Miért háborodnak fel az emberek azon, hogy nem szavazok?
35 -ös .
Elmagyarázom ,hogy te is értsd.
Ha egyszer azt mondod ,hogy nem szólsz bele.
De aztán mégiscsak belepampogsz az csúúúnya dolog. Erkölcsileg azért nem jó mert hazudtál és ellentmondtál saját magadnak.
36-os, igazad van, remekül indokoltam. Bocs. :) Igazából inkább a hangnemen akadtam fenn. "okol bárkit és bármit, mert az sokkal kényelmesebb neki,mint felemelni a seggét vagy önálló gondolatokat megfogalmazni."
Nem azért nem szavazok, mert kényelmesebb vagdalkozni, hanem mert ma Magyarországon nem látok olyan pártot, politikust, aki hiteles lenne számomra. Nincs olyan, akire azt mondanám, hogy igen, jó lenne, ha ő irányítaná az országot.
"Ha egyszer azt mondod ,hogy nem szólsz bele.
De aztán mégiscsak belepampogsz az csúúúnya dolog. Erkölcsileg azért nem jó mert hazudtál és ellentmondtál saját magadnak."
Nem pampogni szoktam, hanem véleményt nyilvánítani.
Kettő, nem hazudok és végképp nem mondok ellent magamnak, sőt nekem - és a nem szavazóknak - van a legtöbb jogom, hogy bíráljak, mert én mint kívülálló, emlékeztetek. "Emlékezz mit mondtál" "Emlékezz mit ígértél". A szavazó nem ezt teszi. A szavazó csak azon töri a fejét, hogy bosszút álljon, a következő alkalommal majd büntet a szavazóurnáknál.
Nekem tiszta a lelkiismeretem is, mert senkinek nem okoztam azzal rosszat, hogy olyat szavaztam meg, aki rosszat tesz. Mert senkit nem szavazok meg, ez az alapelvem. Még akkor sem, ha lenne egy olyan párt, amelyik maximálisan, mindenben kielégíti az én elképzeléseimet. Mert hosszú tapasztalatom van hogyan működnek az ún. tiszta pártok is. Sokan meglepődnének, ha tudnák. Ha szavazok, azzal nem csak azt támogatom akire voksolok, hanem a rendszert, tehát azt is akit éppen ellenségemnek tartok.
Meg egyébként is. Adót fizetni mindig kellesz, a rendőr a tolvajt le nem lőheti bárki nyerjen is, a politikust pedig ha hazudott, ki nem rángathatom a Parlamentből. Van akkor értelme? Sajnálom azokat, akik szerint igen.
""Ha szavazok, tekintet nélkül arra, hogy kire, akkor is a legerősebb jelöltet támogatom"
Kifejtenéd ennek a logikáját mondjuk matematikailag?
"
Egy döntés (jelen esetben választás) esetén kell egy M, véges vagy végtelen elemű halmazból kiválasztani 1 darabot. N darab választásra jogosult közül 1 és N közötti számú személy szavazata szükséges ahhoz, hogy az 1 (oszthatatlan) opcióra rangsorolás alapján válasszunk ki egy elemet a halmazból. A döntés lényege, hogy nincs "jó" döntés, hiszen ha lenne, nem volna szükséges szavazni. Ezért megoldásképp, mindenki a legtöbb ember által preferált opciót legitimálja, támogatja. Vagyis, ha a számodra nem preferált opció kerül választásra, akkor is azt támogatod, hiszen az a legerősebb jelölt. Természetesen a konkrét opciót a preferenciák választják ki, de ez triviális.
aha, tehát te még valami ősi korban élsz ahol egy királyt választunk igaz?
napi 6-8 órát politizálsz de nem tudod, hogy mi Magyarország államformája és hogyan működik?
A tudatlanságod nem vicces, így nem tudok nevetni rajta.
"aha, tehát te még valami ősi korban élsz ahol egy királyt választunk igaz?
napi 6-8 órát politizálsz de nem tudod, hogy mi Magyarország államformája és hogyan működik?
A tudatlanságod nem vicces, így nem tudok nevetni rajta."
Esetleg kifejtenéd, hogy mire gondolsz, mert így nem sokat segítesz.
Ha arra akarsz gondolni, hogy nem csak egy képviselőt választunk, hanem többet, akkor két megjegyzésem van:
1. miniszterelnökből viszont például 1-et választunk
2. a képviselők száma is oszthatatlan, gondolom nem kell magyarázni, hogy miért. Ily módon visszajutottunk az eredeti problémára.
"...De arra, hogy a miniszterek és képviselők mit döntenek, nem tudok felelősséget vállalni, hiszen függetlenül attól, hogy rájuk szavaztam-e, vagy sem, önkényesen dönthetnek, az én megkérdezésem nélkül. Tehát nettó hazugság, hogy az én szavazatom bármire is kötelezné őket. 4 évig önkényesen döntenek. Ezért inkább nem szavazok, hiszen azt előre nem láthatom, hogy nem fognak becsapni..."
Tudod a világot soha nem a kötelezettségek hanem sokkal inkább a bizalom működteti.
Nem a tiltások és a kötelezettségek működtetnek rendszereket a politikában és gazdaságban ,vagy bármiben ,hanem a bizalom és a társadalmi érdek.Amivel szembe sajnos sokszor hatékonyabbak egyes körök, klikkek, személyek sajátos érdekei.
Nem azért tarjuk be a törvényeket mert egyébként büntit kapunk ,hanem azért mert csak úgy várhatjuk el másoktól is bizalommal ,hogy be fogják tartani a törvényeket.
Nem a te szavazatod kötelezi a politikust és pártját hanem az ő ígéretei , programja és bemutatott értékrendje.
Aztán ,hogy mit valósít meg belőle van ,hogy nem csak rajta múlik.
A bizalomért sokat kell dolgozni és nagyon hamar el lehet veszíteni.Örökre.És ezt ők is tudják.
Nem fogod magad becsapva érezni ha nincsenek megalapozatlanul, eltúlzott elvárásaid.
A Te életed Te kell összerakd magadnak. Csak annyira függ a jóléted, a jó közérzeted a politikától amennyire hagyod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!