Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek fáj trianon?

Nektek fáj trianon?

Figyelt kérdés
Egy egyszerű kérdés hány embernek számít még ez.
2014. jan. 16. 12:48
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
26%

" Ezek mellet viszont több millió magyar elvesztette a hazáját."


Senki nem vesztet el semmit. Aki akart az ide költözhetet aki meg ragaszkodott a régi lakhelyléhez azt se kergették sz@ros vasvillával a sárkunyhó körül. Mindenki eldönthette. Aki úgy döntött hogy román/szlovák/jugo nemzet tagja akar lenni annak a döntését tiszteletben kell tartani.

2014. jan. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
38%

Az egész Trianon után sírók elgondolása a hibás. Millió olyan nép van, ahol az etnikai és a tényleges térkép különbözik.


És akkor mi van?


Senki nem vitatja el a külhoniaktól a magyarságukat, de el kell fogadniuk, hogy ők egyúttal románok, szerbek, ukránok, stb. is és tenniük kell az ottani közös jóért is.


Ez megy is mindenkinek az erdélyieken kívül, amire ők valamiért érthetetlenül büszkék.


Unom már, hogy egy százéves térkép utáni vágyakozásból az én pénzemből finanszíroznak olyanokat, akiknek a támogatása egy másik ország feladata.

2014. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 13.-as válaszoló! Szerintem nem vagy tisztában fogalmakkal! Attól, hogy valaki román, szlovák, szerb állampolgár, még lehet magyar nemzetiségű! Gáz, hogy még ennyire sem vagy tájékozott...A helyedben szégyellném magam!

"Aki úgy döntött hogy román/szlovák/jugo nemzet tagja akar lenni annak a döntését tiszteletben kell tartani."

2014. jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
16%
Ha valaki szerb állampolgárságú és szerb nemzetiségű, attól még nem lesz magyar mert 500 éve magyar terület volt ahol él.
2014. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
30%

Értő olvasás nem igazán megy, 14? Pont azzal kezdtem, hogy senki nem vitatja el tőlük a magyarságukat, te szellemi sérült.


De ezért cserébe vállalni kell a szlovákságukat, románságukat, ukránságukat is, mert igenis azok IS. Lehet hivatkozni a dédnagypapára, aki még 100% magyar volt, de ők már nem azok, még akkor sem, ha egy centit nem költözött a család.


Ez a durcás elzárkózás az otthonukat alkotó emberek 90%-tól, ami kizárólagosan az erdélyiek szokása (a felvidékieknek miért megy kulturáltan?) nem csak, hogy nevetséges, de durván káros is önmagukra nézve.

2014. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 A kérdező kommentje:
"Senki nem vitatja el a külhoniaktól a magyarságukat, de el kell fogadniuk, hogy ők egyúttal románok, szerbek, ukránok, stb." hogy lennének már románok meg szerbek.A legtöbbjüknek a családjában csak magyarok voltak.Kiváncsi lennék te Erdélyben mit tennél a közös jóért,miközben nap mint nap hazátlannak neveznek,megvernek amiatt,mert magyarul beszélsz.A szomszéd országok szemében a közös jó kb. abban nyilvánul meg,hogy el akarja törölni a magyar kisebbséget és megfosztja jogaitól.
2014. jan. 16. 13:30
 17/58 anonim ***** válasza:
78%

Addig nem is lesz revízió amíg az előttem válaszolók úgy gondolkodnak ahogy.


Szerintem nem siránkozó önsajnálatba kellene merevednünk eme 100éves térkép láttán hanem arra kéne ösztönöznie bennünket hogy most mi tegyük meg azt amit annakidején a románok erdélyben, s nemrég az albánok koszovóban..


Nekem az fáj pusztán hogy ezt egyedül énnekem kellett leírnom


U.I.: erdélyben csak 5 millió román él, nem 8. És ez is vészesen csökken.

2014. jan. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
0%
Beindult a leszavazógép! Internet hadak előre, Szebb Jövőt! Érvekre nincs szükség, mert nálunk az egy örök Isteni igazság! Csak a fejét, hogy meg ne sántuljon!
2014. jan. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem sem kellene nagy gyászba merülni, inkább az idefröcsögő hungarofóbok miatt.


Ha másról lenne szó akkor ezek óbégatnának a leghangosabban!

2014. jan. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
85%
Nem feltétlenül belefolyva a vitába, de a mai Magyarország határát nem a trianoni, hanem a 47-es párizsi békeszerződés szabja meg. az elcsatolt országrészek visszaszerzése pedig természetesen morálisan rendkívül fontos, azonban a teljes történelmi ország visszaszerzése már nem feltétlenül jó öttlet. országunk egyik nagy előnye az, hogy szinte kissebbség nélküli (romákat ne számoljuk ide, ők ugyanis nem akarnak elszakadni tőlünk). vagyis visszaszerezni azon területeket érdemes, ahol nagy tömbben magyarok élnek. de ez is inkább morális szükség.
2014. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!