Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Buktak a devizahitelesek, a...

Buktak a devizahitelesek, a Kúria jogegységi döntése ellenük szól. Vélemények?

Figyelt kérdés

Még nincsenek meg a részletek, de amennyire látom, a lényeg ez lehet.


[link]



#devizahitel #kúria #jogegységi döntés
2013. dec. 16. 14:01
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%
...ha én OTP részvényt akarok venni, akkor nem akkor teszem meg, amikor egy hét alatt felmegy 7000-ről 8000-re, remélve, hogy újabb egy hét múlva 9000-en lesz, hanem megveszem akkor amikor hosszas stagnálás után elindul a mélypontról 3000 ft-ról. És még ez is óriási rizikó.
2013. dec. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
46%

_"Hol fog aludni az a több százezer ember, akit kilakoltatnak? "


Visszaköltöznek a szülőkhöz mennek albérlet stb, valahol a hiteles lakás előtt is éltek.

2013. dec. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
Visszabérlik az ominózus lakást.
2013. dec. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy amíg kedvező volt a devizahitelek kamata a ft-hoz képest, addig senki nem jött rá, hogy hibás termék, meg érvénytelen a devizahitel-szerződés.
2013. dec. 16. 16:50
 15/51 A kérdező kommentje:
Persze én a szegény devizahiteleseket is megértem. Ki gondolta volna 10 éve, hogy így erősödik a svájci frank a ft-hoz képest? Ki gondolta volna, hogy Magyarország ennyire leszakad? 2004-ben még azt reklámozták, hogy mindenki nyithat Bécsben is cukrászdát. Medgyessy Péter teljesen komolyan meghirdette, hogy pár éven belül bevezetjük az eurót. És akkoriban úgy is tűnt, hogy beindult egy konvergencia folyamat, nálunk is előbb-utóbb euró lesz, és magától megoldódik a devizahitel-probléma. Ehhez képest ma már Orbán olyan 50 évre teszi a magyar eurót (mire elérjük az európai átlag 90 %-át), ha addig meg nem szűnik.
2013. dec. 16. 16:57
 16/51 anonim ***** válasza:

Ezzel együtt bukott a fidesz is, ő alattuk 35% nőt az árfolyam.

És egy éve hitegeti a hiteleseket, hogy megmenti őket. Ezek az emberek szavaztak volna a fideszre, de így ellenük fognak szavazni.

2013. dec. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:
Még kitalálhatnak valamit az utolsó pillanatban. Bár azt is el tudom képzelni, hogy ügyesen hitegetik tovább az érintetteket. Most már csak alig 4 hónapot kell kihúzni.
2013. dec. 16. 17:18
 18/51 anonim ***** válasza:

Most jön az, hogy ha a bankoktól nem kapnak kártérítést, akkor adjon nekik az állam.

Ennyi sok szavazót nem akarna a Fidi elveszíteni.

2013. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:

Azért ne tessék elfelejteni, hogy aki nem vett fel devizahitelt, joggal mondhatja, hogy őt büntetik, mert őt nem kell megmenteni, viszont az ő adójából mentik a felelőtlen és/vagy tudatlan embereket.

És ők még mindig többen vannak, mint a devizahitelesek. És ha választani kell, hány szavazót akarnak veszíteni... szerintem egyértelmű a válasz.


Szó nincs hibás termékről. Arról van szó, hogy a bankok érdeke úgy kívánta, hogy a hitelképtelen embereknek is adjanak hitelt, a hiteleseknek meg lövésük nem volt, mibe másznak bele. Nem is értem, miért kellene másoknak finanszírozni az ő hülyeségüket.

2013. dec. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:

Már elnézést kérek, de a legeslegfelháborítóbb az egészben az, hogy amíg én életemben soha egyetlen fillért sem vettem fel, máris több, mint 2 millió forintos adóssággal indultam az életben, mégpedig államadósság formájában.


Hogy is van ez?

Miért nekem kell visszafizetnem kamatostul azt a pénzt, amit nem én vettem fel és nem rám költik?

Mi közöm van hozzá?

Na ez a botrány!

2013. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!