Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen Trianon-emlékmű nyerné...

Milyen Trianon-emlékmű nyerné el az ízléseteket?

Figyelt kérdés

[link]


Most vonatkoztassunk el attól, hogy kell-e ezzel foglalkozni, vagy sem. Ti milyet terveznétek? Ha nekem kéne csinálni, egy 5-10 emberalakból álló kis szobrot csinál(tat)nék, ahol páran épp "elszakadnak". A "maradók" kezét fogják, de csak nem sikerül itt tartani őket. Esetleg a kezeket nem fontos egyértelműre csinálni, hogy azt az érzést is kelthessék, mintha most jönnének vissza az elszakadottak.


A másik kérdésem, hogy mit gondoltok a cikkben említett emlékművekről?



2013. dec. 11. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is lehetne egy kicsit több kreativitást belevinni, esetleg egy kis modern, fémes építészetet is.


De gondolom, nem volt pénz jobbra.

Nem hiszem, hogy ezek államilag támogatottak.Egy magánember meg nem ad erre 30 milliót.

2013. dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A cikkírónak igaza van. Elég szívás a legtöbbé És tényleg gagyik a szövegek egy csomó helyen. Mondjuk ez a turul, meg Nagy-Magyarország térkép ez illik bele, bár én kiemelném a dolog apropóját. Nem engedném, hogy minden útszélen emeljenek egy "Trianon emlékművet". Akkor már emlékezzenek meg hősökről, akik küzdöttek abban az időben az országért. Lásd Rongyos Gárda.
2013. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak gyorsan megemlíteném a kecskeméti emlékművet, szerintem az elég jól néz ki.
2013. dec. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom, hogy miért nevetségesek a cikkben lévő emlékművek. Szerintem a célnak megfelelnek.

Amúgy se kéne nyavalyogni ennyit ezen az egészen, van elég gondunk enélkül is. Szerintetek attól mi változik, hogy bele vagytok betegedve Trianonba és a földhöz veritek a seggeteket, mint egy 5 éves gyerek?

2013. dec. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk igazad van kérdező, sokkal jobb lenne egy ilyen emberekből álló szoborcsoport, mint ezek a szűzmáriás, kettőskeresztes, nagymagyarországos, tömeggyártott giccsek.
2013. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ozmium42 ***** válasza:

1. Ezek az emlékművek csak elvétve épülnek a helyi önkormányzat támogatásával (miközben holocaust emlékműre a kormány költ milliárdokat), a legtöbbre olyan emberek dobják össze a pénzt, akiknek erre igényük van. Valahol ez szép dolog is szerintem. Nem trianon emlékműre kéne több állami pénz, hanem...


2. Ezek jellemzően egyszerű emberek, akik a "modern" "művészetet" Entartete kunstnak tartják eleve. Nekik csak szimbólumok kellenek, amik emlékeztetik őket az identitásukra. Rovásírás, Wass Albert, Nyírő József idézetek, és a 20. századi revizionizmus minden gyakoribb vizuális eleme. Hazafias és fontos embernek érezhetik magukat, ha fel tudnak állítani valamit, ami nemzeties és nem borul fel az erős szélben.


3. Nem láttam sok Trianon-emlékművet, de amit láttam, az tetszett, a giccs az pedig giccs, akárhonnan is nézzük.

2013. dec. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Cikkírónak abban van igaza, hogy a művészek teljes szabadságban dolgozhatnak és gyakran elégé elrugaszkodnak. Az viszont kifejezetten meglepett, hogy a cikkíró ezt a fajta szabadságot, vagy kontárságot ( nézőpont kérdése) csak a trianoni emlékművekben vette észre ....
2013. dec. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Nagy Magyarország címerben keresztre feszített orbán szobor.
2013. dec. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!