Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a turanizmust...

Magyarországon a turanizmust miért a finnugor-elmélettel állítják szembe?

Figyelt kérdés

Ahol vki a finnugor kapcsolatról ír, ott megjelennek a turanisták és előadják az elméletüket, ezzel gondolom már mindenki találkozott. Magyarországon az egész turanizmus lényegében azt (is) fejezi ki, ha vki elutasítja a finnugor-elméletet.

De miért? A finnek ugyanúgy turáninak vallják magukat, akkor meg mi értelme az egésznek? Ott ugyanúgy vannak turanista társaságok stb... csak nekik nincs bajuk a magyar-vonallal.



2013. júl. 6. 12:22
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
0%

"A nyelv a legképlékenyebb, legingóbb kiindulási pont, elég csak a szintén türk eredetű bolgárokra gondolni, mint hozzánk közeleső példa, vagy más esetet is, így a skótokét."


A bolgár-törökök és a bolgárok nem ugyan az a nép. Semmi de semmi közük sincs egymáshoz.



"62% tőlem okosabb emberek nem mernek olyan határozott hülyeséget állítani mint te ...."


Tehát te az egész emberiségre gondolsz, ugye?

2013. júl. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
0%
Jó, de tegyük fel, hogy mi egy türk nép vagyunk. A török nyelveknek az általad említettekkel ellentétben semmi köze sincs a finnugor nyelvekhez (mivel altaji nyelv). Tehát akkor felteszem a költői kérdést: mi a bús jó égnek kezdünk mi türkként ugor nyelvet beszélni, amikor a közelünkben nem voltak ugorok?
2013. júl. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 Pro Patria ***** válasza:
92%

"A bolgár-törökök és a bolgárok nem ugyan az a nép. Semmi de semmi közük sincs egymáshoz."

- Mesélj nekem a bolgárok eredetéről!

A mai bolgárok a dunai-bolgárok leszármazottjai, keleten maradt részeik, a volgai bolgárok pedig mára már eltűntek. Ironikus, de az onogur birodalmat éppen a magyarok vándorlása bontotta fel, ebből jött létre a szakadás.


"Jó, de tegyük fel, hogy mi egy türk nép vagyunk. A török nyelveknek az általad említettekkel ellentétben semmi köze sincs a finnugor nyelvekhez (mivel altaji nyelv). Tehát akkor felteszem a költői kérdést: mi a bús jó égnek kezdünk mi türkként ugor nyelvet beszélni, amikor a közelünkben nem voltak ugorok?"

- Már ott tévedsz a kiindulási alapban, hogy a finnugor nyelvcsaládot homogénként kezeled. Mint mondtam, az ugori ága (amibe mi is tartoztunk) nem uráli eredetű.

Maguk az ugorok türkök voltak (minden hasonló elnevezés, ogur, ogor, ugur, ugir, ujgur egyöntetűen türk néptörzseket takar, ebben nincs vita a tudomány körében), ebből kifolyólag evidens, hogy a türk öltözködésű, kultúrájú, harcmodorú, és mások által is türköknek nevezett, ugyanazon a szállásterületen élő, ugor ágba tartozó magyarok nem uráli eredetűek, mint ahogyan a finnek.


Tehát annyit kellene már az elején tisztázni, hogy nem "a türkök keveredtek be a finnugorok közé", hanem már eleve a finnugor egy kevert nyelvcsalád, uráli (finn) és türk (ugor) ágból áll. Ez utóbbiba tartozunk mi.

És e két nyelv keveredéséből alakult ki a finnugor közös nyelvcsalád. (A magyar nyelv csak a délen, az érintkezési vonalban lakó uráli nyelvekre hasonlít, de például magára az északon létező finnre már alig-alig, ez is bizonyítéka, hogy csak a találkozási vonalban alakult ki ez a nyelv, vegyesen használva mindkettő nyelv elemeit és nyelvtanát, két, egymással nem rokonságban lévő népelem keveredéséből, az uráliakból és a türk ugorokból. Egyik sem "átadó" vagy "átvevő" benne, hiszen akkor vagy csak az egyik, vagy csak a másik lenne felfedezhető, de olyannyira kevert, hogy egyik alapnyelvvel sem egyezik, ám mindkettőre hasonlít. Persze, a túlsúly miatt - hiszen az ugorok hatoltak be a északi népek közé - az uráli dominánsabb, de nem nő túl így sem jelentősen a türk szókészleten.)

2013. júl. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
90%

MTA szerint a magyar nyelv 21% finnugor eredetű 20% szlovák 11% német és csak 30% amit bizonytalan eredetre vezet vissza ...

Ezen az adaton a nyelvészek sírva röhögnek .... egyszerűen elképzelhetetlen baromság ....

már mondottam a számszeríjas példát érdemes a czukor fogarasi szótárt fellapozni még a nyelvújítás hajnalában se mertek ilyen nagy hülyeségeket állítani, amit a kommunisták szentírásként deklaráltak....

