Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a turanizmust...

Magyarországon a turanizmust miért a finnugor-elmélettel állítják szembe?

Figyelt kérdés

Ahol vki a finnugor kapcsolatról ír, ott megjelennek a turanisták és előadják az elméletüket, ezzel gondolom már mindenki találkozott. Magyarországon az egész turanizmus lényegében azt (is) fejezi ki, ha vki elutasítja a finnugor-elméletet.

De miért? A finnek ugyanúgy turáninak vallják magukat, akkor meg mi értelme az egésznek? Ott ugyanúgy vannak turanista társaságok stb... csak nekik nincs bajuk a magyar-vonallal.



2013. júl. 6. 12:22
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:

"Mindenki tudja, hogy valahonnan Ázsiából jöttünk, de ennek ma már nyoma sincs genetikailag."


WTF?

Mi az, hogy "nyoma sincs". Ennél nagyobb zöldséget nem is mondhattál volna.


Készítek egy tetkót tíz évesen a karomra és hidd el, még száztíz éves koromban is látszani fog.

2013. júl. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
27%
Jó, akkor legyünk törökök ha ez nektek rohadtul tetszik, bár attól, hogy ti mit hisztek az ég egy adta világon nem fognak változni se a tények, se semmi más.
2013. júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 A kérdező kommentje:
Azonban, ha valóban arról a részről jöttünk, akkor elvileg bennünk van a C-M217( [link] ). Ez nagyjából az összes népben ott van, akikkel mi rokonságot feltételezünk, bennünk viszont nincs. Ez egyre zavarosabb sztem.
2013. júl. 7. 16:16
 44/58 Pro Patria ***** válasza:
68%

"Jó, akkor legyünk törökök ha ez nektek rohadtul tetszik, bár attól, hogy ti mit hisztek az ég egy adta világon nem fognak változni se a tények, se semmi más."

- Egyelőre úgy állunk, hogy semmi komolyabb alátámasztást nem hoztál fel az álláspontodra, és az általam (általunk) felhozott érveket pedig meg sem kísérelted cáfolni.


Duzzogással nem lehet vitatkozni. Nem tudom, miért kell szembemenned a realitásokkal. Hogy mi károd származik belőle, ha elfogadod.

2013. júl. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
90%
Azért ez a két elmélet áll szemben, mert van hazugság és van igazság. Rosszul tudod. Finnországban már átírták a tankönyveket, és rég nem valják, hogy a magyarokkal rokonok, hanem kutatják a germán vonalat. Persze ott is vannak finn-magyar fanatikusok akinek nem számítanak a modern tudomány felfedezései és a népemlékezet. A finnugor elméletet a MTA találta ki, azaz MTA ahol a megalakulása után 5 évre már nem lehetett magyarul beszélni. A finnugor elméletet mégcsak nem is magyraok találták ki hanem olyanok akik egy büdös szót nem tudtak magyarul. Az egész elméletet egy pillére alapozzák az a 600-800 szóra amivel rokon a magyar és a finn.. Például csak a törökben 2000-2500 szó van ha ezen az ágon indulunk ki. A modern genetikai kutatások kimutatták, hogy genetikailag SEMMI közünk nincs hozzájuk, a nyelvi egyezzés meg majdnemhogy egyenlő a 0-val. A több milliós magyar szókincsben mindössze 6-800 szó. A népemlékezet, a hagyomány, a krónikák, a gesta hungarórum, az arvisura, mind a szkíta-hun-avar-magyar folytonosságot örzi. Nembeszélve arról, hogy a belső ázsiai turáni-türk-hun népek mind ROKONNAK tartanak minket úgymint: Törökország, Kazahsztán, Azerbajdszán, Üzbegisztán, Türkmenisztán, Tájdszikisztán, Kirgigisztán, de még Irán is. A népek állításával, a magyar hagyománnyokkal, a krónikáinkal, a geszta hungarórummal, az arvisurával, és több ezer éves tudással áll szemben az MTA állítása, amelyben mégegyszer írom nem lehetett magyarul beszélni 5 év után. A genetikai vizsgálatok kimutatták, a magyarok a legnagyobb mértékben a belső ázsia népekkel mutatnak rokonságot. A pollen viszgálat, azaz amikor az adott nép leggyakrabban ábrázolt virágának az eredetét vizsgálják (Tulipán) kimutatta, hogy a tulipán belső ázsiából származik. Minden iszlám, bizánci forrás beszámol a szkítia turáni pusztákról áramló mah-garokról, macarokról, magyarokról. Azonban el kell ismerni a finnekkel kapcsolatban, hogy nem igaz, hogy semmien nyelvi rokonságban nem állunk, mint mondtam nagyon kicsi szinte 0, de akkor is van egy elenyésző. Itt azt kell tudni viszont, hogy mi a közép ázsia szkíták-avarok-magyarok-hunok-türkük nevezzük aminek akarjuk voltak az ÁTADÓK a finnugornak nevezett népeknek, és ők vették át tőlünk. Mi nem tőlük jöttünk, mi érkeztünk hozzájuk. Turan vs Finn 1-0.
2013. szept. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 A kérdező kommentje:

"Finnországban már átírták a tankönyveket, és rég nem valják, hogy a magyarokkal rokonok"


De igen, tanítják:


[link]


"Az egész elméletet egy pillére alapozzák az a 600-800 szóra amivel rokon a magyar és a finn"


Erre valóban nem lehet alapozni, de nem is erre alapozzák. Azonban a ujgur nyelvben meg csak 2 hasonló szót tudnak felhozni, szóval ehhez képest a 600 szó elég nagy mennyiség.


