Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A történelmi Magyarország...

A történelmi Magyarország trianoni feldarabolásánál miért csak az újonnan megalakuló nemzetállamok államalkató nemzetiségének etnikai határait vették figyelembe és a magyar nemzetre nézve miért nem vették figyelembe ezt?

Figyelt kérdés
1945 - után miért erősítették meg a Trianoni diktátumot mikor jól láthatóvá vált 30-év alatt, hogy ez nem etnikai határokat figyelembe vevő békediktátum volt a magyarok számára? Gondolok itt a jelenlegi Szlovákia déli részén tömbben élő magyarságra és az Észak-Pártium tömb magyarságára, vagy a Délvidéki Vajdaság tömb magyarsága. Ezek a területek miért nem maradhattak Magyarországnál?

2013. nov. 24. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Ez a tipikus önsajnáltató narratíva nagyon népszerű itthon, pontosan így magyarázzák a foci válogatott eredményeit is. Valójában azért lett így, mert megtehették velünk, leigázott, gyenge ország voltunk pancser vezetéssel.
2013. nov. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért mert mindkét háborúban mi vesztettünk és a békediktátum szövegét a győztesek írták.


Habár a második világháborúban Szlovákia és Románia a szövetségesünk volt és együtt harcoltunk a Szovjetunió ellen, Románia időben kiugrott, átállt a szovjetekhez.

Szlovákiával együtt Magyarország a végsőkig harcolt a németek oldalán, de Szlovákia azért került kedvezőbb elbírálás alá a háború után, mert visszakerült Csehszlovákiához és a cseh kormány, az élén Benessel kiváló diplomáciai munkát végzett a háború alatt, után. Nekünk nem volt ilyen tehetséges, sikeres emigráns képviseletünk, így a határrevízió helyett további területeket kellett átadni Csehszlovákiának a Duna jobb partján.

2013. nov. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én hallottam egy olyat, hogy azért, hogy meggyengítsék az országot. De lehet ez csak laikus magyarázat.
2013. nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez elszakított területeken mindenhol 40%ban éltek magyar/német kisebbségek. Ez az arány azért érdekes, mert felvidék, vajdaság, kárpátalján és partium Magyarországgal határos részén szín magyar területeket csatoltak el. Így feltételezhető, hogy a döntéshozók a lehető legnagyobb szeletet akarták elvenni a Magyar királyságból, de arra kínosan figyeltek, hogy az elcsatolt területeken többségben legyenek az újonnan létre jövő nemzetállamok kisebbségei.
2013. nov. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lengyeleket kétszer is felosztották a nagy hatalmak. Magyar királyságot is sikeresen megosztották a török időkben, lakosság szám megfeleződött ez idő alatt.

1920ban a gyarmattartó szövetségeseknek ez egy megoldás volt, arra hogy uralják a régiót. oszd meg és uralkodj!

Gondoljunk csak arra, hogy a kor egyik legnagyobb birodalma ellen vívtunk sikeres forradalmat 1849ben, amit csak külső segítséggel tudtak megnyerni az osztrákok.

Az antant nem az etnikai határokon húzta meg a vonalakat, mert nem az igazságosság, hanem a megosztás volt a cél!

2013. nov. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Stratégiai okai voltak.

Északon a Csalllóköz kiváló termőterület, a Duna jól védhető természetes határ, továbbá a Losonc, Rozsnyó, Kassa, Beregszász, Szatmárnémeti, Nagyvárad, Arad vasútvonal stratégiai fontosságú volt az új kisantant államok közti kereskedelem és háborús mozgósítás esetére. A magyar határ menti vasútvonallal könnyen szétteríthették a csapatokat a határ mentén, arra az esetre, ha meg akarják támadni Magyarországot. Ha ez a vasútvonal Magyarországon marad, akkor nekünk lett volna meg ez az előnyünk.

2013. nov. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!