2013. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
100%
*szlovák= szláv ...
2013. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
100%

Magyar nyelv kutatására csak a magyar állam fog pénzt adni.... arra meg nem sok pénz jut ezért ne csodálkozz rajta, hogy a német időkben agyon pénzelt nyelvújítás és nyelvrokonság kutatás hamisítást egyesek szentírásnak vesznek ...

Aki nem tud magyarul az nem is tudja a nyelvet kutatni legyen az akár milyen magas rangú egyetemi angol német profeszor! Ez tény! Mivel a magyart elszigetelt és nagyon kevesen beszélik és nincs benne pénz nem támogatja senki se ezért nem, is érdekes senkinek se ...

Mostanság a holtnyelvek kutatása során szokott felmerülni a magyar, mint európa egyik legismertebb elszigetelt ragozó nyelve ... mivel az ősnyelvek mindegyike ragozó agglutináló nyelv volt ( beszülj itt akár az óegyiptomi vagy a szkíta etruszk maja birodalomról ... ) Ezért a kihalt nyelvek megértéséhez megismeréséhez gyakran a mai ragozó nyelveket veszik elő ...

2013. júl. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 A kérdező kommentje:

A vita elejéhez annyit szeretnék hozzátenni, hogy a magyarok géntérképe hozott meglepetéseket, csak nem olyanokat, amilyenre a jobbikosok számítottak.

Leginkább a lengyelekkel és a hollandokkal vagyunk kapcsolatban. Ezután jön a katalán(én sem értem).

Meglepő módon létezik "finnugor" gén is, ami csak magyarokban, finnekben és észtekben van meg(bár a magyarokban kevés az előfordulási arány, mivel mi átjáróház voltunk).

Én egyébként tanultam finnt, szerintem is nyelvrokonok vagyunk(pl. ezzel az f-p szabállyal néha sikerült ismeretlen szavakat kikövetkeztetnem, illetve a nyelvtan is nagyon hasonlít). A török nyelvről nem tudok véleményt mondani, mert azt nem beszélem, bár ott kevesebb példát tudtak összeszedni, mint a finn nyelvnél.

Az ujgur nyelvrokonság alapja pedig 2(!)- igen, kettő darab- szónak az egyezése.


Olyan szempontból Pro Patria véleményét osztom(ha jól értettem a lényeget), hogy a finn és a török/türk rokonság nem zárja ki egymást. A fő kérdésem is erről szólt: nem értem, hogy a turáni-elmélet(alias "türk rokonság") a MAGYAR szélsőjobbosoknál miért zárja ki automatikusan a finn nyelvrokonságot? Szerintem a témával foglalkozók közül senki sem tudja, hogy Finnországban ugyanúgy van turáni társaság, a finneknél is van "turán-tudat" stb... Ha egy magyar oldalon felsorolják az állítólagos turáni népeket, akkor a finneket következetesen kihagyják. Pedig ők is annak vallják magukat. Pl. erről írnak a japán, koreai, török wikipédián, csak a magyar nyelvű verzióban nem. Más szóval: ha turániak vagyunk, ha nem, a finneket nem ússzuk meg.

2013. júl. 6. 20:46
 28/58 anonim ***** válasza:
90%

katalán holland rokoníthatóságot honnan szedted?

dns vizsgálatnál fontos, hogy a meglévő génállományból nem a többség géntérképét kell kutatni hanem a kisebbségét a különbséget a többi népéhez... amiben, pedig egy élet Kárpát-medencei határ vonal rajzolódik ki enyhe keleties hatással, aminek a centruma pedig Belső ázsiában van ... nem véletlen, hogy földrajzi felfedezőink 19-20 században Belső ázsiában kutattak rokonok után ...

2013. júl. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
90%

Nyílván való, hogy európai keveredés jelentősen torzította a magyarok gén készletét ( tatár török népírtás német betelepítés biztosan erősen hatot a magyarok genetikai térképére ... ) ezért azt kell vizsgálni, hogy miben különbözünk, Európa más népeitől és itt jelentős eltérések vannak..

EGy érdekes egyszerű tanulmányt olvastam pár hónapja, ahol a várcsoport AB előfordulását kutatták köz tudott, hogy Európában a magyarok között van a legnagyobb előfordulással AB vércsoport ez az arány 3szor több a németeknél és 100* több a baszkoknál vagy a skótoknál ...

és az AB vércsoport egyik legfiatalabb vércsoport mely szintén Belső-Ázsiai kapcsolatokra uta l....

sok apró bizonyíték mindig ugyan oda mutat... kurgános temetkezéstől egészen a kőbabákig

2013. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
90%
A magyaroknál Ab előfordulás 3* gyakoribb, mint a németeknél és 100* gyakoribb, mint a skótok vagy a baszkoknál ...
2013. júl. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!