Miért rettegnek sokan az Árpádsávos zászlótól?
Mert a primitív hordák legtöbbször a sávok számát sem találják el, de ha véletlenül mégis hétszer vágott zászlót lengetnek, akkor sem hasonlít a lengetett zászló az eredetire. Ja és az árpádsávos zászló, csak 1270-1301 között volt az Árpád-ház családi lobogója, ami nem épp a dinasztia legdicsőségesebb időszaka, ami felé nosztalgiázni kéne.
Az eredetiről egy kép:
És a ma lóbáltak:
Egyszerűen nem lehet olyanokkal azonosulni, akik egy olcsó kópiát lóbálnak, ami az Árpád-ház történetének egyik legsötétebb időszakából, hagyománytisztelet címén. Hisz mi más célból is csinálhatnák?
árpádsávos zászló szimbóluma jelentős ... nap-hold ősmagyar jelképekre vezethető vissza... mint a legtöbb a altáji gyökerekkel rendelkező népnél ... nálunk is szürke vörös vagy fehér-piros szimbólumot vették át...
Szent István kori pénz veret árpádsáv már itt is fontos jelkép volt!!
az a szürke az az ezüst szín, ha már ezen lovagolsz ...
de a címerben is az Árpádházi jelképre tesz utalást a vörös-fehér vagy a nemzetbiztonsági hivatal vagy Esztergom címerében és stb ... mindenhol piros-fehér használatos
www.nemzetijelképek.hu
Ha valaki nem csak a saját véleményét akarja hangoztatni, hanem tényleg érdekli a dolog, akkor itt nézegethet pár lobogót a történelmi zászlók alatt.
első oldalon már is találtam egy kis elírást ... ugyanis szent István első pénz érméjén egyértelműen látszik egy sávozott zászló... szóval ez a jelkép, már akkor nagy jelentőséggel bírt.
Kedves 52%-os válaszadó:
"árpádsávos zászló szimbóluma jelentős ... nap-hold ősmagyar jelképekre vezethető vissza... mint a legtöbb a altáji gyökerekkel rendelkező népnél ... nálunk is szürke vörös vagy fehér-piros szimbólumot vették át... "
Elvileg a heraldikában a tényleg gyakran előforduló négy sáv a négy bibliai folyóra vezethető vissza, a Werbőczi által először lejegyzett pletyka, ami a sajátos magyar értelmezés, amelyben négy nagy magyar folyóról vagyon szó. Az ősmagyar égitest imádásnak semmi köze sincs ehhez.
" [link]
Szent István kori pénz veret árpádsáv már itt is fontos jelkép volt!!"
A sávok száma sem látszik ezen az érmén, nemhogy a színük. Az égvilágon nem bizonyít ez a pénzérme semmit.
"az a szürke az az ezüst szín, ha már ezen lovagolsz ...
de a címerben is az Árpádházi jelképre tesz utalást a vörös-fehér vagy a nemzetbiztonsági hivatal vagy Esztergom címerében és stb ... mindenhol piros-fehér használatos"
"Hegyes talpú, hasított pajzs. Első mezeje vörössel és ezüsttel hétszer vágott. Második, vörös mezejében zöld hármas halomnak arany koronás kiemelkedő középső részén ezüst kettős kereszt. A pajzson a magyar Szent Korona nyugszik.
Az Alkotmány 76. § (2) bekezdése"
Elvileg ezüst, de a nyomdatechnikai eljárások hibássága miatt a sorozatgyártásban gyártott címerek fehér színt kaptak. A magyar kormány spórolás céljából inkább helyettesítette is kisegítőként használatos fehérrel. Függetlenül egy hatékonyabb (és persze drágább) eljárással
ezt is ki lehet küszöbölni.
De ha egyszer korhűségre törekedünk, akkor a zászló formája és színe is legyen eredeti. Költséghatékonyság címén mégse lehet a nemzeti jelképeket meggyalázni.
Ja és a magyar nyelv használatakor, amivel szintén a magyarság történelmének kezdete óta ápolunk különböző egyetemes szabályok alapján, szóban és írásban, a jelenleg hatályos szabályok szerint, a mondatokat mindig nagy kezdőbetűvel látjuk el és a mondat végére különböző írásjelekből is mindig teszünk csak egyet.
A hármaspontot vagy három pontot, csak akkor használunk, ha egy gondolat nincsen befejezve, ami azért a legtöbb mondatunkra nemigazán jellemző, folyamatos használata, vagy a nyelvtani szabályok nem ismeretére, vagy papírra vetett elmebajra utal.
Csak ha már ennyire tiszteled a magyar hagyományokat, egy olyan kincsre is ügyelhetnél, mint a magyar helyesírás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!