,,A betegséged az egészségügy látja el, az oktatást az iskolarendszer. Az állam csak az azok iránti jogaidat és kötelességeidet szabályozza. Ha magániskolába, óvodába, bölcsődébe jársz vagy járatod a gyereked, magánrendelésre mész orvoshoz vagy magánkórházba, amit a saját egészségbiztosításoddal fedezel, ez a rendszer ugyanúgy működik, nem ritkán magasabb minőség mellett, az állam mellőzésével. "


Az oktatás és az iskolarendszer 90%-a pedig az állam kezében van. Megnézném mi lenne belőlük ha az állami iskolák/korházak hirtelen megszünnének és csak a magánkézben lévők maradnának. A magániskolákról annyit még tudok hogy azt a fejkvótapénzt amit a többi állai iskola, azt ők is megkapják, csak az egyéb támogatásoktól esnek el.

Valamennyi iskola, kórház az állam által van fenntartva a mi pénzünkből. Nem elválaszthatók tehát.


,,És te miért akarsz a 21. században 18-19. századi eszméhez visszatérni? "

Inkább ahoz, mint egy középkori állam-kultuszokhoz.

Akkor ugyanis szintén nemigazán számított hogy ki milyen nemzetiségű, etnikumú, csak az hogy melyik király alattvalója. Ma már nem királyok, hanem egyszerű államok alattvalóivá lettünk.

Én ebben az egész modern-kori internacionalistáskodásban egy szépen becsomagolt és kidíszített középkorba való visszabutulást látok.

Ebben az esetben már inkább a 18-19 századi nacionalizmus.


,,Na most, az előző soraid alapján, azzal, hogy az állam biztosítja az oktatáshoz való jogom, hogy ellássák a betegségeimet, alapítványokat támogat, épít nekem, joggal érdemli ki a hazafias hűséget "


Az állam nem érdemel semmit. Az adómat, azt érdemli. Azt kapja ezért. Erre van fizetve. Ne intézmények határozzák meg az én önazonosságomat, hanem valami ami emberi. A nemzet az olyan.


,,most attól vonatkoztassunk el, hogy a megvalósítás minősége ezt erősen feltételes módba teszi"


Mindig mindenhol azzá teszi, csak változó mértékben. A politika mindig mocskos volt és mindig az lesz. Erkölcs ott nem értelmezett fogalom. Zsarnokként uralkodtak akkoriban a királyok, a császárok, a nép nyomortgott, a király gazdag volt... Kiírtották egymást a hatalomért. ma szinte ugyan ez. Mondj már nekem légyszíves magyarországon egy olyan kort amikor nem ez ment, és ezt te szemlyesen tapasztaltad... Jó persze most meg azt gondolod ha nálunk nem is, a külföld tele van ilyen példákkal... de nincs! Csak azért mert a mexikói korrupciós botrányokat nálunk nem adják le a hírekben, az nemjelenti azt hogy nincs is.


,,Az etnikum ezzel szemben a történelmet tudja felmutatni, amit én magam nem alakítottam"


Miért, az ország sorsát te mennyiben alakítod?

A te beleszólásod az ügyekbe kérlek szépen most legszívesebben úgy írnám hogy egy a tízmillióhoz, de igazából még annyi se!

Ma magyarországon az enyhe többség például pártolja a halálbüntetést. Mégsem vezetik be. Ez a demokrácia? Ezt ami ma folyik az országban, hányan akartuk? Hányan szavaztunk erre? Semennyien, mégis ez van. Mint láthatod ennek a tízmillió embernek nem volt annyi hatalma, mint annak a párszáz politikusnak. Mert bizony ők vitték el az országot idáig, nem mi.

Idealizmusunkban azt gondolhatnánk hogy ha mi megválasztunk egy pártot, az olyan tök szupcsi lesz, mintha mi ülnénk ott a parlamentben, pedig nem , mivel a pártokról alkotott szubjektív képünk nem egyezik magával a párttal. És erre a pártok jól rá is játszanak. Nem megválasztjuk őket hanem megválaszttatják magukat mivelünk. Ennyit arról hogy egy országot mi is alakítunk.

2014. jan. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!