"A genetikai vizsgálatok kimutatták, a magyarok a legnagyobb mértékben a belső ázsia népekkel mutatnak rokonságot"


Sajnos nem: [link]



"A népek állításával, a magyar hagyománnyokkal, a krónikáinkal, a geszta hungarórummal, az arvisurával"


Az Arvisura nem hiteles. 8 részen keresztül írják az okokat:

Az első rész: [link]


A nyolcadik rész: [link]


A többi magadtól is megtalálod.

2013. szept. 18. 18:46
 47/58 anonim ***** válasza:
0%
Jaj de jó, a kérdező megspórolt nekem egy kis ingerült gépelést :D
2013. szept. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 A kérdező kommentje:

Egyébként én nem bánom, ha valaki a finnek ellen érvel, hiszen ez a legjobb módja annak, hogy finomítsuk a véleményünket. Inkább azzal van a bajom, hogy mindenki ugyanazokat mondja. Én már 5-6 éve olvasom, hogy a "a finnek már nem is tanítják", "csak pár szó hasonlít" stb...


Elterjedt néhány típusválasz, és mindenki ezeket ismételgeti megállás nélkül. Pedig nagyon jó lenne, ha valakik rendeznének a témából tudományos vitákat, ahol nyelvészekkel mérik össze a tudásukat. Azonban erre kevés embernek van igénye.

2013. szept. 19. 02:29
 49/58 anonim ***** válasza:
0%
De az a gond, hogy az már régóta tény, hogy a nyelvünk finnugor, erről már nincs mit vitázni. Az is tény, hogy amikor bejöttünk ide, akkor tipikus keleti lovas nomádok voltunk. Az is tény, hogy gyakorlatilag a történelem során többször majdhogynem kiirtottak minket, így genetikailag kb ugyan olyanok vagyunk mint a környező szlávok. Ez már nem vita tárgya régóta.
2013. szept. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
90%
Na most a wikipédiára ne hagyatkozzunk, hanem a mai genetikusok állítására, nem az 20 évvel ezelöttire a maira. A finnekel nem állunk genetikai kapcsolatban. A nyelvi rokonság: lehet hogy az ujgurban csak 2 szó van, nem tudom, tegyük fel elfogadom. De ez még nem cáfolja a dolgot, hiszen az ujgúr csak egy kis apró ág. Csak a magyarnak 3-4-5 neve van, és még a rokonokról nem is beszéltünk. Mint ahogy nálunk is valják a finn vonalat, így finnországban is vannak finnugorfóbok és ha hiteles amit linkeltél akkor legalább megtudtam hogy még tanítják is egyenlőre. Az arvisurát azért hoztam fől, bár én is tudom keletkezését és tisztában avgyok avval, hogy a leirtakat teljesen spontán íták le, mert döbbentesek a benne leirtak. Az arvisura kérdésben viszont ismerni kell annak teljes mivoltát és keletkezését és a főbb ismereteket róla. Teljesen elképeztő, hogy Paál Zoltán aszthiszem kb 20 éven át írta a jegyzeteket semmien megalapozott kutatás nélkül, az hogy ez hogy történt, utána kell nézni. Ez még eddig nem mond semmit de érdekes módón az arvisura állításai megegyeznek az ázsai-csendes óceáni népek MONDÁIVAL és REGÉIVEL. Miközben Paál Zoltánnak semmien ismerete nem volt ezen népek ismeret anyagáról. Na de zárójel bezárva. Még mindig ott vagyunk, hogy: GENETIKAI VIZSGÁLAT.: Nincs genetikai rokonság. A magyar nép eleve mára igen kevert, de sok tájegységen a népcsoportok igen nagy genetikai egyezést mutatnak belső ázsiai turanid népekkel, bár mi nem tartozunk a turanid rasszhoz. Nem mondható ki nyiltan a turanid egyezés de a mérleg turán felé dől. NYELVI ROKONSÁG: a finnekel szinte 0, de azért van kb 600-800 szó. Már mondtam de csak a törökkel 2000-2500 szó. Itt a nyelvi egyezés megvan bár nagyon kevés, de itt mint mondtam azt kell érteni, hogy mi voltunk az átaók, azt a 600-800 szót nem mi "loptuk" ki a nyelvükből, mi adtuk át nekik. De ezt már leirtam. Tehát van nyelvi rokonság, és feltételezhetően régen volt genetikai is, de a lényeg hogy mi hun-magyar-szkíta-avar-türk-mahgar népek belső ázsiából származunk és még sokan élnek is, és a kevés kapcsolatunk a finnugorokkal annyiból áll, hogy mi adtuk át a nyelvünk egyes szavait, és mi érkeztünk belső Á.ból északra IS. Nem azt mondom hogy nincs kapcsoltat, csak azt, hogy mi voltunk az ÁTADÓK.
2013. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!