Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rettegnek sokan az...

Miért rettegnek sokan az Árpádsávos zászlótól?

Figyelt kérdés
De komolyan érdekelne. Egy - elég fontos - történelmi zászló.

2013. júl. 8. 00:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
olimpiát azért linkeltem mert ott bizza szöveg nélkül megy ... és ha nagyon beleakarod magyarázni, akkor neked ez tökéletes támadási felület ... hiszen ez a 3. birodalom himnusza ... most is ezt csinálod csak az árpádsávval hiszen ez a jobbikosok zászlója! de nem látod a fától az erdőt ....
2013. júl. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
így van eljutottál a beismerésig.... még egy óra és eljutunk a felismerésig ... jól haladunk :)
2013. júl. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 A kérdező kommentje:

Izraellel kapcsolatos dolgokról is csak a Jobbik beszél. Nézd, azzal én sem értek egyet, hogy odamennek tényleg sokszor tudatlan emberek és zsidóznak meg cigányoznak. Mert ezzel a pártot járatják le, nem mást. Tehát Izraellel kapcsolatos dolgokat is ők vetik fel, ezért mennek oda azok, akik nem értenek egyet Izraellel politikájával.


A Jobbik szerintem nem rasszista és nem antiszemita. Nyilván mivel ők vetik fel ezeket a dolgokat, így hozzájuk megy az, akit ez érdekel, vagy adott esetben akinek ez probléma.

2013. júl. 8. 23:00
 74/80 tetro ***** válasza:
áhh. elmegyek aludni. tudod az az alapvető különbség köztük, hogy benned van valami fokú mérhetetlen frusztráció. remélem sikerül majd valamit mégis elérned az életben, és akkor rájössz, hogy ez mind belőled fakadt. de én tényleg nem küzdök veled tovább, mert ez parttalan. vagy tényleg nem érted, hogy miért más különböző helyzetekben ugyanannak a jelképnek a használata, hogy miért más az értéktársítás, vagy képmutató vagy, és a nagy hazafiasság csak egy álca, amitől meg hányok, de a lényeg, hogy egyik sem vezet sehová sem. így jó éjt, hülyézzél tovább mást érvek helyett :)
2013. júl. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 tetro ***** válasza:
kérdező, miért foglalkozik a Jobbik ennyit Izraellel? Miért foglalkozik tízszer többet Izraellel, mint bármelyik másik országgal?
2013. júl. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:

Így van, innentől kezdve ez a zászló nincs is bemocskolva hiába használja egy másik ember attól még a tied az enyém mindenki jelképe lesz! erről beszéltem és neked bizony ez fáj a legjobban beismerni ...

inkább lemondtál róla és úgy kezdtél el a zászlóról beszélni, mintha az valami szálasi vagy ultra jobbos jelkép lenne, pedig ez több annál!

2013. júl. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 A kérdező kommentje:

Figyelj, én leírom, ahogy én látom. Izrael kérdésköre egy elég bonyolult téma. De szerintem Izrael néha olyan dolgokba szól bele Magyarországon, amibe nem lenne joga. Itt van a legutóbbi, amikor Szaniszló díjat kapott. Most hagyjuk, hogy róla kinek mi a véleménye, a lényeg az, hogy az izraeli nagykövet utasította(!!) a kormányt, hogy vonja ezt vissza. Ez csak a legutóbbi eset.


Vagy akár itt van a MAZSIHISZ, aki szintén rendszeresen utasítgatja a kormányt meg a parlamentet, hogy mit szabad és mit nem. Vagy akár a gyanús telekspekulációk, a Hajógyári, vagy a Sukoró-ügy. Tehát Izrael olyan dolgokba beleszól, amibe nem lenne joga és hatásköre. És itt jön a kérdésre a válasz, hogy ezt más állam nagykövete nem tesi meg!

2013. júl. 8. 23:09
 78/80 anonim ***** válasza:

Kedves barátom, látom neked a libsik a kedvenceid. Ez jut eszedbe mindenről, talán még a szaloncukorról is karácsonykor.

Az viszont nyilván nem jut eszedbe, hogy felmérd: akiket te minősítgetsz, valójában kik is, mit is mondanak. Nálad, aki nem ugyanazt mondja, jobbik esetben ellenség, ha rossz napod van, libsik.

De a jelképekhez visszatérve. Azok, akik a jobbikosoknál, vagy más hasonszőrű elemeknél nehezményezik az árpádsávos zászlót egy nagyobb, egy kisebb és egy még kisebb csoportra bonthatók. Az utóbbiak az általad előszeretettel hivatkozottak. A középső, aki valamilyen okból (és ilyen ok sok van) tényleg nem szereti ezt a zászlót. Az első csoport pedig, aki nem szeretné megbecstelenítve látni az a jelképet, mert tudja, hogy a legszentebb történelmi ereklyét is be lehet mocskolni, meg lehet szentségteleníteni. Akkor pedig többé az nem használható. Mint erre számos más - jobb sorsra érdemes - jelkép is jutott. Egyelőre állami ünnepeken szintúgy viszik. De még néhány alkalom ezen ostoba felhergelt tömeg kezében - és eltűnik a köztiszteletből. No ezt nem szeretnénk. Inkább kivesszük ezen esztelenek kezéből ezt az ereklyét. Ettől függetlenül: meg tudnád mondani, milyen eszmeiség, milyen cél, milyen szimbólum megtestesítőjeként hordják - majd tömik a zsebükbe, hátizsákjukba, mint egy rongyot? Mi az az ok, amelyet ennek a jelképnek kell megtestesítenie? Mi az, ami mással nem kifejezhető? Próbálkozz! Hátha meg tudsz győzni, hogy nincs más lehetőség, a harcos rajcsúrokon csak ezzel a szimbólummal fejezhető ki a gondolat.

Láttam gárdát és más csoportokat eléggé aljas céllal, de legalább formálisan méltóságteljesen felsorakozni e zászlók erdejében. Ott legalább a formalitásokban az illő tisztelet kijárt. Ott csak az zavart, amit jelképezni kívántak vele. De az üvöltő hordák rongyként cipelt zászlaiknak még ezt a formális méltóságot sem adják meg. Hiszen azt sem tudják, mi a méltóság.

2013. júl. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 A kérdező kommentje:
Aha. Értem.
2013. júl. 9. 17:35
 80/80 anonim ***** válasza:

"a legszentebb történelmi ereklyét is be lehet mocskolni, meg lehet szentségteleníteni. Akkor pedig többé az nem használható."


Ez a legnagyobb hazugság! A legfőbb érv mindig ez.


A jelkép attól jelkép, hogy jelez valamit. A nemzeti jelkép a nemzetet jelöli. Egy jelkép támadása pedig egy nemzet elleni támadás.


Ha valaki eléget pl. egy USA-zászlót ugyanazt gondolja az USA-ról, mint aki az Árpád-ház zászlaját támadja.


Itt nem a zászlóról megy a vita, hanem a magyarságról.


Fogd már fel a lényeget, hogy a nemzet önazonosságát ássák alá.

A nemzeti trikolort hány diktátor használta (Szálasi, Rákosi, Kádár. stb), mégse kérdőjelezik meg sokan.

2013. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!